Zavrieť

Porady

Nový vírus?

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Pripojím skopírovaný mail ktorý som dostala od sestry z Čiech. Vie niekto o tom niečo?


V PŘÍŠTÍCH DNECH MUSÍTE DÁVAT VELKÝ POZOR A NEOTEVŘÍT ŽÁDNÝ E-MAIL
NAZVANÝ "POZVANKA - INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE.
JEDNÁ SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVÍRÁ OLYMPIJSKOU POCHODEŇ" A KTERÝ SPÁLÍ HARDISK.

TENTO VIRUS BUDE ODESLÁN OSOBOU, KTERÁ VÁS MÁ VE SVÝCH KONTAKTECH.
TAKŽE POKUD OBDRŽÍTE E-MAIL S NÁZVEM "INVITATION" NEOTVÍREJTE HO
JE TO NEJHORŠÍ VIRUS OHLÁŠENÝ CNN A KLASIFIKOVANÝ SPOLEČNOSTÍ MICROSOFT
JAKO NEJDESTRUKTIVNĚJŠÍ VIRUS, KTERÝ KDY EXISTOVAL !!!!!!!
BYL OBJEVEN PŘEDEVČÍREM ODPOLEDNE.
POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM.
ČÍM VÍCE OSOB UPOZORNÍTE PŘEDEM, TÍM HŮŘE SE BUDE VIRUS ŠÍŘIT !!!
Naposledy upravil cactus : 29.04.08 at 18:31
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

cactus Pozri príspevok

JEDNÁ Sa O Vírus, Ktorý " Otvára OLYMPISKOU POCHODEŇ" A Ktorý Spáli



HARD DISK.
este raz sa k tomu vratim
To je podla mna asi fakt myslene ako zart to asi aby si nedrzal nejaku faklu pod HDD lebo ho naozaj mozes spalit
Software nikdy nemoze mechanicky poskodit hardware
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stačil by aj zapaľovač?
BTW: Na takéto hlúposti a nezmysly zásadne nereagujem. Okamžite takúto poštu vymažem bez toho, aby som zisťoval jej obsah. Otváram len poštu z overených zdrojov.
0 0
MaCo123 MaCo123

MaCo123 je offline (nepripojený) MaCo123

Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

MaCo123 Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť
No clovece, ty si teda riadne ZABIL. Harddisk sa toci cely cas co je zapnuty, takze je totalna debilina, ze nejaky virus "nuti" disk tocit sa

Ten chudak HDD sa toci 5400/7200 krat za minutu a citacia hlava dosahuje zrychlenie 550 g (550-nasobok volneho padu), clovek zvlada tak 5 g, potom straca vedomie. A ta chudera hlavicka cely cas seekuje (tak sa tomu nadava). Cize sebelepsi virus nema ako poskodit disk "tocenim a seekovanim". Jedine ze by prepalil firmware disku...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

TomasHC Pozri príspevok
No clovece, ty si teda riadne ZABIL. Harddisk sa toci cely cas co je zapnuty, takze je totalna debilina, ze nejaky virus "nuti" disk tocit sa

Ten chudak HDD sa toci 5400/7200 krat za minutu a citacia hlava dosahuje zrychlenie 550 g (550-nasobok volneho padu), clovek zvlada tak 5 g, potom straca vedomie. A ta chudera hlavicka cely cas seekuje (tak sa tomu nadava). Cize sebelepsi virus nema ako poskodit disk "tocenim a seekovanim". Jedine ze by prepalil firmware disku...
Pozor, starsie disky sa tak zadli znicit, dal sa prepisat kontrolny kod na vystavovanie hlaviciek a ked sam z neho vyhodili casove sleepy tak to znicilo mechaniku.
Dneska sa uz neda ist tak low level na disk a uz to virus nemoze mechanicky znicil ... kedze vieme ze mas napr. 1 disk fyzicky a z dovodu geometrie sa tvari ako niekolko povrchov.
0 0
drajver drajver

drajver je offline (nepripojený) drajver

skoro každý vie
MaCo123 Pozri príspevok
Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť
No ono sú aj takí extrémisti, čo komp vypínajú (a mne keby hard stále bzučal - možno by som porozmýšľal ) .
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

salvosko Pozri príspevok
Pozor, starsie disky sa tak zadli znicit, dal sa prepisat kontrolny kod na vystavovanie hlaviciek a ked sam z neho vyhodili casove sleepy tak to znicilo mechaniku.
Dneska sa uz neda ist tak low level na disk a uz to virus nemoze mechanicky znicil ... kedze vieme ze mas napr. 1 disk fyzicky a z dovodu geometrie sa tvari ako niekolko povrchov.
A to boli naposledy ktore disky? Tipujem ze MFM...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

TomasHC Pozri príspevok
A to boli naposledy ktore disky? Tipujem ze MFM...
Take nejake vykopavky pochopitelne.
Dneska to uz nie je realne jedine ze by virus hackol fw v disku ale to by som neriesil.
0 0
MaCo123 MaCo123

MaCo123 je offline (nepripojený) MaCo123

no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

MaCo123 Pozri príspevok
no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?
Ak nemáš PC nastavené tak , že pri nečinnosti HDD napr. 1 hodine sa vypne , tak disk sa točí stále .

Je ale rozdiel či sa disk točí a či disk pracuje.Ak máš správne zapojené led diódy vpredu na skrinke , tak si všimni červenú ledku , ktorá niekedy bliká a inokedy vôbec nesvieti.Blika vtedy ak disk pracuje ,hlavička číta.Nesvieti ak hlavička stojí , ale disk sa točí stále.

Mám v PC 4 x HDD a nastavený režim nečinnosti na 30 min.Po 30 minútach sa mi 3 x HDD vypnú , ak ich nepoužívam a ostane sa točiť iba hlavný disk , ktorý sa vlastne stále používa a tak sa nevypne.Ak prestanem pracovať , tak sa vypne aj ten.Ak by som to nemal nastavené , tak sa HDD točia stále.
0 0
MaCo123 MaCo123

MaCo123 je offline (nepripojený) MaCo123

Fuha.
Jasne dioda tam je, ale myslel som, ze svieti len ked sa disk toci. No v stvrtok sa porozpravam s tym profesorom, ze co mi povie... dik
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

MaCo123 Pozri príspevok
Fuha.
Jasne dioda tam je, ale myslel som, ze svieti len ked sa disk toci. No v stvrtok sa porozpravam s tym profesorom, ze co mi povie... dik
Rovno Ti da pätorku
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Disk sa toci stale pokial sa neuspi po dlhodobom nepouzivani.
Roztocenie disku trva radovo sekundu takze si vies predstavit ako by to vyzeralo keby sa pocas prace zastavoval.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

MaCo123 Pozri príspevok
no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?
bud si ho zle pochopil alebo to je profesor gymnastiky
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Kamo pozdrav odo mňa toho tvojho profáka, nech vráti diplom v prípade, ak Ti potvrdí že disk zastáva počas práce na pc. Toto použijem v piatok na pive to bude rehot.
Aleeee sú disky ktoré sa netočia ani pri práci z nimi SSD ( ale to už je iná téma), už sa na ne chystám.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
cactus Pozri príspevok
vysvetlíš, prosím, nám 17-stkam, aké nigerijské listy?
Netreba veľa vysvetľovať, sú to oznámenia od akože notárov a poprípade bankárov o nejakej výhre a či dedičstve vo veľkej dolárovej sume, ktorú konečne môžete dostať, iba potrebujú pár jednoduchých údajov, hahaha aby vám mohli potom vybieliť účet. Tiež ich mám niekoľko neotvorených v spame.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

salvosko
Disk sa toci stale pokial sa neuspi po dlhodobom nepouzivani.
Trefa! Jediné, čo sa prestane pohybovať (teda ak na HDD neprichádzajú alebo neodchádzajú dáta) sú HLAVIČKY, ktoré sa v dobe nečinnosti zasunú do tzv. parkovacej zóny. Ale platne HDD sa točia STÁLE (je predsa energeticky ľahšie udržiavať stálu rýchlosť platní, ako ich stále rozbiehať a zastavovať. A to tiež zasahuje aj do doby prístupu!).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať