Zavrieť

Porady

Murovaná kuchyňa

doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

Chystáme sa na prerábku staršieho rodinného domu a veeeeľmi by som chcela murovanú kuchyňu. Poprosím o rady, nápady, skúsenosti, príp. ak máte murovanú kuchyňu od akej firmy a aká je Vaša spokojnosť. Vopred ďakujem za všetky príspevky!!!
Usporiadat
a u t o r a u t o r

a u t o r je offline (nepripojený) a u t o r

dlhý, široký, bystrozraký
Zdravim!
Myslim, ze by som vedel k veci co-to povedat/napisat. V prvom rade asi toto: tzv. murovanu kuchynu "asi" nikto nevyraba seriovo a nepoznam ani firmy, ktore by take nieco ponukali. V takychto pripadadoch sa jedna o individualne riesenia!!! Kedze sa jedna o individualne riesenie aj vo Vasom pripade, treba si uvedomit, ze to az take lacne nebude. Myslim tym cenu, ktora by reprezentovala dodavku takejto kuchyne od schopnych remeselnikov a projektantov, v porovnani s cenou od nejakeho (zavedeneho) kuchynskeho studia vratane dodavky! Toto su porovnatelne vstupy. Treba ale hned povedat, ze pri tzv. murovanej kuchyni sa mnozstvo prace da zvladnut svojpomocou, co pri dodavke kuchyne "drevenej" uz celkom nie je mozne! Detailnejsie sa mi vyjadrit neda, lebo nemam dostatok informacii!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pre inšpiráciu z vlastnej tvorby. Sice ešte celkom nedokončené, ale v používaní.
PICT0034.JPG  
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
smith Pozri príspevok
Pre inšpiráciu z vlastnej tvorby. Sice ešte celkom nedokončené, ale v používaní.
nedokončené, ale už teraz je to celkom pekné.....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zalobaba Pozri príspevok
nedokončené, ale už teraz je to celkom pekné.....
Ešte sa bude dorábať horná časť v rohu pri stene. A nad sporákom v tvare L bude rampa s odsávačom a bodovými svetlami.

A priznám sa doteraz nadrahšia časť boli obkladačky na stenu.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
smith Pozri príspevok
Ešte sa bude dorábať horná časť v rohu pri stene. A nad sporákom v tvare L bude rampa s odsávačom a bodovými svetlami.

A priznám sa doteraz nadrahšia časť boli obkladačky na stenu.
Ale vyzerá, že to nie je murované, ale sadrokartón. Alebo sa mýlim?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Ale vyzerá, že to nie je murované, ale sadrokartón. Alebo sa mýlim?
Je to murované, len sme neomietali ale sádrokartónovali priamo na stenu. V celom dome mám sdk namiesto omietok. Lacnejšia a čistejšia práca.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
smith Pozri príspevok
Je to murované, len sme neomietali ale sádrokartónovali priamo na stenu. V celom dome mám sdk namiesto omietok. Lacnejšia a čistejšia práca.
Súhlasím, sadrokartón mám tiež tam, kde sa žiadal......
0 0
doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

Vďaka za názor aj za fotku! Určite sa pochváľ keď bude hotovo! Keď som mužovi nadhodila túto tému, veľmi dôrazne mi dal najavo, že sa s týmto nápadom mám "rozlúčiť" :-( Mne sa murované kuchyne páčia už veeeeľmi dlho, kamarátka má neskutočne nádhernú, ale asi aj pekne za ňu zacvakala. Druhá vec je praktickosť - muž mi napr. argumentoval, že špárovka bude časom škaredá, povypadáva, bude ju treba opravovať....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
doop Pozri príspevok
Vďaka za názor aj za fotku! Určite sa pochváľ keď bude hotovo! Keď som mužovi nadhodila túto tému, veľmi dôrazne mi dal najavo, že sa s týmto nápadom mám "rozlúčiť" :-( Mne sa murované kuchyne páčia už veeeeľmi dlho, kamarátka má neskutočne nádhernú, ale asi aj pekne za ňu zacvakala. Druhá vec je praktickosť - muž mi napr. argumentoval, že špárovka bude časom škaredá, povypadáva, bude ju treba opravovať....
Aká špárovka?
0 0
doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

No mám namysli špárovku v obklade - ja si predstavujem takú murovanú linku, že celá spodná časť - vlastne "korpus" bude obložený kachličkami.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
doop Pozri príspevok
No mám namysli špárovku v obklade - ja si predstavujem takú murovanú linku, že celá spodná časť - vlastne "korpus" bude obložený kachličkami.
Už rozumiem. Do určitej miery má tvoj manžel pravdu. Špára na pracovnej doske po určitom čase sa zanesie, a ťažko sa čistí.
0 0
doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

O tú pracovnú dosku by ani nešlo - tú by som dala aj inú, to je jasné, že sa bežným používaním bude zanášať. Skôr ide o tie "múriky" či ako to nazvať, medzi spodnými skrinkami. Tam sa bojí, či špárovka nebude praskať, droliť sa, vypadávať....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
doop Pozri príspevok
O tú pracovnú dosku by ani nešlo - tú by som dala aj inú, to je jasné, že sa bežným používaním bude zanášať. Skôr ide o tie "múriky" či ako to nazvať, medzi spodnými skrinkami. Tam sa bojí, či špárovka nebude praskať, droliť sa, vypadávať....
Podľa mňa nemá prečo. Je to taký istý obklad ako na stene medzi prac.doskou a hornou časťou kuch.linky.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
http://mojdom.zoznam.sk/cl/157961/Murovane-kuchyne

Pozri si tento link, mne sa tiez velmi paci murovana kuchyna a rozhodne sa nedaj odradit
0 0
doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

Tiež si myslím. No a ešte samozrejme cena. To si myslí, že asi bude vyššia ako klasická linka. Čo je asi aj logické - murárske práce, cena za obklad, police, dvierka, pánty, kolajnice...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
doop Pozri príspevok
Tiež si myslím. No a ešte samozrejme cena. To si myslí, že asi bude vyššia ako klasická linka. Čo je asi aj logické - murárske práce, cena za obklad, police, dvierka, pánty, kolajnice...
No klasická kuch. linka na mieru začíta cca. pri 50 tisíc. Ja za to čo je na fotke som zatiaľ dal necelých 10 tisíc.
0 0
doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

Fakt? Tak to gratulujem k šikovnosti. Ale asi si tomu venoval aj veľa času. Inak mi je veľmi sympatický taký ten domácky "chaos" . Uvidím, ako uspejem v ďalšej debate na túto tému. Inak sme len na začiatku - ešte ani
projekt nemáme, tak to ešte nejakú tú chvíľu potrvá. Takže díííky!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
doop Pozri príspevok
Fakt? Tak to gratulujem k šikovnosti. Ale asi si tomu venoval aj veľa času. Inak mi je veľmi sympatický taký ten domácky "chaos" . Uvidím, ako uspejem v ďalšej debate na túto tému. Inak sme len na začiatku - ešte ani
projekt nemáme, tak to ešte nejakú tú chvíľu potrvá. Takže díííky!
Tá cena je samozrejme bez spotrebičov. A práca bola vykonaná vlastnými rukami.
0 0
zelmiraf zelmiraf

zelmiraf je offline (nepripojený) zelmiraf

Dobry den,
rozhodli sme sa tiez v byte urobit murovanu kuchynu.
Chceme si ju tiez vumurovat sami. Zistovala som ze sa to da vymurovat z porobetonovych tehal. Prosim Vas o radu ako pripevnit dvierka do porobetonu? Su na to nejake specialne
kovania?
0 0
pastierikova pastierikova

pastierikova je offline (nepripojený) pastierikova

Poprosila by som radu, chceme tiež stavať murovanú kuchyňu na chalupe, ale nevieme prísť na to, ako sa robí vrchná časť korpusu, boky sú jasné, ale čo vrch? Ďakujem veľmi pekne za radu už vopred.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať