Zavrieť

Porady

Murovaná kuchyňa

doop doop

doop je offline (nepripojený) doop

Chystáme sa na prerábku staršieho rodinného domu a veeeeľmi by som chcela murovanú kuchyňu. Poprosím o rady, nápady, skúsenosti, príp. ak máte murovanú kuchyňu od akej firmy a aká je Vaša spokojnosť. Vopred ďakujem za všetky príspevky!!!
Usporiadat
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Pripájam svoj poznatok s murovanou kuchyňou ktorú sme vymurovali na chate. Pracovnú dosku mám drevenú, nakoľko špáry by sa ťažko čistili ale spodné aj vrchné skrinky sú vymurované a dvierka dorobené stolárom. Všetko je to obložené efektným obkladom zvonku o rozmere 10x10cm a zvnútra najlacnejším aký bol v tom čase na trhu, lebo by to vyšlo strašne draho. Udržuje sa to veľmi ľahko, umyjem ako obklad v kúpelni. Táto kuchyňa pôsobí úplne iným dojmom ako celá drevená a môžem podotknúť, zatiaľ sa všetkým veľmi páčila.
Robili sme si to sami, nakoľko môj otec je murár, z tehál a pod vrchné skrinky sa spravil betónový preklad na ktorom sú vymurované vrchné skrinky. Fotku nemám ale pôjdem v najbližších dňoch na chatu a odpotím ju a priložím.Môj muž tvrdí že takáto kuchyňa má veľkú výhodu a to hľavne v tom, že ju nemôžem chcieť často meniť, lebo by sme museli všetko búrať. Držím palce aby ste našli šikovného murára, lebo otec sa zapovedal že takú prplavú robotu by inému nikdy nerobil.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
pastierikova Pozri príspevok
Poprosila by som radu, chceme tiež stavať murovanú kuchyňu na chalupe, ale nevieme prísť na to, ako sa robí vrchná časť korpusu, boky sú jasné, ale čo vrch? Ďakujem veľmi pekne za radu už vopred.
neviem ako sa robi vrchna cast, ale pripajam par obrazkov pre inspiraciu.
44_zoom.jpg  
583big.jpg  
anita_1.jpg  
annaf_1.jpg  
cantou.jpg  

cu-cla-ambra01.jpg  
deco_04.jpg  
1/1
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
a dalsie...
decoevolution_02.jpg  
desi4.jpg  
modele_grand-249.jpg  
Provenzale_1.jpg  
ramatuelle.jpg  

serena_1.jpg  
serenaf_1.jpg  
stellaf_1.jpg  
toscane.jpg  
verte_g.jpg  

zappalorto-cucina-paolina.jpg  
1/1
0 0
pastierikova pastierikova

pastierikova je offline (nepripojený) pastierikova

ďakujem pekne za inšpiráciu, ideme sa pustiť do toho, keď budeme hotoví, ukážem foto
0 0
magdalena50 magdalena50

magdalena50 je offline (nepripojený) magdalena50

ahoj ,mám problém ,ako vyriešiť vchod do kuchyne,je bez zárubne a rada by som to chcela obložiť s niečím lacným a dobre vyzerarujcím material .obložiť to kvôli psovi lebo sa tam stále čohre a steny sú potom špinavé,kuch. je jelša a pod. parkety dlažba,a to je všetko najde sa kutil čo mi poradí??
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tažko z tohto príspevku posúdiť čo je to za vchod do kuchyne.
PS:možno dotyčné miesta postriekť niečím čo psovi nebude moc vonať alebo kratšia retaz pre psa.
0 0
helper helper

helper je offline (nepripojený) helper

Zdravim,
vedel by mi prosim niekto poradit ako vyriesit uchytenie pantov, policiek a ostatneho kovania?
Idu priamo do porobetonu alebo sa davaju nejake preglejky?
Presiel som 2x cele vlakno, ale nejake detailne rady som nepostrehol, bohuzial ani google prislis neporadil...:-(
Mate nejake prakticke rady?
Dakujem

helper
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Väčšinou sa dávajú preglejky na pántovú stranu dvierok a do tých sa klasicky osádzajú pánty.Ale udržia to aj hmoždinky.
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

Ahoj,
mame murovanu kuchynu a robili sme si ju sami - teda manzel.
S tymi pantami na dvierka to vymyslel tak, ze si dal narezat z drevotriesky take uzke dosky, ktore hmozdinami pripevnil okolo obvodu skrinky (zvnutra) a do nich sa uz klasicky zadlabali diery na panty. Schvalne pisem ze okolo obvodu a nie len tam kde su panty, lebo dvierka sa musia o nieco aj opriet, a vobec, vyzera to kompaktne a nedrolia sa hrany napr. pri vyberani veci zo skriniek. Drevotrieska je takej farby ako dvierka. Tiez tam kde su sufliky, tak na boky najprv prichytil dtd dosku. Aj by som mozno fotku prilepila, ale nemam tu...
0 0
helper helper

helper je offline (nepripojený) helper

otinka Pozri príspevok
Ahoj,
mame murovanu kuchynu a robili sme si ju sami - teda manzel.
S tymi pantami na dvierka to vymyslel tak, ze si dal narezat z drevotriesky take uzke dosky, ktore hmozdinami pripevnil okolo obvodu skrinky (zvnutra) a do nich sa uz klasicky zadlabali diery na panty. Schvalne pisem ze okolo obvodu a nie len tam kde su panty, lebo dvierka sa musia o nieco aj opriet, a vobec, vyzera to kompaktne a nedrolia sa hrany napr. pri vyberani veci zo skriniek. Drevotrieska je takej farby ako dvierka. Tiez tam kde su sufliky, tak na boky najprv prichytil dtd dosku. Aj by som mozno fotku prilepila, ale nemam tu...
Dakujem Otinka,

prave toto som potreboval vediet.( ta fotka by fakt pomohla( ak by sa neskor podarilo...)) Este by som sa rad spytal, ako ste riesili vnutornu povrchovu upravu skriniek?
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

helper Pozri príspevok
Dakujem Otinka,

prave toto som potreboval vediet.( ta fotka by fakt pomohla( ak by sa neskor podarilo...)) Este by som sa rad spytal, ako ste riesili vnutornu povrchovu upravu skriniek?
Tak som tu aj s fotkami. V podstate som sa pristihla pri klamstve, lebo hovorila som o pantoch v minulom case a ony vlastne este nie su.... Uz pouzivame kuchynu tak dlho ze som si vsugerovala ze uz tam aj panty su (!) Zatial su tam ale sufliky, to som ti nafotila. Aj tie dosky co som o nich hovorila tam uz su. Robil to cez zimu, lebo cez leto je kopec prace vonku. Hadam ked pride tato zima moje dvierka a panty sa stanu skutocnostou... Tie obvodove dosky tam dal najprv a potom cely ten predok mura okachlickoval. Na jednej fotke trochu vidno tu vodorovnu dosku pre uchytenie suflikoveho pojazdu. Tie dvierka, co su v rohu pri mycke, su posuvne. Uchytene len zvrchu na kovovej liste. Vnutorna uprava: omietka, natrete bielou farbou co sa neosuchava, uz neviem znacku. Pri suflikoch to vobec neni problem (vsak vidis, tam to ani neni domalovane, pri beznej prevadzke to nevidno a extra puntickari nie sme), v skrinke s dvierkami je to natrete krajsie, tak ze nevidno lepidlo. Tak dufam ze ti to pomoze, drzim palce.


Haha, najprv musim zistit ako sa tu pridavaju fotky!
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

Tak som tu este raz.
...este k tej vnutornej uprave: uvazovali sme o prisrubovani tenkych sololitovych dosiek na bocne aj zadne steny. Pri suflikoch, ktorych mame vacsinu, to vsak fakt netreba.
linka 006.jpg  
linka 002.jpg  
linka 003.jpg  
linka 008.jpg  
1/1
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Chcela by som sa opytat na kolko vas ta kuchyna vysla?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať