Zavrieť

Porady

Chorvátsko - od 01.05.08 novinky pri vycestovaní

Určite ste v médiách postrehli novinky, kt. zaviedla chorvátska vláda pri návšteve ich krajiny. Ide mi o 100 EUR na člena rodiny na deň pobytu. Chystáme sa v lete 4-členná rodina na 10 dní. Ak som to dobre pochopila, tak colník nás môže vyzvať k preukázaniu sumy 4.000 EUR!!!!!!!, teda v tom prípade ak povieme pravdu, že cestujeme na 10 nocí ???? Chápem to správne, poraďáci prosím Vaše názory.
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

[quote=GABAZ;745583 Prajem vsetkym peknu dovolenku nech sa ju rozhodnu stravit
kdekolvek.[/quote]
...kdekoľvek a či už si zvolia AI v 5* hoteli,alebo kempovaním, alebo individuálne s vlastným stravovaním v Chorvátsku - len nech si tú dovolenku užijú a spomínajú na ňu, ako na dobrú dovolenku.
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

Nikde nemôžem nájsť nijaký vzor. Ja osobne si myslím, že to nikdo nebude kontrolovať, ale babka s dedkom to chcú pre istotu mať.
Neviete, kde by som našla nejaký vzor?
Vďaka.
Díky, toto poznám. Nemáte niekto tlačivo, formulár alebo niečo podobné?
dobry den vsetkym
rada by som sa opytala ci niekto nema formular na vyplnenie v slovenskom jazyku pri vycestovani dietata do HR bez zakonneho zastupcu.
dakujem
Tak splnonocnenie na sprevádzanie maloletého dieťaťa do zahraničia - do Chorvátska - má už svoj vypracovaný formulár na stránke Ministerstva zahraničných veci SR, je vypracovaný v slovenskom, chorvátskom a anglickom jazyku. Je predoklad, že už nebude potrebné notárske overenie podpisov, ale v tomto formulári sa takáto kolonka nachádza, tak sa treba ešte uistiť ako to vlastne je.

Rovnako Chorváti zrušili zákaz dovozu mäsa, mäsových výrobkov, mlieka a mliečnych výrobkov pre členov EU.
Naposledy upravil Kabaka123 : 05.06.08 at 09:24
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Kabaka123 Pozri príspevok
Tak splnonocnenie na sprevádzanie maloletého dieťaťa do zahraničia - do Chorvátska - má už svoj vypracovaný formulár na stránke Ministerstva zahraničných veci SR, je vypracovaný v slovenskom, chorvátskom a anglickom jazyku. .

Pripájam:
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

potrebný doklad, ak dieťa necestuje s rodičmi je možno pre nás novinka,ale pre chorvátov až taká nie.My sme pred rokmi viezli z Chorvátska ,chorvátske dievčatko na dovolenku do Rakúska, tiež nám rodičia "pribalili" doklad overený notárom, že súhlasia,že dieťa prevážame cez hranicu...
Nám to bolo divné, ale veru rakúšania-colníci ho od nás pýtali.
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

dnes to jest 14.8.2008

som písala na slovenskú ambasádu v Zagrebe a na Ministerstvo zahraničných vecí
obidve inštitúcie mi potvrdili informáciu, že je potrebné mať súhlas overený notárom.

ale keď som komunikovala s CK, tak mi povedali, že to nie je potrebné. Oni dostali túto informáciu od
Asociácie cestových kancelárií.

tu som našla dokument, citujem:

"Keďže uvedené nariadenia vyvolali mnoho pochybností v praxi, predovšetkým čo sa týka potreby overenia tohto dokumentu u súdneho prekladateľa, budú príslušné chorvátske orgány vychádzať turistom v ústrety. To znamená, že maloletý cudzinec bude musieť pri sebe mať dokument o súhlase obsahujúci všetky potrebné náležitosti, ale v prípade, že ten dokument nebude overený notárom alebo súdnym prekladateľom, nebude to dôvod na odmietnutie vstupu do Chorvátska"
Naposledy upravil Kabaka123 : 14.08.08 at 13:52
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

Tak, včera som sa vrátila z Chorvátska, z Umagu s mojim maloletým bratom.

Papier potvrdený notárom si Chorváti nepýtali ani cetou tam, ani späť.

Jedine na maďarsko-chorvátskych a potom na chorvátsko-maďarských hraniciach si Maďari pozreli v autobuse pasy a to bolo všetko.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Splnomocnenie pre dieťa od 1.4.2009 - zrušené

Děti již nepotřebují pro vstup do Chorvatska souhlas zákonného zástupce
1.4.2009
Dne 19. března 2009 schválil chorvatský parlament změny a doplňky Cizineckého zákona (Zakon o strancima, NN 79/07), čímž došlo ke zrušení povinnosti souhlasu zákonných zástupců pro vstup nezletilých osob do Chorvatska bez jejich doprovodu.

Podle článku 8 Cizineckého zákona byla nezletilým osobám překračujícím chorvatskou státní hranici bez doprovodu zákonného zástupce stanovena povinnost předložit při vstupu nebo výstupu ověřený písemný souhlas zákonného zástupce s cestou nezletilého. Tento článek byl Zákonem o změnách a doplňcích cizineckého zákona (Zakon o izmjenama i dopunama zakona o strancima ze dne 23.3.2009, NN 36/09) zrušen.


Nový zákon nabývá účinnosti dne 1. dubna 2009.

Zdroj informací:
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky - Aktuální doporučení a varování: www.mzv.cz
0 0
Dahlia Dahlia

Dahlia je offline (nepripojený) Dahlia

A keď ide dieťa do Chorvátska letecky so starou mamou, nepotrebuje teda po 1.4.2009 okrem pasu nič?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Rozalka Pozri príspevok
Splnomocnenie pre dieťa od 1.4.2009 - zrušené

Děti již nepotřebují pro vstup do Chorvatska souhlas zákonného zástupce
1.4.2009
Dne 19. března 2009 schválil chorvatský parlament změny a doplňky Cizineckého zákona (Zakon o strancima, NN 79/07), čímž došlo ke zrušení povinnosti souhlasu zákonných zástupců pro vstup nezletilých osob do Chorvatska bez jejich doprovodu.

Podle článku 8 Cizineckého zákona byla nezletilým osobám překračujícím chorvatskou státní hranici bez doprovodu zákonného zástupce stanovena povinnost předložit při vstupu nebo výstupu ověřený písemný souhlas zákonného zástupce s cestou nezletilého. Tento článek byl Zákonem o změnách a doplňcích cizineckého zákona (Zakon o izmjenama i dopunama zakona o strancima ze dne 23.3.2009, NN 36/09) zrušen.

Nový zákon nabývá účinnosti dne 1. dubna 2009.

Zdroj informací:
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky - Aktuální doporučení a varování: www.mzv.cz
Takáto informácia je zverejnená aj na stránke slovenského MZV:
http://www.foreign.gov.sk/App/WCM/main.nsf?Open
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať