Zavrieť

Porady

Chorvátsko - od 01.05.08 novinky pri vycestovaní

Určite ste v médiách postrehli novinky, kt. zaviedla chorvátska vláda pri návšteve ich krajiny. Ide mi o 100 EUR na člena rodiny na deň pobytu. Chystáme sa v lete 4-členná rodina na 10 dní. Ak som to dobre pochopila, tak colník nás môže vyzvať k preukázaniu sumy 4.000 EUR!!!!!!!, teda v tom prípade ak povieme pravdu, že cestujeme na 10 nocí ???? Chápem to správne, poraďáci prosím Vaše názory.
Usporiadat
SVK SVK

SVK je offline (nepripojený) SVK

Zrusia to, pretoze funguju ako nasa vlada. Najprv nieco splechnu (podla moznosti somarinu), potom pockaju na reakcie a potom to prehodnotia a nedeje sa nic mimoriadne.

Ak zoberieme, ze zacnu kontrolovat financnu hotovost, povolenia pre deti a potraviny, t.j, cca. 3 min. na auto tak to chcem vidiet tu radu zaciatkom jula. Od Chorvatskej hranice po Budapest ;-)

Realita - bude to len namatkove, ked niekto bude provokovat s autochladnickou, tak nazru. Stanglu salamu medzi vecami neporiesia a jogurty si tam normalny clovek nosit nebude.

Takze to bude taka ruletka ;-) prinajhorsom nieco vyhodia a za likvidaciu peniaze nezoberu, pretoze to zlikviduju sami este na colnici :-)
0 0
alinka189 alinka189

alinka189 je offline (nepripojený) alinka189

ahojte, ako je to s tými potravinami, ked sa jedná o celiatika (bezlepková diéta)?
mäso, mliečne výr.a aj iné potraviny musíme všetko nosiť, tam to nekúpime.
horšie je, že vraj na hranici neprejde ani papier od lekára či notára :-(
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

alinka189 Pozri príspevok
ahojte, ako je to s tými potravinami, ked sa jedná o celiatika (bezlepková diéta)?
mäso, mliečne výr.a aj iné potraviny musíme všetko nosiť, tam to nekúpime.
horšie je, že vraj na hranici neprejde ani papier od lekára či notára :-(
A ako si prisla na to, ze to tam nekupite? Chorvatsko je minimalne tak civilizovana krajina ako sme my.
0 0
alinka189 alinka189

alinka189 je offline (nepripojený) alinka189

to áno, ale sme tam boli a všetko sme mu museli vziať a ked sme pozerali po obchode, nemali tam bezlepkové potraviny.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ľudia, berte to z tej lepšej stránky.Čo je to za dovolenka,kde by som musela stáť pri hrncoch a žiť z polotovarov, ktoré som v horúčavách doviezla až na miesto dovolenky?
Na dovolenke si majú užívať a oddychovať aj ženy. Varenia a umývania hrncov majú celý rok aj doma dosť. Veď dnes sa dá objednať aj plná penzia atď. A nejaké ovocie a zmrzlinu nie je problém kúpiť nikde.
Takže milé dámy: zabalte iba pekné šatičky, plavky,krémiky atď.Nechajte sa obsluhovať niekde v reštaurácii!Užite si to!Relaxujte! Oddychujte!Zaslúžite si to!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máš pravdu, ale .... od istého času, keď som objavila nádheru zátok na ostrove HVAR, niet nad ticho, kde počuť len vlnky a cikády, kde je civilizácia veľmi ďaleko, najbližšia predajňa potravín 5-6 km, najbližšia reštaurácia 5-30 km, tak radšej zrána navarím a šup-ho do vody.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Pri dnešnom kurze viď SLSP Kuna predaj 4.31 Sk/ 1 HRK sú potraviny v Chorvátsku lacnejśie ako u nás.Samozrejme že nie v malých obchodoch pri pláži ,ale v supermaketoch ako napr. Interspar v Zadare.Ešte aj domov sme odtiaľ nakúpili dobroty.
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

Ja som sa tiež trochu popozerala po letákoch Billa, Lidl a niektoré potraviny sú naozaj lacnejšie ako u nás. V Zadare sme boli a pri vstupe do mesta je na každej strane supermarket - Kaufland, Lidl, Interspar a ceny potravín nás milo prekvapili. Mlieko, chleb, banány, melóny rajčiny - ceny ako u nás a niektoré lacnejšie. Akurát nealko a pivo je drahé. Lenže to je Zadar. Teraz ideme do Rogoznice a nikto nevie, či tam takýto supermarket je. Našla som na Nete len Billu pri Šibeniku cca 38 km. No ale nič sa nedeje. Prežijeme to. Inak je zaujímavé, že Česi sa proti opatreniam HR ohlásili a my Slováci opäť nič...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

alinka189 Pozri príspevok
ahojte, ako je to s tými potravinami, ked sa jedná o celiatika (bezlepková diéta)?
mäso, mliečne výr.a aj iné potraviny musíme všetko nosiť, tam to nekúpime.
horšie je, že vraj na hranici neprejde ani papier od lekára či notára :-(
To snáď nie je možné, musí byť východisko, viem o čom je toto. Radím, aby si poslala mail na Chorvátsku ambasádu, nech ti dajú vyjadrenie. Ja som vlani v podobných veciach písal na 2 ambasády a veľmi slušne, rýchlo a vecne mi odpovedali.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

mivera Pozri príspevok
Ja som sa tiež trochu popozerala po letákoch Billa, Lidl a niektoré potraviny sú naozaj lacnejšie ako u nás. V Zadare sme boli a pri vstupe do mesta je na každej strane supermarket - Kaufland, Lidl, Interspar a ceny potravín nás milo prekvapili. Mlieko, chleb, banány, melóny rajčiny - ceny ako u nás a niektoré lacnejšie. Akurát nealko a pivo je drahé. Lenže to je Zadar. Teraz ideme do Rogoznice a nikto nevie, či tam takýto supermarket je. Našla som na Nete len Billu pri Šibeniku cca 38 km. No ale nič sa nedeje. Prežijeme to. Inak je zaujímavé, že Česi sa proti opatreniam HR ohlásili a my Slováci opäť nič...
Klasika, my Slováci iba mlčky trpíme. Mne sa ale tiež varenie v Chorv. celkom pozdávalo, lenže je fakt, že mäso, syry, salámy sú podstatne drahšie a to aj v supermarketoch. A práve to sme nosili so sebou. Typujem - úbytok turistov o cca 40%.
0 0
leti leti

leti je offline (nepripojený) leti

Fany Pozri príspevok
Klasika, my Slováci iba mlčky trpíme. Mne sa ale tiež varenie v Chorv. celkom pozdávalo, lenže je fakt, že mäso, syry, salámy sú podstatne drahšie a to aj v supermarketoch. A práve to sme nosili so sebou. Typujem - úbytok turistov o cca 40%.
A vraj to dnes zrušili.
0 0
SVK SVK

SVK je offline (nepripojený) SVK

Je to zrusene.

Polovica susedov z Ceska chcela rusit zajazd - apartmany bez stravy, tak to Chorvati nevydrzali ;-)
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ano, presne tak Chorvátsko zmenilo názor...

http://www.sme.sk/c/3910258/Chorvats...im-mozeme.html
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Fany Pozri príspevok
Klasika, my Slováci iba mlčky trpíme. Mne sa ale tiež varenie v Chorv. celkom pozdávalo, lenže je fakt, že mäso, syry, salámy sú podstatne drahšie a to aj v supermarketoch. A práve to sme nosili so sebou. Typujem - úbytok turistov o cca 40%.
Bola si osobne aspoň v jednom z tych obchodov ktoré menovala mivera?
Ja chodim na dovolenku do Dikla , je to hned pri Zadare / časť BORIK/ a nič z domu neberiem , lebo naozaj je tam lacnejšie skoro všetko.Voda je možno o 3 koruny drahšia ,ale preto ju nebudem vláčiť z domu. Pivo vo vratných flašiach -Karlovačko stojí cca 4,5 HRK , tak že ako u nás.A čo sa týka masa tak domov sme v chladničke viezli kurčatá po 18 HRK /kilo ,ale to len preto že boli také žlté ako keď kupujem domáce od babiek na trhovisku na Miletičovej
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Ano, presne tak Chorvátsko zmenilo názor...

http://www.sme.sk/c/3910258/Chorvats...im-mozeme.html
Katka, podľa linku, ktorý si sem priložila, Veronika Honcová, česká konzulka v Splite, to POPIERA.
Zákaz naďalej platí, ale je to možno otázka pár hodín a ozaj si to rozmyslia....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja som napísala, že Chorvátsko zmenilo názor, ale nie že všetko zrušili a nebude to trvať ani do konca týžna a zrušia zákaz a nebudú vykonávať žiadne kontroly. Ak niekto chce ísť na dovolenku tak, že budú sa stravovať sami tak pôjdu tam, kde nemajú zákaz napr. do Talianska a chorváti sa spamätajú, ale už bude neskoro. Veď predsa tam ide aj o ubytovacie kapacity a príjem z tých apartmánov a nielen z predaja potravín. Koneckoncom, každý dovolenkár ide aj na pizzu, na ryby aj na zmrzlinu, pivo tak o čo im ide?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Zatiaľ ten zákaz stále platí:

http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.a...=1&idj=1&amb=1
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
S prepáčením, v časoch, keď nás Euro stojí 30 Sk, čiže Kuna nejakých 4,20, ešte existuje niekto, kto by chcel na dovolenku do Chorvátska vláčiť mäso, jogurty, acidko alebo Zlatého Bažanta?
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Už je to definitívne, zákaz dovozu mäsa a mliečnych výrobkov zrušili. Ptretože ako bolo vopred jasne, češi začali rušiť dovolenky. Oni sú proste takí ísť k moru a neminúť ani korunu.
Takže môžu všetci čo chcú voziť rezne... Platí to pre všetkcýh z EU.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

V Chorvatsku sme boli minuly rok aj predminuly rok. Stravovali sme sa kombinovane - nieco sme si uvarili, obden sme zasli do restauracie. Strava v restauraciach je samozrejme draha. Dost drahe je aj maso a masove vyrobky v obchodoch. Ceny ostatnych potravin su vsak prijatelne a ich potraviny su aj velmi chutne - napriklad plnotucne mlieko a mliecne vyrobky. Nakupovali sme v Zadare a minuly rok v Omisi vo vacsich obchodoch. Ceny v malych potravinach mozu byt samozrejme vyssie. Za vysokymi cenami netreba chodit do Chorvatska. V roku 2003 sme boli na dovolenke na Orave - Oravice. Ceny napojov a drobneho obcerstvenia v stankoch boli velmi vysoke, porovnatelne s centrom Bratislavy.
Mnohi hovoria, ze lacne je Bulharsko. Ale ked som si preratala, kolko ma vyjde cesta a ze je to pre vodica velmi daleko - tak radsej pojdem do Chorvatska aj za vyssie ceny potravin. Myslim, ze je to taka nasa slovenska uchylka vsetko si preratavat na slovenske koruny.
A este tak na okraj - skuste si preratat tyzdennu dovolenku na nejakom slovenskom termalnom kupalisku pre stvorclennu rodinu - ubytovanie, strava, vstupenky na kupalisko, cesta. Ja som skusila a rozhodli sme sa ist do Chorvatska - hlavne kvoli alergiam nasich deti, cistemu moru, peknej prirode, jazykovej blizkosti. Prajem vsetkym peknu dovolenku nech sa ju rozhodnu stravit
kdekolvek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať