Zavrieť

Porady

nútená dovolenka..?

Ahojte,
môže ma zamestnávateľ nútiť čerpať náhradné voľno a dovolenku, ak mám zmluvu na dobu určitú (ktorú mi už na ďalší školský rok nepredĺžil)? Konkrétne - zmluva mi končí 30.6. a zamestnávateľ ma núti už v júni čerpať dovolenku a náhradné voľno. Môžem sa tomu nejako vyhnúť - resp. odmietnuť to?
Ďakujem
mimic
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mimic Pozri príspevok
    Ahojte,
    môže ma zamestnávateľ nútiť čerpať náhradné voľno a dovolenku, ak mám zmluvu na dobu určitú (ktorú mi už na ďalší školský rok nepredĺžil)? Konkrétne - zmluva mi končí 30.6. a zamestnávateľ ma núti už v júni čerpať dovolenku a náhradné voľno. Môžem sa tomu nejako vyhnúť - resp. odmietnuť to?
    Ďakujem
    mimic
    Áno, môže.

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    ano može zmluvu máš len do 30.6.a dovtedy musíš aj dovolenku vyčerpať.

    mimic je offline (nepripojený) mimic

    mimic
    Ďakujem - to znamená, že sa tomu nijako vyhnúť nedá a musím ju vyčerpať pred skončením pracovného pomeru. Ďakujem obom za odpoveď. mimic

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Dobry den, poprosila by som o info. kde na nete mozem najst uplne znenie vyhlasky MS SR 200/2002. dakujem....potrebujem to velmi surne...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    alaya1 Pozri príspevok
    Dobry den, poprosila by som o info. kde na nete mozem najst uplne znenie vyhlasky MS SR 200/2002. dakujem....potrebujem to velmi surne...
    A čo to má spoločné s nútenou dovolenkou???

    Inak nájdeš to na stránke Jaspi.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Stina, dakujem velmi pekne za radu, velmi si mi pomohla, Chobot, asi to nema nic spolocne, ale aj tak mi to stina velmi pomohla.

    nútená dovolenka..?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.