Zavrieť

Porady

oklamaná

Ahoj, moje meno je k_lujza a chcela by som Vás poprosiť o právnu pomoc v mojej situácii, v ktorej som sa ocitla vďaka dôverčivosti voči osobe, ktorá je zatiaľ ešte mojim manželom.
Spoznali sme sa v novembri 2003. Od mája 2004 sme sa rozhodli pre spoločné bývanie v podnájme vo vzťahu druh – družka. V októbri 2005 sa nám narodila dcéra. Rozhodli sme sa bytovú otázku riešiť kúpou vlastného bytu a to prostredníctvom hypotekárneho úveru vo výške 600 tis. Sk, ktorý si vybavil vtedy ešte môj druh a hotovosti 320 tis. Sk, ktorú nám na tento účel poskytli moji rodičia. Byt manžel vydražil na verejnej dražbe, nakoľko sa jednalo o byt po neplatičoch a Okresné stavebné družstvo v Nitre tento byt takýmto spôsobom ponúkalo na predaj. Nakoľko som bola t. č. na materskej dovolenke s 9 mesačným dieťaťom a starala som sa aj o môjho syna z 1. manželstva, všetky náležitosti ohľadom kúpy bytu vybavoval druh. Byt bolo treba urýchlene vyplatiť, s dôverou a bez akéhokoľvek písomného dokladu som mu teda vložila do rúk 320 tis. Sk. Pretože sme v blízkej budúcnosti plánovali svadbu a naskytla sa takáto možnosť výhodnej kúpy – vzhľadom na ceny nehnuteľností, nemala som dôvod mu nedôverovať. Na základe ústnej dohody som ho poverila kúpou bytu, kde sme mali ako vlastníci figurovať obaja. Vtedy ešte druh vydražil nehnuteľnosť v júni za 720 tis. Sk. Dvojizbový byt bol zdevastovaný, neobývateľný, bolo preto treba urobiť rekonštrukciu. Celková cena bytu tým pádom bola okolo 920 tis. Sk. Problém nastal, keď som zistila, že druh aj napriek ústnej dohode uviedol seba ako jediného vlastníka bytu. V decembri 2006 sme uzavreli manželstvo a ja som opakovane žiadala, aby dal manžel vlastnícke právo k nehnuteľnosti do poriadku. Napriek tomu tak doteraz neučinil. Dva roky som naliehala, no bezúspešne. Manželovo správanie bolo čím ďalej arogantnejšie. Sústavne vyhlasoval, že byt je jeho a ja budem robiť to, čo povie on. Neskôr prišiel aj o prácu a ja som bola nútená predčasne ukončiť materskú dovolenku a nastúpiť do zamestnania. Zamestnala som sa v máji 2007 a stala som sa tak jediným živiteľom rodiny. Manžel aj napriek tomu naliehal, že o financiách bude rozhodovať výlučne on, lebo ja som podľa jeho slov „debil“ a nemôžem samostatne disponovať s peniazmi. Platila som všetky náklady na domácnosť, splátky, hypotéky, aj pôžičku, za ktorú sme kúpili staršie auto, ktoré je mimochodom písané na mňa, pretože v čase kúpy manžel nebol zamestnaný a teda by nedostal pôžičku na auto. Napriek tomu ho užíva výlučne on, zobral mi od neho doklady a bráni mi v jeho používaní. Starala som sa o domácnosť, deti, chodila som do práce. Manžel sa častokrát zdržiaval neviem kde a domov sa vracal až po polnoci, okolo 02.00 hod. Častoval ma vulgarizmami, ponižoval ma, nemala som právo vyjadriť svoj názor, nebola s ním možnosť akejkoľvek dohody, kompromisu, bol panovačný a čo je ešte horšie, správal sa tyransky aj k môjmu synovi z prvého manželstva, ponižoval ho vulgarizmami, výsmechom, vyhrážal sa mu, že kúpi deťom cukríky, aby ho dobili. Syn sa ho bál, poslala som ho teda bývať k mojim rodičom. V presvedčení, že som v bezvýchodiskovej situácii, nútená žiť za takých podmienok, v spoločnej domácnosti so mnou manipuloval a riadil môj život podľa jeho predstáv. Vyhlasoval, že on žiadnych 320 tis. Sk odo mňa nezobral a v prípade rozvodu neuvidím ani korunu a mňa i moju rodinu zničí. Všetko však zavŕšil v apríli 2008, kedy bez môjho súhlasu náš „spoločný“ byt predal a mne oznámil: „Skončil som s tebou!“. V podstate som sa ocitla na ulici. Napriek mojim prosbám os svojho rozhodnutia neustúpil a s úsmevom na tvári dodal: „320 tis. neuvidíš, vedel som, že ťa zrazím na kolená.“ V ten deň som odišla zo spoločnej domácnosti. Aj bez peňazí a majetku, ktorý som do domácnosti doniesla ja, prichýlili ma moji rodičia. Našu spoločnú dcéru som bola nútená ponechať v jeho starostlivosti. Zostala som bez strechy nad hlavou, peňažných prostriedkov, pracujem na smeny – aj nočné. V mojej situácii finančne nezvládnem z jedného platu – zdravotníctvo- znášať všetky náklady a som presvedčená, že ak on spôsobil, že dieťaťu aj mne zobral strechu nad hlavou svojim nerozvážnym konaním, je povinný sa jej postarať o ubytovanie.
Jeho podvody tu však nekončia. Podľa mojich dostupných, no neoverených informácií, byt zmluvne predal za cenu 720 tis. Sk a zvyšnú sumu 1.000.080,- Sk mu kupujúci previedli na jeho účet na základe dlžného úpisu. Takto konal v snahe vyhnúť s plateniu dane, nakoľko byt v čase predaja nebol 2 roky v osobnom vlastníctve.

Toľko v stručnosti o peripetiách, ktorými som musela prejsť a ktoré sa prejavili na mojom zlom zdravotnom stave, takže som momentálne v pracovnej neschopnosti, bez vlastného bývania, finančných prostriedkov a bez dcéry. Žijem momentálne so synom u rodičov, ktorí sú starší dôchodcovia, žijú iba z penzie a nemôžu mi už finančne vypomôcť, pretože svoje úspory mi už venovali na kúpu bytu. Z tohto dôvodu si nemôžem dovoliť zaplatiť právne služby u súkromného právnika a prosím touto cestou o pomoc a radu Vás.

Som si vedomá, že som mala postupovať opatrnejšie a všetko si dať potvrdiť písomne potvrdiť. Som skôr submisívny typ a manžel impulzívny, agresívny, so sklonmi preukazovať svoju nadvládu, manipuláciu s ľuďmi. Bol vychovaný v zlých sociálnych pomeroch, so zanedbanou výchovou a tak vidí životný cieľ iba v peniazoch a neustálym dokazovaním všetkým okolo svoju nadvládu. Som presvedčená, že psychologické vyšetrenie jeho osoby by moju domnienku potvrdilo. Roky praxe na psychiatrickom oddelení ma v tom len uisťujú. Proti nemu svedčí aj fakt, že jeho agresívne chovanie má aj záznam v registri trestov.

Verím, že môj list nezostane bez povšimnutia a že sa ho ujme osoba, ktorej slovo SPRAVODLIVOSŤ nie je ešte cudzie. Prosím o pomoc, či mám nejakú možnosť získať späť peniaze, ktoré som do bytu vložila, aj ako vyriešiť situáciu s autom. Veľmi by mi teraz tie peniaze pomohli, aby som mohla mojim deťom zabezpečiť ubytovanie a slušný život.

Vopred Vám veľmi pekne za všetko ďakujem.
Moja emailová adresa je: k_lujza@centrum.sk
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Viki.

Nemyslela si úplnou náhodu napríklad na :




0
hlasuj
Muz mojho zivota??? Včera
04:39 PM

Bendymicus
Junior Member
Členom od: 10-04-08
Príspevky: 14



lebo tam to tiež začína ako francúzsky psychologický film a zatiaľ to má iba 35 príspevkov.

Ale ako som dávnejšie tu spomínal : NEVERÍM DLHÝM OPISOM.
(Firmu si môžeme oťukať na ORSR, URSR,ŽRSR.)
NA Porade skôr než sa rozohníte si pozrite jej (jeho) VEREJNÝ PROFIL ; VŠETKY PRÍSPEVKY a podobne a potom podľa toho môžeme viesť dišputu hoci aj o morálke , vzťahoch , vzťahoch k morálke , morálke moralistov ...

Ahoj
Ka Mil


0 0
VIA3 VIA3

VIA3 je offline (nepripojený) VIA3

Milanko,
vše máme rozdielne názory, ale absolútne zdieľam tento tvoj názor z Ohlasov na poradu :
"Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná."... Ahoj! Via
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
VIA3 Pozri príspevok
Pôvodne som sa k tejto historke už nemienila vyjadrovať, pretože, ak ju neberiem ako humorno – zábavnú, potom k nej bolo popísané možno viac ako dosť. Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. Tak, nech sa páči. Len si vybrať. Veď Porada je o všetkom možnom.
Už to tak býva, že ľudia majú rôzne názory na rôzne veci. Ja som vyslovila svoj názor na to, čo ma v príbehu zaujalo. A to bez snahy kohokoľvek uraziť. Nikomu tento svoj názor nevnucujem. Tiež ale nevidím dôvod, pre ktorý by som sa nemala vyjadriť, napriek "zhrozeniu" niektorých a neľúbosti autorky.
A tu vidím dôvod na môj dlhodobý oddych. Ja totiž nevidím súvislosti. Som snáď totálne prepracovaná????????????????????????????????????? ????????
Čítam vari iné príspevky ako vy?????
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
VIA3 Pozri príspevok
Pôvodne som sa k tejto historke nemienila vyjadrovať, pretože, ak ju neberiem ako humorno – zábavnú, potom k nej bolo popísané možno viac ako dosť. Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. Tak, nech sa páči. Len si vybrať. Veď Porada je o všetkom možnom.
Už to tak býva, že ľudia majú rôzne názory na rôzne veci. Ja som vyslovila svoj názor na to, čo ma v príbehu zaujalo. A to bez snahy kohokoľvek uraziť. Nikomu tento svoj názor nevnucujem. Tiež ale nevidím dôvod, pre ktorý by som sa nemala vyjadriť, napriek "zhrozeniu" niektorých a neľúbosti autorky.
VIA3Re: oklamaná
Milanko,
vše máme rozdielne názory, ale absolútne zdieľam tento tvoj názor z Ohlasov na poradu :
"Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná."... Ahoj! Via
0 0
K_Lujza K_Lujza

K_Lujza je offline (nepripojený) K_Lujza

Viete je veľmi úžasné, že človeka v núdzi hneď odpíšete...Ak niekomu pripadá táto situácia humorno-zábavná, tak som úplne zhrozená z toho, ako môžu existovať takíto ľudia. Ak Vám pripadá, že toto je vymyslené alebo nepravdepodobné, tak sa Vám nikto neprosí, aby ste sa k téme vyjadrovali. Našťastie ešte existujú ľudia, ktorí pomôcť ochotní sú bez toho, aby sa zamýšľali nad tým, čo keď to nie je pravda...Keby sme všetci tak konali, tak zrejme sa nikto pomoci nedočkáme, ale priznajme si občas ju potrebujeme všetci. Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. Nechcela som sa pôvodne k tomu vyjadrovať, ale momentálne mi nedá. A môžem Vám povedať, že keď vidím niektoré Vaše reakcie, tak mi je normálne nepríjemné jej to dať prečítať. česť výnimkám....Dúfam, že sa aspoň niekedy zamyslíte nad tým, že Vaše odcudzovanie môže niekomu aj ublížiť. Nedá mi nenapísať...: Nesúďte, aby ste sami neboli súdení...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

K_Lujza Pozri príspevok
Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. í...
... no myslím, že si nezvolila vhodný spôsob. Toto sa vždy vypomstí. To ju poznáš tak uplne bezhranične 100%-tne, že si chcela s nami komunikovať naďalej v jej osobe ? Pekné, že si chcela pomôcť, ale takto asi nie...
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

[quote=K_Lujza;732030] ...1, Ak Vám pripadá, že toto je vymyslené alebo nepravdepodobné, tak sa Vám nikto neprosí, aby ste sa k téme vyjadrovali. ...2, Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. Nechcela som sa pôvodne k tomu vyjadrovať, ale momentálne mi nedá. .... 3, Dúfam, že sa aspoň niekedy zamyslíte nad tým, že Vaše odcudzovanie môže niekomu aj ublížiť. Nedá mi nenapísať..., quote]

Ahoj milá dobročinná neznáma.

1, Ahoj, moje meno je k_lujza a chcela by som Vás poprosiť o právnu pomoc
Mám dojem , že si protirečíš !!!!!
2, Tak konkrétne napíš , kto si (ako my).
3, Možno keby si to urobila takto :
"Re: oklamaná
Ahoj K_Lujza.

Ak skutočne chceš , aby ti niekto poradil (dokonca právne) tak :
A, napíš , čo potrebuješ
B, pripíš k tomu podklady
C, skús stručne "
nevytvorila by si dojem , že je to slohová práca . A týmto si sa jej možno odcudzila iba ty ( my sme ju mohli na základe tvojich informácií len odsúdiť).

Ahoj
Ka Mil
0 0
Eliza35 Eliza35

Eliza35 je offline (nepripojený) Eliza35

Len by ma zaujímalo, čo si ako myslíte, prečo si niekto vymyslí takýto príbeh a žiada Vás o radu? Len tak, aby sa mohol zabávať? Mám pocit, že Vy ste tí, ktorí sa tu zabávajú na účet niekoho, kto si to nezaslúži a ešte k tomu má aj problémy. O čo Vám vlastne ide??? Fakt ma to zaujíma čo chcete dosiahnuť tým, že tu rozoberáte absolútne niečo iné, ako je dotazované. Typická ľudská vlastnosť pliesť sa do niečoho, o čo vás nikto neprosil. Myslíte si akí ste úžasne duchaprítomní a inteligentní. Žiaľ som absolútne sklamaná z tohoto celého. Nikto tu hľadal pomoc a čo ste spravili vy??? Vrhli sa na neho ako supy. Ale dúfam, že Vás hreje aspoň pocit, že ste to niekomu nandali.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Eliza35 Pozri príspevok
Len by ma zaujímalo, čo si ako myslíte, prečo si niekto vymyslí takýto príbeh a žiada Vás o radu? Len tak, aby sa mohol zabávať? Mám pocit, že Vy ste tí, ktorí sa tu zabávajú na účet niekoho, kto si to nezaslúži a ešte k tomu má aj problémy. O čo Vám vlastne ide??? Fakt ma to zaujíma čo chcete dosiahnuť tým, že tu rozoberáte absolútne niečo iné, ako je dotazované. Typická ľudská vlastnosť pliesť sa do niečoho, o čo vás nikto neprosil. Myslíte si akí ste úžasne duchaprítomní a inteligentní. Žiaľ som absolútne sklamaná z tohoto celého. Nikto tu hľadal pomoc a čo ste spravili vy??? Vrhli sa na neho ako supy. Ale dúfam, že Vás hreje aspoň pocit, že ste to niekomu nandali.
Vidím, že si registrovaná už skoro rok aj keď si pridala len prvý príspevok. Pokiaľ si občas pozerala poradu, mohla si zaregistrovať, že sa tu už vyskytli aj také príspevky a založené témy, ktoré boli vyslovene provokatívne a boli založené len za účelom poštvať členov porady, prípadne následnými príspevkami im zdvihnúť trochu adrenalín.

A musíš uznať, že ani K_Lujza, či kto to už je, nehrala s nami čistú hru, vydávala sa za niekoho iného, vôbec nie ona si pýtala radu. Prečo neuviedla len fakty a nezadala nejakú konkrétnu otázku. Prečo napísala beletrizovaný, srdcervúci príbeh, kde sa nič konkrétneho neopýtala. Potom je logické, že reakcie ľudí sú rôznorodé - každý poradí podľa svojho úsudku.

Aj samotný príbeh skutočnej K_Lujzy sa mi zdá pritiahnutý za vlasy a príliš jednostranný. Ako keby ona bola div že nie nesvojprávna a jej manžel tá najväčšia príšera na svete. Myslím, že pravda bude niekde uprostred. Zaujímavé by bolo prečítať si aj manželovu verziu príbehu.

Jej vlastne ani nie je čo poradiť. Jediné čo je treba, je dať podnet na súd vo veci rozvodu a následne požiadať o vysporiadanie BSM, kde ona bude musieť preukázať všetky skutočnosti, ktoré jej kamarátka uviedla - t.j. dôkaz o tom, že rodičia jej dali 320 tisíc, zmluvu o predaji bytu a pod.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Janiela Pozri príspevok
Prosím Vás nesúďte K_Lujzu.
Ale preco potom odsudzovat len toho muza? Vypocul si niekto z tych kritikov aj jeho verziu? Tie privlastky na jeho adresu su potom cim? Nech sa nikto nehneva, tak malo reakcii na osud dcery v celej teme ma zaraza. A to su v tomto pribehu dve deti. To druhe len bezbranne prizera a sleduje uz druhy zivotny skrat. Kolko ich dokazu niektori ludia v zivote narobit?
0 0
VIA3 VIA3

VIA3 je offline (nepripojený) VIA3

Chcela by som navrhnúť moderátorovi, či by nebolo vhodné tému uzavrieť. Lujza, či kto to bol, už viac rád asi nedostane a príspevky písané jedovatou slinou nie sú k ničomu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VIA3 Pozri príspevok
Chcela by som navrhnúť moderátorovi, či by nebolo vhodné tému uzavrieť. Lujza, či kto to bol, už viac rád asi nedostane a príspevky písané jedovatou slinou nie sú k ničomu.
Máš pravdu. Preto uzatváram tému. Ak by niekto chcel napísať niečo podnetné a konštruktívne k zadaniu, nech mi dá vedieť, umožním mu pridať príspevok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať