Zavrieť

Porady

MRP a koeficient

obyčajný človiečik
Firma je platiteľom DPH, od apríla vykonáva aj činnosť oslobodenú od DPH - výherné lotérie. Nakoľko som ešte nikdy nerobila s koeficientom veľmi pekne Vás prosím o pomoc s výpočtom koeficientu v MRP tak povediac po "lopate".
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Uctujem lekaren v PU. Uctujem v MRP. Lekaren je platca DPH mesacny. Pouziva mesacne koeficient.
Prosim o radu ci uctujem spravne.
Vsetky faktury co pridu (dodavatelske) zadavam typ DPH 42 - ciastocny odpocet
Je to tak spravne? Nema tam byt 40?
Tam kde dph nie je vobec davam 39
Tam kde je neplatca DPH (moj dodavatel) davam 42 - ale vseto ide do nakladov (t.j. nemam tam odpocet dane)
A faktury ktore su s 10% alebo 20% danou davam ako 42 - je to tak spravne?

CO sa dava na dph 65?

Veeeeelmi dakujem za odpoved
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Potrebovala by som polopate vysvetliť ročné vysporiadanie koeficientu. Robím to v MRP win JÚ prvý krát. Z predch. príspevkov je takýto postup:
1. Vytlačím si všetky doklady s kódom 42, ktoré sú napr. v čiastke 1000€ bez DPH, DPH je 200€ spolu 1200€
2. Toto je potrebné nahodiť do peňažného denníka s kódom 65 cez nepeňažné operácie? Interným dokladom, typ dokladu bežný daňový doklad? a akým pohybom?
Nájde sa niekto, čo mi poradí ako na to? Vopred pekne ďakujem...
0 0
dadulcek dadulcek

dadulcek je offline (nepripojený) dadulcek

Potrebovala by som poradiť ohľadom koeficientu. Firma prenajíma priestory neplatcovi DPH. Nájomné účtuje ako oslobodený príjem, energie preúčtováva zvlášť aj s DPH. Koeficientom budem prepočítavať len opravy týkajúce sa prenajatého priestoru, keďže energie sú preúčtované s DPH? Ďakujem za odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať