Zavrieť

Porady

Podnet na inšpektorát práce

Poradí niekto, čo všetko má obsahovať podnet na inšpektorát práce, aby bol dodržaný úradný postup, aby inšpektorát začal vec prešetrovať?
Aké zákony toto upravujú? Je na to nejaké tlačivo?
Vďaka. Sara3
Usporiadat
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

Chobot Pozri príspevok
Nechcem sa zastávať nelegálnej práce, ale aké máš dôvody nahlasovať ho?

...niečo mi dlhuje...
Povedala by som, vyrovnanie si účtov.....
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

Johanka Pozri príspevok
... mňa zarazilo podčiarknuté . Že by plnenie občianskych povinností ?

Nerozumiem....

To podčiarknuté som myslela tak, že viem, že pri práci načierno IP pokutuje aj zamestnávateľa aj zamestnanca. Chcela som vedieť, že podľa čoho určuje výšku pokuty?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mambi Pozri príspevok
...niečo mi dlhuje...
Povedala by som, vyrovnanie si účtov.....
Dobre, nechajme to tak. Dajme tomu, že máš na to dôvod.

Inak v zmysle zákona o nelegálne práci kontrolu nelegálnej práce vykonávajú aj IP aj ÚP. Viac pozri v zákone o nelegálnej práci č. 82/2005.

Myslím, že viac to bude zaujímať úrad práce, pretože mu vyplácajú podporu. Neviem ti presne povedať, ako to funguje, či prídu neohlásene. IP zvykne návštevu čo kontrolu ohlásiť vopred, čo je ale v tomto prípade nelogické, veĎ potom v čase kontroly ten človek tam nebude.

Najlepšie bude zavolať si na ÚP, povedať čo vieš a spýtať sa ich, či to budú preverovať. Možno si na to posvietia.

To isté urob aj na IP. Za nelegálnu prácu je pokuta (pre oboch) do 10.000 SK.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Viem firmi kde boli na kontrole aj z úradu práce,aj z inšpektoriatu ohľadom nadčasov a nedodržiavania min.mzdy podľa tried./všetci majú najmenšiu min.mzdu/a nič sa neudialo. Všetko ide už roky v starých koľajách.
0 0
Maro1981 Maro1981

Maro1981 je offline (nepripojený) Maro1981

Ahojte Poradáci, mne pri tejto téme napadlo,či existuje možnosť žeby sa v nejakom podniku zamestnal inšpektor práce ako tajný agent :-D. Z dôvodu že ked v podniku dostanú info že príde kontrola, zariadia všetky potrebné veci a v tom prípade......
0 0
jany6514 jany6514

jany6514 je offline (nepripojený) jany6514

Ahojte-viete mi poradit kde zaslat podnet na inspektorat prace v kosiciach?Ma niekto z vas problem co sa tyka porusovania bezpecnosti v oblasti dopravy?Presnejsie,prekracovania casovych limitou jazd!poradtte diky
0 0
lubomir78 lubomir78

lubomir78 je offline (nepripojený) lubomir78

poradi mi niekto ako mam podat podnet na inšpektorat prace?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Prečítaj si tu
http://kariera.zoznam.sk/cl/100513/1...danie-napisat-
4 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lubomir78 Pozri príspevok
poradi mi niekto ako mam podat podnet na inšpektorat prace?
normálne popíš svoj problém.IP preveruje aj anonymné udania,na kontroly chodí neohlásene.Ak podáš podnet anonymne,tak Ti neodpovedia,že ako to riešili,ak neanonymne,tak Ťa budú informovať.
0 0
rozčúlený rozčúlený

rozčúlený je offline (nepripojený) rozčúlený

Dobrý deň. Moja manželka pracuje ako sanitárka v penzióne pre starých a chorých. Penzión patrí pod mesto. Jedna zdravotná sestra robí psychické problémy mojej manželke, štve kolegyne proti nej a štve aj jednu dcéru klientky, ktorá je stará a dementná. Riaditeľ penziónu, chce manželku preradiť na iný ich penzion. Zistil som, že zdravotná sestra je riaditeľova bývalá priateľka, čím sa ona netají a vykrikuje, že on urobí čo mu ona povie, čo sa aj deje. Chcel som ísť k primátorke ako štatutárovi, ale zistil som že je sesternica riaditeľa a všetko som pochopil. Riaditeľ nie je schopný uvedený problém riešiť. Mám dojem, že to hraničí s psychickým týraním na pracovisku. Keď sa manželky zastala jej nadriadená, tak jej riaditeľ povedal, ak s tým neprestane, pôjde aj ona.
Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Riešia aj takéto veci?
Naposledy upravil rozčúlený : 30.11.12 at 17:49
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rozčúlený Pozri príspevok
Dobrý deň. Moja manželka pracuje ako sanitárka v penzióne pre starých a chorých. Penzión patrí pod mesto. Jedna zdravotná sestra robí psychické problémy mojej manželke, štve kolegyne proti nej a štve aj jednu dcéru klientky, ktorá je stará a dementná. Riaditeľ penziónu, chce manželku preradiť na iný ich penzion. Zistil som, že zdravotná sestra je riaditeľova bývalá priateľka, čím sa ona netají a vykrikuje, že on urobí čo mu ona povie, čo sa aj deje. Chcel som ísť k primátorke ako štatutárovi, ale zistil som že je sesternica riaditeľa a všetko som pochopil. Riaditeľ nie je schopný uvedený problém riešiť. Mám dojem, že to hraničí s psychickým týraním na pracovisku. Keď sa manželky zastala jej nadriadená, tak jej riaditeľ povedal, ak s tým neprestane, pôjde aj ona.
Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Riešia ja takéto veci?
aké miesto výkonu práce má v pracovnej zmluve ?

IP rieši porušenie pracovnej zmluvy.
0 0
rozčúlený rozčúlený

rozčúlený je offline (nepripojený) rozčúlený

Preradenie je v poriadku, ale to jednanie ľudí a riaditeľa neviem či nie je porušenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rozčúlený Pozri príspevok
Preradenie j v poriadku, ale to jednanie ľudí a riaditeľa neviem či nie je porušenie.
Myslím, že správanie riaditela IP riešiť nebude. Podnet však dať môžeš, len nie je isté, či potom nedôjde namiesto preradenia k skončeniu prac.pomeru.

Ak s preradením súhlasí, nech radšej čím skôr z pôvodného pracoviska odíde.
0 0
rozčúlený rozčúlený

rozčúlený je offline (nepripojený) rozčúlený

To je mi všetko jasné. Ale myslím si, že také chovanie a rodinkárstvo nie je v poriadku a keď riaditeľ nie je schopný riešiť problémy, mal by niekto mu vysvetliť ako sa to robí a nie psychicky vplývať na zamestnankyne, keď v minulosti spával s tou ženou. Ďakujem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

rozčúlený Pozri príspevok
To je mi všetko jasné. Ale myslím si, že také chovanie a rodinkárstvo nie je v poriadku a keď riaditeľ nie je schopný riešiť problémy, mal by niekto mu vysvetliť ako sa to robí a nie psychicky vplývať na zamestnankyne, keď v minulosti spával s tou ženou. Ďakujem.

Myslim si, ze stracas svoj cas. Tymito vecami sa nebudu vobec zaoberat.mam cetsvu skusenost a poviem, ti, dost zavaznu. Ich pristup je velmi vlazny.
0 0
rozčúlený rozčúlený

rozčúlený je offline (nepripojený) rozčúlený

No uvidím. Potom musím nájsť iné, efektívnejšie riešenie. Aj tak ďakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozes to ohlasit aj telefonicky, lpovedz, o co ide a ze ci mozes nahlasit im, oni ti povedia, ci to riesia.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.safework.gov.sk/?t=3&s=26&ins=tn
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať