Zavrieť

Porady

Ján Pavol II. - Odkaz

:-)
Pri príležitosti dnešnej poslednej rozlúčky s pápežom, posielam ako malú spomienku na výnimočného človeka jeho odkaz:

Môžeš Boha opustiť,
ale nemôžeš zabrániť, aby Ťa hľadal.
Môžeš Boha nenávidieť,
ale nemôžeš zabrániť, aby Ťa On mal rád.
Môžeš sa rozhodnúť proti Kristovi,
ale On sa rozhodol na Golgote pre Teba.
Môžeš sa vyhýbať jeho slovu a jeho Cirkvi,
ale jeho slovo a jeho Cirkev Ťa napriek tomu hľadajú.
Môžeš zabrániť, aby Ťa Boh neviedol, môžeš ho zapierať, preklínať,
ale nemôžeš zabrániť aby bol.

Ján Pavol II.
Naposledy upravil petra:-) : 08.04.05 at 21:33 Dôvod: úprava diakritiky
Usporiadat
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

Pripájam sa aj ja k týmto príspevkom. Svätý Otec bol naozaj vzácny a výnimočný človek. Jeho podrobný životopis nájdete na stránke tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska - www.tkkbs.sk
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Ja nie som veriaca, ale Jána Pavla II. som si skutočne vážila, tak, ako asi celý svet.Obdivovala som jeho zanietenosť a čistotu, ktorú si kupodivu v dnešnom svete dokázal zachovať a viesť týmto smerom každého z nás bez ohľadu na vierovyznanie (o rase a národe ani nehovorím).Hlavne keď sa pozrieme späť do dejín a vidíme tam takého Klementa VII., ktorý keď zomrel, celý Rím vyšiel do ulíc a oslavoval smrť nenávideného človeka, snovali plány ako zabiť jeho ešte nenávidenejšieho syna Alessandra - určite si potom ten Náš zaslúži všetku našu úctu a obdiv.
Určite naňho nezabudneme, veď nakoniec to bol pápež, ktorý pre nás mnohých bol vlastne jediný ktorého sme zažili a poznali-bol súčasťou takmer celého nášho doterajšieho života
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Vzdy som sa bala tej chvile co ak nebude... Dodaval mi istotu a bol pre mna symbolom vieri v dnesnej dobe. To co sa pise v biblii dokazal aj v dnesnom svete. Stale mi je do placu, ked citam, vidim a pocujem tie uzasne ciny co spravil alebo len to ako sa na nas pozeral.
Bol iny ako vsetci a predsa bol jeden z nas. Nikdy som mu v ociach nevidela moc, falos a pretvarku. Jeho telo, oci, ruka vyjadrovali len lasku cistu lasku.
Modlila som sa za nho v poslednych chvilach a som stastna, ze som zila v dobe, ked zil on. Vzdy zostane mojim SVÄTÝM OTCOM!
Jeho odkaz majme v srdci.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať