Zavrieť

Porady

Napadnutý PC - Eset mlčí

Spustil som nový PC a použil som v ňom programy z disku z napadnutého PC. Viem, sprostosť.
Teraz mám podozrenie, že sa mi niečo prenieslo na nový PC.
Smart Security, Ad-Aware 2007 (platený - najnižšia verzia), Spybot, SystemMechanic 7 nič nehlásia.
Oslovil som Eset, urobil som čo chceli. Podľa nich pravdepodobne som čistý. MWaV mi hlási infekciu (lophcrack, gain.gator, nullbyte, spyware.relyaolinone, pcturbopro, mirar) Log MWAV som poslal Eset-u ale mlčí.

Jeden prejav - spustím vyhľadávanie v prieskumníkovi a vyhľadávacie okno uzatvorím len cez správcu úloh. Jeden program (SmartSketch) mi v malých intervaloch čosi robí na pozadí. Pomaly sa s ním nedá pracovať. To je momentálne najväčší problém.
Os hlási problémy s virtuálnou pamäťou. Mám 3 GB RAM, maximálne je obsadených 0,8 GB. Swapovanie mám vypnuté. PC nemení správanie - nespomalí.
Preinštalovanie a nastavenie programov mi trvá 2-3 dni.

Ak je niekto ochotný pomôc, tak budem veľmi vďačný.
Naposledy upravil sthruska : 22.05.08 at 08:42
Usporiadat
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pomocou google som čosi našiel. Nenašiel som tam online scan PC, len programy. Prosím o radu čo mám vlastne urobiť.
Tieto súbory môžem rovno vymazať
D:\WINDOWS\SLEX99.BMS
D:\WINDOWS\SLEX99.ANS
D:\Documents and Settings\Stano\Application Data\ABBYY
D:\WINDOWS\USBCX65phmgunin.exe
D:\WINDOWS\system32\ZSHP1018.HLP
D:\WINDOWS\system32\Rave50VCLBEX70.bpl
D:\WINDOWS\system32\Rave50CLXBEX70.bpl
D:\WINDOWS\system32\lmd03util.exe
D:\WINDOWS\system32\LMDSTD2003.lic
D:\WINDOWS\system32\lmdtool6.lic
D:\WINDOWS\system32\lmdtool5.lic
D:\WINDOWS\system32\lmdtool3.lic

Viem ich znova inštalovať. Zdroje by mali byť čisté. Alebo môžem tieto súbory dať do prílohy/poslať na e-mail
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Bol som na zlej stránke. Už to skenujem.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

SLEX99.ANS - Win32.Hupigon.efk

SLEX99.BMS – 0
USBCX65phmgunin.exe – 0
ZSHP1018.HLP – 0
Rave50CLXBEX70.bpl – 0
Rave50VCLBEX70.bpl – 0

lmd03util.exe - Prevx1 V2 2008.05.27 Malicious Software, ale mu to trvalo

LMDSTD2003.lic – 0
lmdtool6.lic – 0
lmdtool5.lic – 0
lmdtool3.lic – 0
a čo mám testovať v \ABBYY? Našiel som tam akurát
default.fbt - 0
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Toto zmazte SLEX99.ANS Tie ostatne by mali byt ok, aspon teda podla virustotalu. Mate s pocitacom este neake problemy?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Zmazal som ho. Mal veľkosť 4b a program Slex99 ho nepotrebuje.
Ak sa objavia, tak sa ozvem.
Veľká vďaka.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Minimálne nemôžem zavrieť okno pre vyhľadávanie - Search priamo vo windows prieskumníkovi. Ide to jedine cez správcu úloh. Ostatné si overím až pri konkrétnej práci.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ako Vam nejde zaviet okno? Moc som Vas nepochopil. Co sa tyka tych logov, nevidim nic, coby nasvedcovalo tomu, ze by ste mal infikovany pocitac. Odporucam stiahnut najnovise aktualizacie pre AV.

Zatial nemate zac !
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Otvorím prieskumníka, dám cez popup menu SEARCH. Kliknem na krížik pre ukončenie aplikácie a okno sa mi minimalizuje do Start lišty. Tam sa dá iba a len maximalizovať. Okno sa vykreslí ale nie celkom - chýba mu obsah. Zavrieť sa dá jedine cez správcu úloh a trvá mu to nejakých 7 - 10 sekúnd. Dosť dlho.
Používam SmartSecurity od Eset-u s dennou automatickou aktualizáciou a spustením všetkých rezidentných častí. Iný AV nemám.
Včera som zažil trochu prekvapenie. System Mechanic mi prvý krát našiel a zničil spyware. Dnes spustím ručne všetky bezpečnostné programy.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Skús sken so Super Antispyware a Spyware Doctor.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ospravedlnujem sa, ale niekolko dni som bol mimo.

Aplikujte este SDFix v nudzovom rezime, navod je tu :
Po skene sem skopirujte log, ktory naskoci.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Bol som mimo
Nevadí. Ja som mimo skoro celý život
Pri sťahovaní sdfix-u mi vždy na konci zahlásilo chybu (opera). Pri rozbaľovaní hlásilo chybu pre nejaký súbor pre W2k
Išlo to spustiť.
Log je v prílohe
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Radostná správa. Okno vyhľadávania sa už správa normálne. Bez môjho zásahu.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

môj problém je v tomto: mám NOD32 antivírak a jednoducho sa mi sám vypne laptop - známy mi hovoril, že musím mať nejaký vírus v počítači - dá sa to nejako zistiť? Mám skúsiť kasperského???
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

co znamena ze sa sam vypne notebook?
to moze byt aj chyba napajania, chyba motherboard ... skratka akykolvek hw

dalsi strohy prispevok
vies co?
mne minule nenastartovalo auto ani na 4 krat ...
co tomu bolo?
z takeho popisu sa to lahko hada ze?






Odpoved: Zena zabudla natankovat
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

cowboyka Pozri príspevok
môj problém je v tomto: mám NOD32 antivírak a jednoducho sa mi sám vypne laptop - známy mi hovoril, že musím mať nejaký vírus v počítači - dá sa to nejako zistiť? Mám skúsiť kasperského???
Ja mám tiež podobný problém, akurát nemám ten NOD. Mám laptop zhruba rok a pol. Nič sa nedialo až teraz asi 1 mesiac sa začal sám od seba vypínať. Nie som technik a ani profík do PC, takže tak laicky. Mne sa vidí, že sa veľmi prehrieva a teraz v lete, keď je teplejšie, ak sa prehreje riadne, tak asi sám vypne. Neviem, čo to môže byť, pretože keď laptop zapnem a vôbec nič na ňom nerobím, keď ide dlhšie, sám vypne. Neviete mi niekto poradiť?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pýtaš sa a pritom si si sama odpovedala:
Mne sa vidí, že sa veľmi prehrieva a teraz v lete, keď je teplejšie, ak sa prehreje riadne, tak asi sám vypne.
Kúp si pod neho chladiacu podložku, alebo prečisti štrbiny na prívod a odvod vzduchu do NB.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

misoft Pozri príspevok
Pýtaš sa a pritom si si sama odpovedala:
Kúp si pod neho chladiacu podložku, alebo prečisti štrbiny na prívod a odvod vzduchu do NB.
Včera som to vyriešila, zašla som za známym, ktorý predáva PC, mal tam taký vzduch pod tlakom a vyfúkal všetok prach z neho . Bolo že tam prachu , ani som nevedela odkiaľ. Ale za to, teraz sa už nevypína neprehrieva a ide úplne potichu. Ďakujem všetkým za radu.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

02Michaela Pozri príspevok
Včera som to vyriešila, zašla som za známym, ktorý predáva PC, mal tam taký vzduch pod tlakom a vyfúkal všetok prach z neho . Bolo že tam prachu , ani som nevedela odkiaľ. Ale za to, teraz sa už nevypína neprehrieva a ide úplne potichu. Ďakujem všetkým za radu.
na čistenie chladičov, klávesníc NB a optických mechaník používam Air Duster
http://www.atcomp.sk/zbozi/air-duste...aspx?p=z:50972
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Pekny den, som uplny zaciatocnik s instalackami, takze prosim mohli by ste mi nejako zrozumitelne odpovadat na moj problem? Mam ntb asi 1rok, nemala som s nim vacsi porblem, len je to Windows vista basic no myslim ze sa mi zaviril. Pouzivam antivir Avast a ten mi neukazuje ziadnu infekciu. No pri spusteni internetu mi zacnu vyskakovat nove a nove okna,takze ja prezeram jednu stranku a zatial mi otvori dalsich 10..stve ma to..jedine co mna antitalenta napadlo bolo blokovat automaticke otvaranie okien no samozrejme nepomohlo...Nevedeli by ste mi prosim vas poradit?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zena Pozri príspevok
Pekny den, som uplny zaciatocnik s instalackami, takze prosim mohli by ste mi nejako zrozumitelne odpovadat na moj problem? Mam ntb asi 1rok, nemala som s nim vacsi porblem, len je to Windows vista basic no myslim ze sa mi zaviril. Pouzivam antivir Avast a ten mi neukazuje ziadnu infekciu. No pri spusteni internetu mi zacnu vyskakovat nove a nove okna,takze ja prezeram jednu stranku a zatial mi otvori dalsich 10..stve ma to..jedine co mna antitalenta napadlo bolo blokovat automaticke otvaranie okien no samozrejme nepomohlo...Nevedeli by ste mi prosim vas poradit?
Samotný avast ti nestačí. Občas PC potrebuje aj "prečistenia" od inej hávede
Prečítaj tu, budeš trochu viac v obraze:
http://www.porada.sk/t108205-p2-problem-s-virusmi.html
http://www.porada.sk/t86591-ktory-je...antivirus.html
atd.

Mne pomáha aj spyware terminátor. Nájde viac ako Smart security:
http://downloads.zoznam.sk/program/s...-terminator_41
Naposledy upravil arizona : 20.07.09 at 09:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať