Zavrieť

Porady

Napadnutý PC - Eset mlčí

Spustil som nový PC a použil som v ňom programy z disku z napadnutého PC. Viem, sprostosť.
Teraz mám podozrenie, že sa mi niečo prenieslo na nový PC.
Smart Security, Ad-Aware 2007 (platený - najnižšia verzia), Spybot, SystemMechanic 7 nič nehlásia.
Oslovil som Eset, urobil som čo chceli. Podľa nich pravdepodobne som čistý. MWaV mi hlási infekciu (lophcrack, gain.gator, nullbyte, spyware.relyaolinone, pcturbopro, mirar) Log MWAV som poslal Eset-u ale mlčí.

Jeden prejav - spustím vyhľadávanie v prieskumníkovi a vyhľadávacie okno uzatvorím len cez správcu úloh. Jeden program (SmartSketch) mi v malých intervaloch čosi robí na pozadí. Pomaly sa s ním nedá pracovať. To je momentálne najväčší problém.
Os hlási problémy s virtuálnou pamäťou. Mám 3 GB RAM, maximálne je obsadených 0,8 GB. Swapovanie mám vypnuté. PC nemení správanie - nespomalí.
Preinštalovanie a nastavenie programov mi trvá 2-3 dni.

Ak je niekto ochotný pomôc, tak budem veľmi vďačný.
Naposledy upravil sthruska : 22.05.08 at 08:42
Usporiadat
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

arizona Pozri príspevok
Samotný avast ti nestačí. Občas PC potrebuje aj "prečistenia" od inej hávede
Prečítaj tu, budeš trochu viac v obraze:
http://www.porada.sk/t108205-p2-problem-s-virusmi.html
http://www.porada.sk/t86591-ktory-je...antivirus.html
atd.

Mne pomáha aj spyware terminátor. Nájde viac ako Smart security:
http://downloads.zoznam.sk/program/s...-terminator_41
Asi sa ni zasmejete ale nech...Potrebujem poradit...Nainstalovala som spyware terminator, pustila vsetky kontorly a nasledne dala odtranit kriticke objekty...No neviem ako odstranila som si aj niektore programy...v pohode nainstalujem znova...len sa mi stratila jednotka CD-ROM (E a nejde mi spustit DVD ani CD. Neviete ako ju mam vyhladat a dostat do zlozky POCITAC?
0 0
teliatko teliatko

teliatko je offline (nepripojený) teliatko

zena Pozri príspevok
Pekny den, som uplny zaciatocnik s instalackami, takze prosim mohli by ste mi nejako zrozumitelne odpovadat na moj problem? Mam ntb asi 1rok, nemala som s nim vacsi porblem, len je to Windows vista basic no myslim ze sa mi zaviril. Pouzivam antivir Avast a ten mi neukazuje ziadnu infekciu. No pri spusteni internetu mi zacnu vyskakovat nove a nove okna,takze ja prezeram jednu stranku a zatial mi otvori dalsich 10..stve ma to..jedine co mna antitalenta napadlo bolo blokovat automaticke otvaranie okien no samozrejme nepomohlo...Nevedeli by ste mi prosim vas poradit?
odporucam aj program adaware, to by malo trochu pomoct, pretoze tebou popisovany problem nevyzera velmi ako virus.
do buducnosti si potom davat trochu pozor, neklikat na nejake pofiderne stranky, nestahovat a hlavne nespustat nezname subory. tiez je zvycajne dobry napad nepouzivat internet explorer, ale radsej nejaky alternativny prehliadac (firefox, opera, chrome...). prevencia je lepsia ako troubleshooting =)
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nepobijú sa mi Spyware Terminator s ESETom?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

mne sa pobili s Avastom musela som nanovo instalovat avast,prestal spravne pracovat a zatial pohoda...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

bettylou Pozri príspevok
Nepobijú sa mi Spyware Terminator s ESETom?
...nie, nepobije...pobil by sa ti len druhý antivirák s ESETom
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
Nepobijú sa mi Spyware Terminator s ESETom?
Nie. odskúšané, overené...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Virovu ochranu som v SW Terminatore nezaškrtavala, len sw a web sec
0 0
teliatko teliatko

teliatko je offline (nepripojený) teliatko

zena Pozri príspevok
Asi sa ni zasmejete ale nech...Potrebujem poradit...Nainstalovala som spyware terminator, pustila vsetky kontorly a nasledne dala odtranit kriticke objekty...No neviem ako odstranila som si aj niektore programy...v pohode nainstalujem znova...len sa mi stratila jednotka CD-ROM (E a nejde mi spustit DVD ani CD. Neviete ako ju mam vyhladat a dostat do zlozky POCITAC?
nuz, mozes sa pozriet do spravcu zariadeni, ci tam nie je nejaky problem start->ovladacie panely->system->hardware->spravca zariadeni (moze sa to trosku lisit, momentalne mam k dispozicii len anglicke XP) a by malo byt nieco ako DVD/CD-ROM drives. ak je pri tejto polozke aj piktogram vykricnika, daj odobrat toto zariadenia a restartuj PC. ak tam nie je tento piktogram, tak sprav to iste =) ak tam ani plozku DVD/CD... vobec nemas, tak mozes este skusit dat vyhladat novy hardware start->ovladaci panel->pridat hardware. skus a daj vediet, ci sa nieco zmenilo....
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

teliatko Pozri príspevok
nuz, mozes sa pozriet do spravcu zariadeni, ci tam nie je nejaky problem start->ovladacie panely->system->hardware->spravca zariadeni (moze sa to trosku lisit, momentalne mam k dispozicii len anglicke XP) a by malo byt nieco ako DVD/CD-ROM drives. ak je pri tejto polozke aj piktogram vykricnika, daj odobrat toto zariadenia a restartuj PC. ak tam nie je tento piktogram, tak sprav to iste =) ak tam ani plozku DVD/CD... vobec nemas, tak mozes este skusit dat vyhladat novy hardware start->ovladaci panel->pridat hardware. skus a daj vediet, ci sa nieco zmenilo....
Dakujem velmi velmi pekne, ja to skusim a ozvem sa ako som dopadla
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

teliatko Pozri príspevok
nuz, mozes sa pozriet do spravcu zariadeni, ci tam nie je nejaky problem start->ovladacie panely->system->hardware->spravca zariadeni (moze sa to trosku lisit, momentalne mam k dispozicii len anglicke XP) a by malo byt nieco ako DVD/CD-ROM drives. ak je pri tejto polozke aj piktogram vykricnika, daj odobrat toto zariadenia a restartuj PC. ak tam nie je tento piktogram, tak sprav to iste =) ak tam ani plozku DVD/CD... vobec nemas, tak mozes este skusit dat vyhladat novy hardware start->ovladaci panel->pridat hardware. skus a daj vediet, ci sa nieco zmenilo....
Takze vykricnik tam mam a odobrat nejde...A CD ani DVD si nemozem spustit...Co teraz?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
Virovu ochranu som v SW Terminatore nezaškrtavala, len sw a web sec
ja dávam komletnú
0 0
Artemis Artemis

Artemis je offline (nepripojený) Artemis

Ahoj, v sukromenej poste mas moj email ,napis a pozreme co sa da robit s tym tvojim ntb.
0 0
teliatko teliatko

teliatko je offline (nepripojený) teliatko

zena Pozri príspevok
Takze vykricnik tam mam a odobrat nejde...A CD ani DVD si nemozem spustit...Co teraz?
a vykricnik je len pri dvd/cd polozke alebo aj pri IDE polozke? a neda sa ani zakazat/odisntalovat? eventuelne kliknut pravym na dvd/cd, vybrat moznosti a tam zalozka driver a update driver...
ono figel je asi v tom, ze ten spyware terminator ti rozhasil driver na dvd-romku a ziaduce by teraz bolo prinutit windows odinstalovat nefunkcne pozostatky toho driveru a nahodit ich tam znova.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

teliatko Pozri príspevok
a vykricnik je len pri dvd/cd polozke alebo aj pri IDE polozke? a neda sa ani zakazat/odisntalovat? eventuelne kliknut pravym na dvd/cd, vybrat moznosti a tam zalozka driver a update driver...
ono figel je asi v tom, ze ten spyware terminator ti rozhasil driver na dvd-romku a ziaduce by teraz bolo prinutit windows odinstalovat nefunkcne pozostatky toho driveru a nahodit ich tam znova.
Vykricnik je len pri polozke dvd/cd...da sa odinstalovat,kliknem prebehne to, restaturtujem a nic sa nezmeni.Proste nejde mi to odstranit...A problem je v tom ze ja nemam ziadne instalacne cd k ntb a uz toboz nie k dvd-romke...ale stracam trpezlivost s nim...keby chcem uplne odstranit Vistu a dat tam XP da sa to nejako?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

zena Pozri príspevok
Vykricnik je len pri polozke dvd/cd...da sa odinstalovat,kliknem prebehne to, restaturtujem a nic sa nezmeni.Proste nejde mi to odstranit...A problem je v tom ze ja nemam ziadne instalacne cd k ntb a uz toboz nie k dvd-romke...ale stracam trpezlivost s nim...keby chcem uplne odstranit Vistu a dat tam XP da sa to nejako?
Da sa to... požiadaš fy Microsoft o downgrade na verziu WinXP, potom si stiahneš verziu OEM z netu, alebo použiješ inštalačku od známeho, zadáš cd key, ktorý ti pridelia a funguješ.
Teda za predpokladu, že si vlastníkom licencie win-vista
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Flinstone Pozri príspevok
Da sa to... požiadaš fy Microsoft o downgrade na verziu WinXP, potom si stiahneš verziu OEM z netu, alebo použiješ inštalačku od známeho, zadáš cd key, ktorý ti pridelia a funguješ.
Teda za predpokladu, že si vlastníkom licencie win-vista
To mi pride az podozrivo jednoduche. Licenciu na Vistu mam,takze staci poziadat? Nemas link? Myslis ze by to vyriesilo moj problem so spustanim cd a dvd?
0 0
Artemis Artemis

Artemis je offline (nepripojený) Artemis

Jednoduche to je, ale ide o princip. Mas normalne rozbehane Visty a len preto ze ti nejde DVD-Rom chces preinstalovat cely Win.To je prehnane riesenie problemu.Pricom berme do uvahy ze nemas k ntb ziadne cd, takze zhanat vsetky ovladace na XP bude celkom sranda. Napis presny typ DVD-Rom alebo presny nazov pocitaca, skusime najst ovladac na DVD-ROM
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Asi mas pravdu,len ja stale pochybujem o mojej Viste a bola som spokojna s WIn.XP,ale ok riesme teda dvd-rom. Momentalne som v praci ntb je doma takze typ cd-romky neviem ale ntb je HP 530
0 0
Artemis Artemis

Artemis je offline (nepripojený) Artemis

V popise mam ICQ tak vecer po robote napis tam.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Artemis Pozri príspevok
V popise mam ICQ tak vecer po robote napis tam.
Asi neuveritelne ale ja ICQ nepouzivam komunikujem cez skype, azet, facebook, gmail....uz viac nestiham
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať