Zavrieť

Porady

vyuctovanie nakladov za byt

Do akeho terminu ma OSBD za povinnost dorucit vlastnikovy bytu rocne vyuctovanie nakladov a co v pripade ak tak neurobi?
hombre
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

V zmysle zákona 182/1993 má správca povinnosť doručiť vyúčtovanie za služby spojené s bývaním do 31. 5. nasledujúceho roka. Ak tak neurobí, nemá nárok na poplatok za správu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

a keď správca odovzdá obálky poverenému zástupcovi bytovky do 31.5 a ten tak nevykoná a nerozdá to ostatným nájomníkom, dá sa to nejako spostihovať?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Postihovať koho , zástupcu vlastníkov alebo správcu? Správca je povinný do 31.5.2008 doručiť vyúčtovanie a , že tým poverí zástupcu vlastníkov nezbavuje sa tým zodpovednosti za nedodržanie lehoty. Ak si lehotu nesplní , tak ako to bolo uvedené vyššie nemá nárok na poplatok za správu , až dovtedy kým si tú povinnosť nesplní.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

myslela som zástupcu nájomníkov
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

cowboyka Pozri príspevok
myslela som zástupcu nájomníkov
Nájomníkov? Vy nie ste vlastníci bytov, ale len nájomníci?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Nám onoho času najprv poslali ak boli preplatky alebo nedoplatky - šeky a až potom vyučtovanie.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

A co so spravcom ktory uz nie je nas spravca. Od 1.1. mame noveho spravcu. Ten stary sa nejako nema k tomu aby nam poslal vyuctovnaie. Ako mozeme postihnut jeho. Prispevok za spravu mu asi tazko okreseme...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Igy Pozri príspevok
A co so spravcom ktory uz nie je nas spravca. Od 1.1. mame noveho spravcu. Ten stary sa nejako nema k tomu aby nam poslal vyuctovnaie. Ako mozeme postihnut jeho. Prispevok za spravu mu asi tazko okreseme...
Jeho nepostihneš nijako. Dokonca to nie je jeho povinnosťou spraviť vám vyúčtovanie, pokiaľ ste sa tak nedohodli pri výpovedi správcovskej zmluvy.

Lebo on už všetky podklady k domu odovzdal novému správcovi a ten je teraz povinný vám urobiť vyúčtovanie aj za minulý rok.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Chobot, ale pôvodný správca mal v tomto prípade previesť všetky platby za plnenia novému správcovi, odovzdať všetky zúčtovacie podklady . fa,zmluvy...ak tak pôvodný správca neurobil, musí vypracovať vyúčtovanie.
0 0
hombre hombre

hombre je offline (nepripojený) hombre

toto je len znenie zakona, ale co prax. Ako postupovat ked odvolat sa proti vyuctovaniu mozem az po jeho obdrzani pripadne zaplateni nedoplatku. Poplatok za spravu mi predsa pride az vo vyuctovani. Ako si teda uplatnim narok na nezaplatenie poplatku
za spravu
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

hombre Pozri príspevok
toto je len znenie zakona, ale co prax. Ako postupovat ked odvolat sa proti vyuctovaniu mozem az po jeho obdrzani pripadne zaplateni nedoplatku. Poplatok za spravu mi predsa pride az vo vyuctovani. Ako si teda uplatnim narok na nezaplatenie poplatku
za spravu

Odvolanie sa proti vyúčtovaniu a nepredloženie vyučtovania a finančnej správy v termíne sú úúúúplne dve rozdielne veci
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Chobot Pozri príspevok
Jeho nepostihneš nijako. Dokonca to nie je jeho povinnosťou spraviť vám vyúčtovanie, pokiaľ ste sa tak nedohodli pri výpovedi správcovskej zmluvy.

Lebo on už všetky podklady k domu odovzdal novému správcovi a ten je teraz povinný vám urobiť vyúčtovanie aj za minulý rok.
No realita je taka ze okrem dokumentacie k domu nic neodovzdal. Faktury a cela ekonomicka agenda je stale u predchadzajuceho spravcu a ma to odovzdat po vyuctovani.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Igy Pozri príspevok
No realita je taka ze okrem dokumentacie k domu nic neodovzdal. Faktury a cela ekonomicka agenda je stale u predchadzajuceho spravcu a ma to odovzdat po vyuctovani.
Tak ste sa dohodli?
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ano, pri preberani dokumentacie.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Máte to na papieri ?
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Chobot Pozri príspevok
Nájomníkov? Vy nie ste vlastníci bytov, ale len nájomníci?
súhlas, zle som sa vyjadrila - vlastníkov bytov

Dík za dotaz

:-))))
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Igy Pozri príspevok
No realita je taka ze okrem dokumentacie k domu nic neodovzdal. Faktury a cela ekonomicka agenda je stale u predchadzajuceho spravcu a ma to odovzdat po vyuctovani.

A váš nový správca mu už poslal vyúčtovacie faktúry od dodávateľov energií, na základe ktorých ten pôvodný urobí vyúčtovanie?
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Chobot Pozri príspevok
A váš nový správca mu už poslal vyúčtovacie faktúry od dodávateľov energií, na základe ktorých ten pôvodný urobí vyúčtovanie?
Ahoj Chobot.

Toto (sa asi mali spýtať nového správcu) tak pred mesiacom.

Ahoj
Ka Mil
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Elena Navrátilová Pozri príspevok
V zmysle zákona 182/1993 má správca povinnosť doručiť vyúčtovanie za služby spojené s bývaním do 31. 5. nasledujúceho roka. Ak tak neurobí, nemá nárok na poplatok za správu.
nárok na odmenu za správu nemá kým nedoručí vyúčtovanie nákladov. Akonáhle ho doručí začíname mu opať platiť za správu. Za časové obdobie ked meškal s vyúčtovaním si dodatočne nemôže žiadať platby za správu????
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

kaco11 Pozri príspevok
nárok na odmenu za správu nemá kým nedoručí vyúčtovanie nákladov. Akonáhle ho doručí začíname mu opať platiť za správu. Za časové obdobie ked meškal s vyúčtovaním si dodatočne nemôže žiadať platby za správu????
Môže... to nie je nikde zakázané. Len či mu niekto zato obdobie zaplatí. Ale nárok na poplatok nemá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať