Zavrieť

Porady

Vyšetrenie pracovníka v zdravotníckom zariadení

Kristina M.
Zaujíma ma, čo sa dá robiť v prípade, že viete, že lekár dal Vášmu zamestnancovi falošné potvrdenie na celodenné vyšetrenie! *** Som majitelka firmy s 3 pracovníkmi a kolegyna prisla po vyšetrení do práce s tým, že si potrebuje len niečo vziať a už aj odchádza, lebo si musi niečo súkromne vybaviť a lekárka jej dala papier na celodenné vyšetrenie. Máme teraz velmi vela práce a tak musime navzajom zaskakovat. Ked som jej povedala, ze ked uz je po vysetreni, nikam nepojde, ze jej ten papier neuznam - zasmiala sa, ze podla Zakonnika prace na to nemam pravo a ze kazdy to robi, tak preco by ona nie...........Nastvalo ma to poriadne! Akym pravom lekari davaju taketo potvrdenia? (lekarka ordinovala len do 12,00 hod. a islo o vysetrenie, kedy si kolegyna u koznej lekarky chce dat skorigovat cervene cievky na tvary, cize nic, co by ohrozovalo jej zravie - ide o esteticku korekciu). Kde ako zamestnavatel sa proti tomu mozem branit? Ma niekto s tym skusenosti?
Usporiadat
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte,
ak má už zamestnanec vyčerpaných všetkých 56 hodín na ktoré má nárok a potrebuje ísť na vyš., z ktorého mi donesie ospravedlnenku. Ja mu hodiny ospravedlním bez nahrady na mzdu, sú takéto osprav. hodiny tiež limitovené??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte,
ak má už zamestnanec vyčerpaných všetkých 56 hodín na ktoré má nárok a potrebuje ísť na vyš., z ktorého mi donesie ospravedlnenku. Ja mu hodiny ospravedlním bez nahrady na mzdu, sú takéto osprav. hodiny tiež limitovené??
Nie, nie sú, ale je výhodnejšie si ich nadpracovať, ako ich nemať zaplatené.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dakujem za odpoved,
čiže "nadpracovať" by si ich mohla načierno? Ciže ak bola 2 hod. u Dr.a tie 2 hod. si nadpracovala, tak vo výplatnej páske ich nebude mať vôbec uvedené, len ja to budem viesť v akejsi internej evidencii? Pre prípad...??
Vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Dakujem za odpoved,
čiže "nadpracovať" by si ich mohla načierno? Ciže ak bola 2 hod. u Dr.a tie 2 hod. si nadpracovala, tak vo výplatnej páske ich nebude mať vôbec uvedené, len ja to budem viesť v akejsi internej evidencii? Pre prípad...??
Vdaka
Prečo načierno? Oficiálne, tie 2 hod. sa dajú odpracovať hocikedy, potom už doklad od lekára neeviduješ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Doplním, tomu sa hovorí aj náhradné voľno. Keď nadčasy sa nevyplácajú, ale sa čerpá voľno s náhradou v riadnej sadzbe mzdy, bez príplatkov.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Už mi to je jasné. Vdaka
0 0
kikimi kikimi

kikimi je offline (nepripojený) kikimi

Kristina M.
No je to asi preto, lebo ustne medzi kolegami povie, ze ide o ostranienie cervenych ziliek, ale papier je na celodenne osetrenie od dermatoverologa (sorrry, neviem, ci to pisem spravne) - cize normalneho kozneho lekara o kludne moze byt aj kozna alergia.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

kikimi Pozri príspevok
No je to asi preto, lebo ustne medzi kolegami povie, ze ide o ostranienie cervenych ziliek, ale papier je na celodenne osetrenie od dermatoverologa (sorrry, neviem, ci to pisem spravne) - cize normalneho kozneho lekara o kludne moze byt aj kozna alergia.
Reaguješ na príspevok spred vyše roka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať