Zavrieť

Porady

Granulocytopénia

Ahoj. Po dlhšie trvajúcich zdravotných problémoch mi lekár zobral krv a dnes mi telefonicky oznámil že vyšetrenie treba zopakovať lebo asi ide o granulocytopeniu ale vraj mám byť pokojná. Na internete som našla len to že ide o zníženú hladinu granulocytov v krvi. Nevie niekto viac?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

michaela15 Pozri príspevok
Viem že bojovať budem natľko sa poznám problém je že som vždy bojovala za šťastie niekoho iného aj keď som sa rozvádzala išlo o deti nie o mňa s takýmto niečím si momentálne neviem rady
Život sa ti nastavil tak, že teraz musíš bojovať sama za seba, aby si potom mohla bojovať za iných. Keďže teba motivuje predovšetkým snaha pomôcť iným, teraz im vieš pomôcť tak, že najprv pomôžeš sebe. Máš deti, máš za sebou úspechy, tak si povedz heslo českého kráľa, ktorého ranili tak, že oslepol a keď mu jeho priatelia vraveli , aby sa uchýli do bezpečia (meno neviem, môj dejepis vyfučal z hlavy, a encyklopédie sa mi nechce hrabať von) ..." a toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!"
Drž sa, a keď máš pocit, že ti nemá kto dodať odvahu, mýliš sa - Porada je tu aj na takéto priateľstvá.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

michaela15 Pozri príspevok
Viem že bojovať budem natľko sa poznám problém je že som vždy bojovala za šťastie niekoho iného aj keď som sa rozvádzala išlo o deti nie o mňa s takýmto niečím si momentálne neviem rady
Akékoľvek rozhodnutie teraz urobíš,snaž sa aby nebolo unáhlené.V tomto momente je pre Teba najdôležitejšie,nerozhodovať skratovo.Moje doporučenie znie,obrátiť sa na najbližších,pretože nasledujuce mesiace budeš potrebovať podporu a pomoc rodiny.Zariadiť si administratívne veci,aby si nemala zbytočné problémy s uradmi.A hlavne to urob rýchlo.Co sa týka punkcie,nie je príjemná,ale je kľučova pre stanovenie štadia ochorenia.Podstup ju a rozhoduj sa potom.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

motylik7 Pozri príspevok
Michaela nestrácaj vieru a nádej. Ak môžeš, prečítaj si knihu Miluj svoj život od L.Hayovej, ak si ju ešte nečítala, už sa viackrát spomínala aj na Porada. Poznám viac žien, ktoré mali rôzne druhy rakoviny (s týmto druhom nie, ale to nevadí) a dokonca aj s metastázami a pomocou alternatívnej medicíny sa z toho dostali. Alebo skombinovali modernú medicínu s alternatívnou. Nehovorím o alternatívnej medicíne len tak náhodou, v takýchto prípadoch by som ju preferovala pred tou modernou (a nech ma teraz ukameňujú "lekári a lekárnici"!). Chcem ti tým povedať, že vždy existuje šanca aj v takom prípade, ked už moderná medicína (viac ublíži ako pomôže) zlyhá a nevie ako dalej, alebo tápe. Rakovina je následok niečoho-nesprávneho myslenia a stravovania, nie choroba. Je to prejav tela, že treba niečo vo svojom živote zmeniť. Skús popozerať aj na nete nejaké skúsenosti s liečením. Držím ti veľmi palce a verím tomu, že sa s týmto problémom vyrovnáš ako veľká bojovníčka, ktorou aj si. Posielam ti vieru, lásku, odvahu a harmóniu. Bude dobre, neboj.
Prepáč,ale toto bolo fakt nevkusné.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

BXLmiami Pozri príspevok
Akékoľvek rozhodnutie teraz urobíš,snaž sa aby nebolo unáhlené.V tomto momente je pre Teba najdôležitejšie,nerozhodovať skratovo.Moje doporučenie znie,obrátiť sa na najbližších,pretože nasledujuce mesiace budeš potrebovať podporu a pomoc rodiny.Zariadiť si administratívne veci,aby si nemala zbytočné problémy s uradmi.A hlavne to urob rýchlo.Co sa týka punkcie,nie je príjemná,ale je kľučova pre stanovenie štadia ochorenia.Podstup ju a rozhoduj sa potom.
Najblišší sú veľmi ďaleko
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Keď nám lektor na ekonomike o tejto stránke povedal ešte som ani netušila koľko je tu super ľudí na jednom mieste. Celú noc som zas nespala ale večer som už nebola schopná písať.Som tu tak trochu v cudzom svete a bez partnera asi mi chýba objatie najbližších,nedokážem plakať, a preto je veľmi super že ste tu aspoň vy.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nevadí,že su daleko,toto má riešiť rodina.Neviem ako daleko by musela byť moja dcéra či sestra,aby som v tejto situácii nenabehla a nepomohla,myslím,že by ju ani mars nezachránil.Pokiaľ zahraničie,tak treba zvážiť,kde podstupiš dalšie liečenie,ale zrejme zo Slovenska veľmi nemožeš,pretože liečbu v zahraničí v takýchto prípadoch nezaplatí žiadny normálne situovaný človek.Treba tiež zvážiť aké veľké sú deti a či sa vedia o seba postarať.Zavolaj si na pomoc chladnú logiku a pragmatizmus ale nezabudni na psychologa,pretože ak nemáš najbližších budeš ho potrebovať.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Narodila som sa v Gopingenne moja mamka je sudkyňa a ocko pracuje ako vyšetrovateľ na oddelení vrážd sestra je biochemička. V Nemecku mám stále zdravotné poistenie len neviem ako to našim povedať určite by boli na mojej strane len keď ja som si zvykla nebyť nikomu na tarchu
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim Ťa toto pochop trochu inac, nie ako tarchu, aj ked si bola v živote ten typ, ktory si dal rady sam. Teraz rodinu potrebujes a potrebuju aj oni teba.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Ja viem že ma potrebujú.Maminka nám keď sme mali 18/sme dvojičky/povedala:"Čokoľvek budete robiť,akoukoľvek cestou pôjdete,vždy žite tak ,aby ste nikomu neublížili a nech sa vám stane čokoľvek, vždy tu budeme pre vás." Viem že keby sa mi niečo stalo ublížila by som v prvomrade im,mám deti a tiež by som chcela vedieť keby mali nejaký problém,ale viem aj to ako sa matka potom trápi a pred deťmi to skrýva.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

michaela15 Pozri príspevok
Narodila som sa v Gopingenne moja mamka je sudkyňa a ocko pracuje ako vyšetrovateľ na oddelení vrážd sestra je biochemička. V Nemecku mám stále zdravotné poistenie len neviem ako to našim povedať určite by boli na mojej strane len keď ja som si zvykla nebyť nikomu na tarchu
Tak teraz sa zahrám na motýlika 7=možno toto je to,čo ťa má priviesť spať domov a ukázať Ti silu rodiny.Myslím,že aj vzhľadom na deti nemáš inú možnosť.A podľa Tvojej otázky čo so živnostou pred odcestovaním do zahraničia,si to aj ty pochopila.A ozaj,pozor na unáhlené rozhodnutia ohľadom našej zdravotnej poistovne.Ak si tu roky platila,treba dať dotaz a porozprávať sa o tom,či by Ti niečo nevedeli zaplatiť,aspon do sumy akú by dali tu.Netreba im vykladať o tom,že si poistená v Nemecku.A over si,čo Ti zaplatí nemecká poistka,čo pod nu spadá.Toto je hodne dôležité pri peniazoch koľko takáto dg stojí.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Čo sa týka motílika7 nebuď naňho taká tvrdá ja som vďačná za každý názor. Od Slovenskej poisťovni nechcem nič nemala by som nato nervy všetko tu dokladovať je to dosť papierová rebublika. Poistku v Nemecku si overovať nemusím,ale finančné pomery svojej rodiny tu rozoberať nechcem.Len neviem nájsť spôsob ako im to oznámiť ak im teraz zavolám sadnú do auta a do 3 hodín sú tu,ale tieto horúčavy,preplnená autostráda ma trochu odrádzajú,keby sa im niečo stalo to by som už nezvládla.Zavolať v pondelok,doma sa ozve záznamník a nechávať odkaz u sekretárky sa mi tiež nevidí,zavolám večer nebudú celú noc spať.Ísť domov ja,na to si netrúfam som veľmi unavená momentálne v sebe neudržím ani tekutiny najbližšia zastávka autobusu je tu vzdialená 12 km a do auta si netrúfam sadnúť.Ako im to oznámiť a neublížiť im. A odchod do Nemecka plánujem,máš pravdu,lebo punkciu si tu robiť nedám.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No najviac im ublížiš,ked nepovieš nič.Takže ako nás to učili plávať?Zapchať si nos a skočiť do vody.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

BXLmiami Pozri príspevok
Tak teraz sa zahrám na motýlika 7=možno toto je to,čo ťa má priviesť spať domov a ukázať Ti silu rodiny.Myslím,že aj vzhľadom na deti nemáš inú možnosť.A podľa Tvojej otázky čo so živnostou pred odcestovaním do zahraničia,si to aj ty pochopila.A ozaj,pozor na unáhlené rozhodnutia ohľadom našej zdravotnej poistovne.Ak si tu roky platila,treba dať dotaz a porozprávať sa o tom,či by Ti niečo nevedeli zaplatiť,aspon do sumy akú by dali tu.Netreba im vykladať o tom,že si poistená v Nemecku.A over si,čo Ti zaplatí nemecká poistka,čo pod nu spadá.Toto je hodne dôležité pri peniazoch koľko takáto dg stojí.
Z rodičmi mám veľmi dobrý vzťah,"neušla som od nich" len som bola schopná svoje problémi riešiť sama a radu som ich vždy žiadala len v oblasti domácnosti,detí, a tak všeobecne ani rozvod a manželove týranie som s nimi nepreberala aby sa netrápili,až po rozvode som im to oznámila,ale aj to nevedia všetko.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahoj Michaela, ver mi, že celú noc som na teba myslela. ako som tu čítala tie príspevky, majú pravdu. v prvom rade ti je opora tvoja rodina. musíš to povedať rodičom a čím skor. a máš pravdu, že si to tu nedáš robiť a preto nech si tvoji rodičia pre teba prídu a v pondelok už v nemecku si možeš spraviť ďalšie kroky. nerozmýšľaj, veď možu prísť tvoji rodičia večer keď už nie je tak teplo, ver mi, že potrebuješ ich v týchto ťažškých chvíľach. do auta si sadnúť v takom stave ti neradím. musí to vedieť tvoja mama a čo tvoja sestra? píšeš, že ste dvojičky, tak povedz aspon jej. ver mi veľmi veľmi ich potrebuješ. prvoradé je tvoje zdravie a tvoje deti, a až potom to ostatné.
a to, že sme ti nepovedali o akej chorobe ide, ver tomu, že to bolo s dobrým úmyslom
Michaela zavolaj tvojím rodičom !!!!!!!!! musíš to urobiť, kto ti má byť oporou, keď nie oni.

Michaela ale teraz je iná situácia a potrebuješ ich, ver mi !
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Barbara Pozri príspevok
ahoj Michaela, ver mi, že celú noc som na teba myslela. ako som tu čítala tie príspevky, majú pravdu. v prvom rade ti je opora tvoja rodina. musíš to povedať rodičom a čím skor. a máš pravdu, že si to tu nedáš robiť a preto nech si tvoji rodičia pre teba prídu a v pondelok už v nemecku si možeš spraviť ďalšie kroky. nerozmýšľaj, veď možu prísť tvoji rodičia večer keď už nie je tak teplo, ver mi, že potrebuješ ich v týchto ťažškých chvíľach. do auta si sadnúť v takom stave ti neradím. musí to vedieť tvoja mama a čo tvoja sestra? píšeš, že ste dvojičky, tak povedz aspon jej. ver mi veľmi veľmi ich potrebuješ. prvoradé je tvoje zdravie a tvoje deti, a až potom to ostatné.
a to, že sme ti nepovedali o akej chorobe ide, ver tomu, že to bolo s dobrým úmyslom
Michaela zavolaj tvojím rodičom !!!!!!!!! musíš to urobiť, kto ti má byť oporou, keď nie oni.

Michaela ale teraz je iná situácia a potrebuješ ich, ver mi !
To že mi nikto nepovedal o čo ide chápem. Veľmi som vďačná za všetky príspevky sestre som poslala správu aby sa mi ozvala má vypnutý mobil asi je zas v labáku.DRŽTE MI PROSÍM PALCE.
Naposledy upravil michaela15 : 31.05.08 at 11:01 Dôvod: pravopisné chyby
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Ver tomu, že ti tu všetci držíme veľmi silno prsty !!!!!!!

mojej sestre v roku 1997 zistili ako 27 ročnej na pľúciach, a lekári jej povedali , že keď sa nedá operovať, zomrie. Ona sa operovať nedala, ale si vybrala niekoľko chemo a ožarovanie a dnes má druhé dieťa, ročné bábo !!!!!!!!!!
tým chcem povedať, že ona bola silná a verila , že sa vyliečí. A je VYLIEČENÁ.
Naposledy upravil Barbara : 31.05.08 at 11:28
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

So setrou som uz hovorila našim to zatiaľ nepovieme,chcela odo mňa všetky hodnoty z vyšetrení a povedala mi že podľa nej je to blbosť aby tam bolo také rapídne zhoršenie behom pár dní.Do 4 hodín ju mám na krku je o 5min.staršia ale "diriguje" viac ako mamina. Pred tým chce ísť za otcom svojho priateľa je onkológ.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Neviem či to mám vôbec hovoriť ale volala mi sestra,vraj sa onkológ vyjadril,že keby mu niekto takéto výsledky položil na stôl tak si pýta dva zdravotné záznami podľa neho na 99,9% nejde o výsledky jedného človeka hodnoty ktoré by mali byť horšie sú lepšie a tie čo sú zhoršené sú zhoršené príliš také hodnoty by mohli byť vraj len keby išlo o väčší časoví rozdiel medzi vyšetreniami.Je vôbec možné že by v tom bol taký bordel a nikto si to nevšimol?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Viem, že každý ti tu vyslovuje účasť, veď aj ja som niečo také napísala. Môžeš viesť s nami siahodlhé diskusie, aj to chápem, lebo takáto masová účasť dodáva síl.
Rozhodne však rovnako veľké úsilie musíš venovať riešeniu tohto problému. Tobôž pri pochybnostiach o správnosti výsledkov vyšetrenia.
Takže vyšetrenia zopakovať, celú vec oznámiť blízkym, nebrániť sa konkrétnej rade a pomoci. Diskusia na tomto fóre ti môže pomôcť psychicky, ale problém ako taký nerieši. Strácaš drahocenný čas.......
Naposledy upravil KEJKA : 31.05.08 at 16:09
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

KEJKA Pozri príspevok
Viem, že každý ti tu vyslovuje účasť, veď aj ja som niečo také napísala. Môžeš viesť s nami siahodlhé diskusie, aj to chápem, lebo takáto masová účasť dodáva síl.
Rozhodne však rovnako veľké úsielie musíš venovať riešeniu tohto problému. Tobôž pri pochybnostiach o správnosti výsledkov vyšetrenia.
Takže vyšetrenia zopakovať, celú vec oznámiť blízkym, nebrániť sa konkrétnej rade a pomoci. Diskusia na tomto fóre ti môže pomôcť psychicky, ale problém ako taký nerieši. Strácaš drahocenný čas.......
Nemyslím že strácam čas a ak sa potvrdí že výsledky sú neni moje určite si ich tu už nezopakujem a bohužiaľ momentálne môžem len čakať a obracať sa na ľudí z tejto stránky, sastra ešte neprišla.A sory že obťažujem.
Naposledy upravil michaela15 : 31.05.08 at 15:45
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať