Zavrieť

Porady

Daňové priznanie Írsko

Ahojte poradáci prosím Vás neviete mi pomôcť s daňovým priznaním : Írsko
Od 1.1.2007-31.07.2007 - Úrad práce - žiadný príjem
Doklad o príjme z Írska P 60 - 16.07.2007 vydaný 9.01.2008
O čo mi vlastne ide : viem, že to robím zápočtom len neviem presne určiť sumy vlastne , že koľko zaplatil daň či vôbec zaplatil mám len tento doklad a ešte jeden ale Revenue :

Brala som tieto údaje :
Total pay - hrubý príjem : 12684
EMPLOYEE´S PRSI : odvody zamestnanca : 538,76
Total employer + employee PRSI 1902,29 myslím, že so odvody Z - ľ a Z C / čo sa ma vlasne netýka.
A hore celkom mám Tax Credit 5280
Standard Rate Cut Off Point 38000 - toto mám na P 60 ale neviem či vôbec je v tom daň a ktorá suma je .

Na Revenue mám uvedené tieto údaje:
Gross Tax credits 5280
Standard Rate Band 38000
Net Tax Credits 5280
QUEALLY PIG SLAGHTER je rozdelené takto :

TAX CREDITS
Yearly /ročná / 5280, Monthly /mesačná / 440. Weekly /týždň./ 101,54

Z týchto údajov neviem kde je uvedená daň. Prosím Vás viete mi s tým pomôcť prikladám aj vyplnené daňové ale určite nie je dobre. Prosím tých , ktorí mali takíto prípad o pomoc. Dopredu ďakujem.


Prepáčte mi ale čo som vypísala DP stiahnuté z portálu DÚ neviem tu priložiť ale mi výchádza platiť daň 59114,- Sk s tým, že tam nemám žiadnú daň a dala som mu odpoč. položku môžem mu dať za celý rok aj ked od júla bol v Írsku . Ešte raz dakujem.
Naposledy upravil Monika C. : 27.05.08 at 17:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zadaj si do vyhladávania daňové priznanie Írsko, najdeš tam veľa príspevkov. Napr. v tomto je celý postup na vyplnenie DP - metoda zápočtu dane, ktorá sa vzťahuje aj na Írsko
    http://www.porada.sk/t72384-vzor-dp-...riznanie+irsko

    ---------
    Veronika

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ide naozaj o Írsko, alebo U.K. ( Spojené královstvo VB a Sev. Írska) ?
    Upresni, pretože potom by bol postup iný.
    Odpočítateľnú položku mu môžeš dať celú za predpokladu, že po prepočte na SKK základ dane nepresiahne sumu 498000.-SKK

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ahojte poradáci zápočet mi nerobí problém robila som daňové so zápočtom aj príspevky som prečítala všetky ale je tu veľa názorov odlišných ja vlastne potrebujem z tých údajov nájsť daň a či vôbec dajaká bola stiahnutá. Neviem ktorá suma by mohla byť daň. Tá osoba nie je daňový rezident Írska a je to práca z Írska - zápočet / nie Sev. Írsko / Nemám k tomu viac údajov len čo som napísala a ked dobre pamätám tax credit nie je daň ked som dobre čítala všetky príspevky ktoré sa týkajú Írska . Aj tak Vám dakujem len vždy neviem koľko je zaplatená daň.Zákald dane je 406744,- a daň má platiť 59114,- tak mi vychádza ale zdá sa mi to , že veľa nakoľko nemám odpočítanú daň neviem či mu vôbec zrážali. Ostatné veci viem.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    http://www.exil.sk/site/irsko.php?p=...ore=1&c=1&pg=1

    Vľavo v" Rubrike" si klikni na : Práca v Írsku a potom na : Daňový systém v Írsku - daňové kredity a nájdeš tam aj jednoduchý príklad výpočtu .

    Toto je iba časť z toho linku, verím, že Ti to pomôže .

    Ako sa dane počítajú - uplatnenie daňového kreditu.

    Daň z príjmu sa vypočíta priamo percentom z hrubej mzdy. V Írsku podobne ako na Slovensku existujú odpočítateľné položky, ktoré je možné odpočítať z hrubej mzdy a až potom kalkulovať daň z príjmu percentom. V Írsku sa jedná najmä súkromné zdravotné poistenie alebo príspevky na dôchodok. Z výslednej sumy dane sa potom jednoducho odpočíta daňový kredit.
    (Hrubá mzda - odpočítateľné položky) x daňová sadzba = hrubá daň
    hrubá daň - daňové kredity = daň skutočne zaplatená.
    Naposledy upravil Melnick : 27.05.08 at 21:00

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dakujem Maja veľmi si mi pomohla nato by som neprišla že ja vlastne sama počítam daň. Ostatné už viem takže ešte raz veľmi pekne dakujem . Zaslúžiš bodík len najprv musím dakomu dať. Prajem pekný dník.

    Daňové priznanie Írsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.