Zavrieť

Porady

Preplatok za elektrinu v školstve

Prosím o radu pri účtovaní preplatku za elektrickú energiu v školstve.
Vyúčtovacia faktúra prišla v jednej sume ako preplatok za ZŠ, MŠ a ŠJ. Zachytila som takú informáciu, že celý preplatok, t.j. za prenesené kompetencie aj originálne kompetencie mám posudzovať ako vlastný príjem a mám požiadať zriaďovateľa o navýšenie rozpočtu na originálne kompetencie (MŠ a ŠJ) o celú sumu preplatku. To znamená, že ZŠ by sa tento preplatok už netýkal. Doteraz som to takto neúčtovala, ale v novom účtovníctve od 1.1.2008 to vraj má byť takto. Vie mi niekto poradiť ??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    podľa mňa, ak je to preplatok za minulý rok, treba to dať na príjmový účet a zaslať zriaďovateľovi, ktorý to môže a nemusí vrátiť na zariadenie, ak vráti tak treba požiadať o zvýšenie rozpočtu tak príjmov ako aj výdavkov hradných z vlastných príjmov - týka sa to aj školy aj ŠKD a MŠ a ŠJ.

    ŠALVIA je offline (nepripojený) ŠALVIA

    ŠALVIA
    Predpokladám, že zriaďovateľ vráti celý preplatok. Ja som tomu, rozumela tak, že tie peniaze môže vrátiť iba na MŠ, ŠJ a ŠKD a nie na ZŠ. Takže takto je to ok.
    Ďakujem za radu

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    Posudzovanie, ktoré príjmy zriaďovateľ vráti na ZŠ a ktoré nie je v plnej kompetencii a zodpovednosti zriaďovateľa - ja to osobne neriešim, ak mi aj vráti príjmy, ktoré by nemal, je to jeho chyba a nie moja - aspoň ja to tak beriem. Veď každý sme za niečo zodpovední.

    Preplatok za elektrinu v školstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.