Zavrieť

Porady

Zmluva o spoločenstve vlastníkov bytov

Prosím Vás, môžete mi poradiť: Od podniku sme postupne odkúpili byty celej bytovky. Ale všetci sme podpisovali Zmluvu o spoločenstve, ktorá obsahuje okrem základných orientácií kopu ďalších bodov, ktoré skôr patria do domového poriadku, ale všade sú voľné miesta vynechané na doplnenie údajov. Ako v takom prípade postupovať? Máme vypracovať novú zmluvu, alebo len domový poriadok. Pôvodná bola šitá horúcou ihlou a nik po 7 rokoch s ňou nepracoval, ale v prípade sporu by asi bola takáto zmluva najmenej nesprávna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Elena Navrátilová
    Treba vypracovať "Dodatok k zmluve o SVB". Prispôsobiť ho legislatíve. Treba tam uviesť veci, ktoré sú potrebné, povinné a zároveň pre Vás uvádzajúce špecifikácie. Skús osloviť Obvodný úrad oddelenie vnútornej správy, kde máte Vašu zmluvu evidovanú a prekonzultuj predmetnú zmluvu s nimi.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 01.06.08 at 20:15
    Elena Navrátilová
    Čo sa týka zmluvy... keby sa niektorý člen s nejakým problémom obrátil na súd, neviem si predstaviť akoby SVB dopadlo. Treba ju urýchlene prispôsobiť novelizáciam zákona 182/1993. Boli tam preveľké zmeny. Hlavne musí byť vypracovaná kvalitne v prospech SVB a členov s vopred určenými pravidlami fungovania v SVB.
    Elena Navrátilová
    http://www.uni.biznisweb.sk/vlastnic...-spolocenstva/ Prikladám tento link. Je to napísané veľmi dobre. Stručne, prehľadne... myslím, že každý sa dobre zorientuje aj v prípade nejakých nezrovnalostí vyplývajúcich zo zákona 182/1993.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Chcela ba som sa aj ja zapojiť do diskusie k zmluve o výkone správy. Prosím Vás, mohol by mi niekto prezradiť, ako máte v zmluve o výkone správy ošetrené nakladanie s osobnými údajmi vlastníkov. Neviem, či som to neprehliadla, ale v zmluvách na pripojených linkách som to nenašla. Zaujímalo by predovšetkým to, do akej miery je zástupca vlastníkov oprávnený oboznamovať sa s osobnými údajmi vlastníkov, a či podľa Vášho názoru je nevyhnutné, aby k takémuto oboznamovaniu vôbec došlo. Postavenie zástupcu podľa zákona (§ 8a ods.4 ) slúži len na informovanie vlastníkov o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu, pričom zástupca koná len za vlastníkov, a teda nie je oprávnený vykonávať povinnosti správcu, napr. doručovať za neho rôzne písomnosti , napr. vyúčtovanie, upomienky, výmery na platenie preddavkov a pod., z ktorých by sa o osobných údajoch vlastníkov mohol dozvedieť. Aký je Váš názor aj na túto otázku?

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Až teraz som zistila, že som v téme zmluvy o SVB a neviem, čo s tým. Ale možno otázka ochrany osobných údajov sa týka obidvoch zmlúv.
    Elena Navrátilová
    V SVB býva použitie osobných údajov poriešené v zmluve o SVB, resp. v dodatku k zmluve.

    Zmluva o spoločenstve vlastníkov bytov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.