Zavrieť

Porady

Švábi - nevítaní spoločníci

Dobrý deň všetkým, som tu znovu s novým problémom a prosbou o radu.
Objasním: sme SVB so 78 vlastníkmi a s jedným vlastníkom máme problém.
- v trojizbovom byte žijú 4 generácie, spolu 15 ľudí a 2 vlčiaci
- už tretí krát sme robili dezinsekciu proti lezúcemu hmyzu (a NIČ)
- vlastník je riadnym platičom, ale stav bytu je v dezolátnom stave (neustále vytápanie, švábi, špina na poschodí, schodisko - verejné WC ...)
Moja otázka znie:
- môžem ako predseda SVB poslať hygienu do tohto bytu? Ak áno ako mám postupovať?

Za všetky rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Neviem či Ti hygiena niečo pomôže, pretože najprv by ju tam vlastníci bytu museli pustiť.
    Pokiaľ je tak ako hovoríš, že poškodzujú aj spoločné priestory domu - schodisko=verejné WC treba ich písomne upozorniť, že porušujú domový poriadok a žiadate nápravu, poprípade kľudne volajte policajtov. Každopádne získajte čo najviac dôkazov pre prípadné preukazovanie pred súdom (výzvy, petície a pod.). Dôkazné bremeno je žiaľ na Vašej strane.
    Čo sa týka bytu samotného tam nespravíte nič, je to ich bordel,
    ale určite by som v tomto prípade celé finančné náklady na dezinsekciu preniesol na ich ťarchu. Potom sa snáď spamätajú, i keď tomu neverím.

    A ešte niečo. Keďže sa jedná o sústavné porušovanie domového poriadku, a obmedzovanie výkonu užívateľského práva ostatných vlastníkov je možnosť podľa zákona nariadiť predaj bytu § 11 ods. 5 zákona 182/1993.
    Naposledy upravil peton : 02.06.08 at 06:12 Dôvod: doplnok

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Neurobíte v podstate nič. Ja som to riešila minulý rok. A navyše sme mali ešte aj špinavé schody, spiace ku...vy na schodoch a pod. Hygiena s tým nič nechce mať, policajti síce vždy prišli, ale po nejakom čase už boli odolní, a bolo im to tiež jedno. Pohrozili bu-bu-bu. .. a odišli. Msú to tiež nezaujímalo, a môžem povedať že ani žiaden sociálny úrad( už neviem ako sa to volalo. ) Myslím že len podaním na súd žiadať o vypratanie a bytu a predaj bytu .
    Je to ale asi dosť nepravdepodobné, že by súd rozhodol o predaji bytu. Neviem. Nášho neporiadnika nakoniec okradli o byt jeho vlastní kumpáni, a už je z neho nebožtík.

    Švábi - nevítaní spoločníci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.