Zavrieť

Porady

založenie s.r.o. manželmi

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Manžel je živnostník neplatca DPH ale čoskoro sa bude musieť zaregistrovať pre DPH. Ja nemám živnosť a chceli by sme urobiť s.r.o. Chcem sa spýtať ako to chodí. Musím si najprv vybaviť živnosť a tak môžeme založiť s.r.o? Alebo musí manžel živnosť pozastaviť alebo zrušiť a tak založiť s.r.o. A ešte je povinnosť pri s.r.o. viesť podvojné účtovníctvo? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Sinkl Pozri príspevok
    Ďakujem poradili ste mi a ešte je povinnosť toho podvojného účtovníctva?
    Ano je potrebne viest podvojne uctovnictvo pre s.r.o.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zo zákona o účtovníctve vyplýva, že každá právnická osoba (aj s.r.o. je práv.osoba) je povinná viesť podvojné účtovníctvo v súľade so zákonmi:

    - zákon o účtovníctve
    - postupy účtovanie v podvojnom účtovníctve
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    m.hladka Pozri príspevok
    Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.

    ..... poskytuješ staré a neaktuálne informácie.....

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    m.hladka Pozri príspevok
    Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.
    Výpis z reg.trestov zabezpečí živn.úrad. Spoločenská zmluva je stále spoločenská zmluva pri 2-osobovej a viac s.r.o. Pri jednoosobovej ide o zakladateľskú listinu. Pravdou je, že na založenie a vznik s.r.o. je potrebných množstvo dokladov, dá sa to však zvládnuť aj bez právnika a s Poradou určite :-)

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ahojte poraďáci, tiež patrím k tým, ktorí by založenie s.r.o. chceli zvládnuť s Poradou :-) S manželom by sme chceli založiť s.r.o., kde by sme obaja boli spoločníkmi aj konateľmi, prečítala som si príspevky v Založenie s.r.o. po novom, sú tam super veci, ale nenašla som vyhovujúci vzor spoločenskej zmluvy a tým vzorom čo som vygúglila nejako neverím. Prosím nemáte niekto vzor Spoločenskej zmluvy pre s.r.o.-2spoločníci sú zároveň konateľmi, a úspešne sa zaregitrovala? Alebo tip,kde by som našla nejaký nový dôveryhodný vzor...Text Spoločenskej zmluvy spred 1.10.2007 by nevyhovoval? Ďakujem za pomoc

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Najednoduchšie
    Postup najprv treba ísť na živnostenský a prekonzultovať predmety činností,
    potom spísať u notárky spoločenskú zmluvu, tam sa musia objaviť činnosti v súlade so živnostenským zákonom alebo inou normou, poľno nie je živnosť.
    potom na živnostenský na každú činnosť 100,- Sk za dva dni živnostenské listy hotové, notárke odovzdať živnostenské listy tá vyhotoví všetko ostatné za tých pár korún sa neoplatí s tým zaoberať, následne sadnúť do auta, odviezť všetky dokumenty na registrový súd + 10 000 ,-v kolkoch ak máte všetky dokumenty správne za päť dní máte potvrdenie o zápise + výpis z obchodného registra doma

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    pavol54 Pozri príspevok
    Najednoduchšie
    Postup najprv treba ísť na živnostenský a prekonzultovať predmety činností,
    potom spísať u notárky spoločenskú zmluvu, tam sa musia objaviť činnosti v súlade so živnostenským zákonom alebo inou normou, poľno nie je živnosť.
    potom na živnostenský na každú činnosť 100,- Sk za dva dni živnostenské listy hotové, notárke odovzdať živnostenské listy tá vyhotoví všetko ostatné za tých pár korún sa neoplatí s tým zaoberať, následne sadnúť do auta, odviezť všetky dokumenty na registrový súd + 10 000 ,-v kolkoch ak máte všetky dokumenty správne za päť dní máte potvrdenie o zápise + výpis z obchodného registra doma
    ďakujem, asi to nakoniec urobíme s notárkou, len som myslela, že ak by sme vedeli správne napísať podľa nejakého vzoru spoločenskú zmluvu, bolo by to rýchlejšie a lacnejšie...ešte raz vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.