Zavrieť

Porady

Zajac navrhuje zvýšiť poistné

pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ľudia, dnes je v Sme článok, ktorý sa spomína už v téme novela ZP.../posledné príspevky/... pod názvom hore uvedeným a je tam k tomu už okolo 80 reakcií ľudí nadšene oslavujúcich tento nápad. Tešme sa

http://www.sme.sk/c/2008836/Zajac-na...t-poistne.html
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
jaro.jaro, zmena je život, a tzv. legislatívny proces je celkom zábava...dnes je všetko inak, a to takto (a bohvie dokedy)
- autor sa môže dobrovoľne prihlásiť ako SZČO
- ak tak urobí, platí ako iná SZČO 14% z polovice základu dane
- ale ak tak neurobí, bude z honorárov, nezdanených zrážkovou daňou platiť 14% - z hrubej sumy
- takže oplatí sa mu prihlásiť a platiť ako SZČO
- opakujem, že poistnému nebude podliehať príjem autora za príspevky do novín a iných médií, ktoré sú zdanené zrážkou.

575 Sk je suma, ktorú budú platiť dobrovoľne nezamestnané osoby, ak nebudú mať príjem (napr. z dohôd).

...a k ostatnému sa netreba vyjadrovať.
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Ja aj manžel sme SZČO,lebo to tak vyhovuje našim zamestnávateľom.Ja robím účtovníctvo 4 firmám a manžel na zim.štadióne strojníka,brúsi korčule hokejistom,opravuje im výstroj.Mne platia firmy načas ale jemu meškajú s platením aj dva mesiace.Ja ako SZČo musím už 8.deň mesiaca uhradiť odvody /2155 + 910/x2 a to aj za manžela,ktorý čaká na preplatenie faktúry aj dva-tri mesiace.Zamestnávateľ má výplatný termín napr.30.deň,to si určí sám,ale SZČO musí odvody zaplatiť už 8.deň aj keby si mal na to požičať.
Je to diskriminácia SZČo.Úľavu na starobné poistenie si môže SZČo dať až od 1.1.2005.Platíme odvody každý mesiac z VZ 6.500 Sk,či máme taký príjem,či nie,ale nárok na daňový bonus na deti si môžeme uplatniť až po podaní DP.
Mám známeho SZČO,ktorý bol Pn celý január 2005.SP mu vyplatila maródku,nejakých 2.500 Sk za celý mesiac PN a z tej sumy musel do zdravotnej poisťovne odovzdať 910 Sk ako preddavok na ZP.Zostalo mu nejakých 1.600 Sk z maródky.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
luba3 - v prvom rade by som sa zamyslel nad tým "...lebo to vyhovuje našim zamestnávateľom". SERIÓZNY zamestnávateľ by v prípade, že "pošle" zamestnanca na živnosť, MAL zvýšiť jeho príjmy fakturované (oproti príjmom zamestnanca) o podiel na úspore odvodov zamestnávateľa. Hovorí Vám a tomu "zamestnávateľovi" niečo pojem Cena práce?

K tej maródke - MZ navrhuje v novele, aby SZČO nemusel platiť preddavky a alikvótne sa mu znižoval povinný minimálny VZ v prípade práceneschopnosti. Ak novela prejde v podobe, navrhovanej zo strany MZ, v danom prípade by Váš manžel preddavok 910 Sk neplatil, a ak má VZ nižší ako minimum, ani v ročnom zúčtovaní nič nedoplácal.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Pán Mihál, nájde sa niekto, kto v záujme presadenia sociálnej spravodlivosti navrhne zrušiť strop, ktorý je výhodný iba pre tých, ktorí dosahujú astronomické príjmy, z ktorých takto nemusia platiť odvody? My ostatní platíme odvody z celých dosiahnutých príjmov a niektorí iba dajme tomu z maličkej časti svojich príjmov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
"Humorne" by som Vám pyton odpovedal, že ja určite nebudem presadzovať zrušenie stropu, keďže je výhodný iba pre...

Vážne však hovorím, že existencia stropu je dobrá na dve veci.... Kto má vysoké príjmy, dnes má jednoduchú možnosť ako sa odvodom vyhnúť - podiely na zisku...

Už sa tu opakujem - je dosť možné, že v budúcnosti dôjde k dosť zásadnej "rekonštrukcii" spôsobu výpočtu dane, odvodov...
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

pyton
Pán Mihál, nájde sa niekto, kto v záujme presadenia sociálnej spravodlivosti navrhne zrušiť strop, ktorý je výhodný iba pre tých, ktorí dosahujú astronomické príjmy, z ktorých takto nemusia platiť odvody? My ostatní platíme odvody z celých dosiahnutých príjmov a niektorí iba dajme tomu z maličkej časti svojich príjmov.
Teda ja žasnem. Pyton, nie si ty tajný agent Zajaca a Kaníka? To si môže položiť otázku ten, čo platí odvody z toho stropu - prečo ten, čo zaplatí odvody z toho stropu nemá prednostné ošetrenie u lekára pred tým, čo zaplatí "len" z minimálnej mzdy? Veď 6.000,- za mesiac na ZP je viac ako 910,-,. A prečo je denná nemocenská dávka obmedzená? Vždy bude niekto nespokojný, spravodlivosť ťažko dosiahneš...
Naposledy upravil Sany : 19.04.05 at 07:16
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Minule hovorca Daňového úradu /dávali to v televízii/, hovoril,že nejaká fyziká
osoba na Slovensku odviedla na daniach vyše 3 miliardy korún. Neviam o koho ide,
za ktorej vlády sa dostal k takémuto majetku, ale som si skoro istý, že ak by
nebol strop na zdravotné poistenie, tak bude špekulovať ako nezaplatiť stovky
miliónov krún ročne na zdravotné poistenie. A efekt by bol opačný. Možno
by štátu neodviedol takúto sumu na daniach. A takto by špekulovali aj tí,teda
väčšina čo odviedli na daniach stovky miliónov.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

pyton
Pán Mihál, nájde sa niekto, kto v záujme presadenia sociálnej spravodlivosti navrhne zrušiť strop, ktorý je výhodný iba pre tých, ktorí dosahujú astronomické príjmy, z ktorých takto nemusia platiť odvody? My ostatní platíme odvody z celých dosiahnutých príjmov a niektorí iba dajme tomu z maličkej časti svojich príjmov.
Ano, ale potom budem chciet aj dostat davky od ZP a SP bez obmedzeni.
Nebudem chciet pocut od lekarky aby som prisiel o 2 tyzdne, lebo na tento mesiac uz vycerpala limit. Nech manzelka dostane materske 55% z rovnako neobmedzeneho zakladu a ja dochodok tiez bez max limitov.
0 2
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

presne tak, uplne suhlasim.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať