Zavrieť

Porady

Dotácia od mesta

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Fyz.osobe bola schválená dotácia od mesta vo výške 100 tis.Sk, za čo firma recipročne daruje mestu knihy o meste.
Prosím o radu, ako to zaúčtovať - dotáciu príjem a zároveň aj darované knihy mestu výdaj v jednoduchom účtovnícve. Ako to faktúrovať (jedná sa o platcu DPH). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lekon Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Fyz.osobe bola schválená dotácia od mesta vo výške 100 tis.Sk, za čo firma recipročne daruje mestu knihy o meste.
    Prosím o radu, ako to zaúčtovať - dotáciu príjem a zároveň aj darované knihy mestu výdaj v jednoduchom účtovnícve. Ako to faktúrovať (jedná sa o platcu DPH). Ďakujem.
    Tak to teraz je dotácia, alebo predaj tých kníh?

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Mesto poskytlo firme dotaciu (fyz.osobe) a ta mu za to da knihy o meste, ktore uz ma vytlacene. A teda ako to spravne dokladovo vyriesit, aby to bolo vsetko koser. Dotacia ci bude prijem ovplyv.ZD a knihy ci sa budu fakturovat. Resp. sa urobi nejaka zmluva o kompenzacii dotacie knihami. To som uviedla ako priklad, neviem ako by sa to mohlo vysporiadat, nemala som takyto pripad este.

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Ak viete, prosim poradte mi ako zuctovat v JU tento pripad. Vdaka.

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Teda aby som sa opravila, mesto poskytne dotaciu 100 tis.Sk a firma za to mestu daruje knihy o meste. Ako by to bolo mozne zauctovat v JU? Ak sa tie knihy daruju ako sa potom odpisu a aky budu mat vplyv na DPH a DzP ? Dakujem.

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    prosim poradi mi niekto? alebo som to zle zaradila?

    maroskoq je offline (nepripojený) maroskoq

    maroskoq
    my uctujeme sportovy klub a dotacia davame na ostat prijmy neovplivnujuce zaklad dane, ale takisto vydavky suvisiace s dotaciou potom davame na ostat. vydavky neovplivnujuce zaklad dane......... ak by ste chceli travyt menej casu nad uctom tak kliknite na http://uctovnici.porada.sk/members/u...ting.php?id=83

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Ahojte, ako je to vlastne s dotáciou od mesta. Neziskovka dostala od mesta dotáciu na rekonštrukciu kanalizácie. Účtuje v sústave PU a nie je platiteľom DPH. Ako vlastne účtujem takúto dotáciu?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.