Zavrieť

Porady

Plesňové ochorenia v organizme

:-)
trošku som sa tomu začala venovať a je až hrozné, koľko škody môžu také plesne napáchať v tele a príznaky sú zo začiatku až zanedbateľné,
ak máte niekto skúsenosti , prosím napíšte mi aká liečba u vás zabrala...
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
možno trošku od témy ale aj nás psík mal od malička nejakú plieseň v pľúcach, bral dlho ATB a potom to už bolo v poriadku, takže nie len ľudia tým trpia. držím palce
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kaja24 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky . A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment .Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat??? S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem . Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne . Vopred dakujem za rady
ak sa jedná o "pytiriázu" ako píše Zdenka131, tak som sa z touto katastrofou pasovala pred pár rokmi.začalo to nevinne pošriabaním na hrudníku bolo to v máji, kým mi prišlo to, že mám nejakú pliagu tak som bielych fľakom mala viac a bol už september tiež som ju mala na tvári, chrbte, hrudníku a rukách.moja tragédia bola v tom že v tom čase moja lekárka praktická, ale aj kožná v jednej osobe odchádzala a inde začala ordinovať až v decembri tak za tú dobu som pochodila xy kožných lekárov, mala som xy mastičiek a liekov, ktoré mi vôbec nepomohli keď som sa konečne dopracovala k mojej lekárke v decembri a som sa u nej vyzliekla moja pytiriáza bola v takom stave, že skonštatovala, že som súca na vyfotenie do učebnice tiež som tomu hovorila, že som dalmatínec, pretože opálená ako čokoláda s bielymi fľakmi chodila som po celú dobu do solárka, pretože iba tak som mohla zistiť, či liečba "odborníkov" zabrala, kedže mi zo stávali biele fľaky nezabrala, pretože chorá koža sa neopáli ale po návšteve mojej lekárky som bola zachránená nasadila mi lieky+masť, lieky som brala na 2x s nejakou pauzou a bola som vyliečená u mňa táto choroba určite nebola, že by som mala organizmus "zasraný" nehodným stravovaním chytila som to pravdepodobne v práci /inde to nepripadalo v tom čase do úvahy/ tak som v tedy obmedzila podávanie rúk a veľmi často som si umývala ruky antibakter. mydlom takže ti odporúčam najsť správneho kožného lekára držím palce
1 0
Kaja24 Kaja24

Kaja24 je offline (nepripojený) Kaja24

Dakujem vsetkym za cenne rady. Ako mnohi pisete, nie je u mna problem stravovanie, pretoze moja strava je skutocne pestra na ovocie, zeleninu a vitaminy. Cukru a sladkostiam sa snazim vyhybat (kvoli linií ). Ale uz som si zadovazila knizku hladoveni. Tak skusim, co to da. Inak koznych lekarov som navstivila niekolko, ale mam pocit, ze prejav na kozi (teda biele flaky) su len nejakym volanim, ze vnutri v tele nieco nie je v poriadku. Preto sa snazim primarne riesit candidovu infekciu v plucach a mykoplazmovu infekciu. Hadam s vyrieseni tychto problemov zmiznu aj prejavy na mojej kozi. Pretoze si myslim, ze mazanie akymikolvek mastickami mi nepomoze (a to som ich vyskusala uz skutocne kopec).
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
zdenka131 Pozri príspevok
Ďakujem, už som aj objednala.
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

Ahojte, premnožené kvasinky v organizme môžu byť veľmi nebezpečné, pokial ich neliečime. Môj problém s kvasinkami začal pred niekoľkými rokmi. Začalo to povlakom na jazyku a postupne sa objavovali nové problémy. Atopický ekzém, suchá a svrbiaca pokožka na hlave a iných častiach tela, vypadávanie vlasov, akné, nafukovanie, podráždenosť.... Príčin premnoženia kvasiniek v tele je mnoho - zlá životospráva, veľa cukrov, stres, antibiotiká, hormonálna liečba....Produkty ako napr. čaj Lapacho, kvapky al tabletky z grapfruit.jadierok a iné sú určite účinné, ale popri nich je potrebné zmeniť jedálniček. Kúpila som si knižku, ktorú som našla na nete a zároveň mi ju odporučila moja alergologička: Candida - základní kniha a kuchařka (Gustafsonová). Ja som ju kúpila v internetovom kníhkupectve za cca 7.40 eur, teraz majú akciu za cca 5.40 eur. Píše sa v nej o vhodných, menej vhodných a nevhodných potravinách pri protikvasinkovej diete a sú tam aj recepty. Dúfam, že som aspoň niekomu poradila....
1 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

Kaja24 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky . A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment .Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat??? S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem . Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne . Vopred dakujem za rady
pokial viem, ATB sú jedným zo spúšťačov premnoženia pliesní, Candida sa ATB živí...
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

linko1 Pozri príspevok
Veď práve, že táto téma v povedomí ľudí je akosi tabu a pritom plesnou v organizme môžeme trpieť ani o tom nemusíme viedieť,
ja tom tiež bola na meraní prístroja EAV a zistili mi , že mám tiež v organizme pleseň
na jazyku mám biele škvrny, nijako som tomu nepripisovala dôležitosť nakoľko dosť často trpím zápalmi madnlí a hrdla,
a ešte ked sa vrátim trošku späť, tak zrejme mykóza u mna prepukla, keď som bola tehotná, vtedy som jedla strašne veľa sladkého - nemormálne my to chutilo...potom sa narodila malá, mala strašne silné koliky, nato chytila v ústach " žabu" a nás to ani nenapadlo, že za tým všetkým môže byť plesňové ochorenie,
teraz mi to tak všetko zapadá do seba,
začala som užívať Chlorellu - zelenú sladkovodnú riasu, trošku mi to pomohlo v tom, že už nemám tak nafúknuté brucho, trávenie sa zlepšilo, ale zatiaľ nepozorujem žiadne zmeny, užívam ju síce len 3 týždne, ale zdá sa, že akosi nezaberá....
ak máte niekto aj iné skúsenosti , čo zaberá, budem rada, ak napíšete,
aj keď už som rozmýšlala, že s tým pôjdem k lekárovi, ale akosi sa mi nechce brať antibiotiká - som skôr za prírodnú liečbu...
linko1, myslím, že hazarduješ so svojim zdravím, to všetko čo opisuješ nutne potrebuje odbornú diagnostiku lekára.
Som zástancom alternatívneho spôsobu riešenia zdravotných ťažkostí, ale mám pocit, že Ty to sama už takto nezvládneš.
Užívanie "zázračných" a všetkým pomáhajúcich potravinových doplnkov môžeš potlačiť prvotné príznaky možno neskôr závažného zdravotného problému.
Prečo si myslíš, že lekár by ti hne´d písal antibiotiká? viem, na Slovensku je to šport, pýtať si na všetko antibiotiká a lekár, ktorý ich nedá je zákonite zlý lekár. Predpokladám však, že u Teba je problém niekde inde.
Zájdi k lekárovi -máš zodpovednosť nielen za seba ale aj Tvoje dieťa
1 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

Kaja24 Pozri príspevok
Dakujem vsetkym za cenne rady. Ako mnohi pisete, nie je u mna problem stravovanie, pretoze moja strava je skutocne pestra na ovocie, zeleninu a vitaminy. Cukru a sladkostiam sa snazim vyhybat (kvoli linií ). Ale uz som si zadovazila knizku hladoveni. Tak skusim, co to da. Inak koznych lekarov som navstivila niekolko, ale mam pocit, ze prejav na kozi (teda biele flaky) su len nejakym volanim, ze vnutri v tele nieco nie je v poriadku. Preto sa snazim primarne riesit candidovu infekciu v plucach a mykoplazmovu infekciu. Hadam s vyrieseni tychto problemov zmiznu aj prejavy na mojej kozi. Pretoze si myslim, ze mazanie akymikolvek mastickami mi nepomoze (a to som ich vyskusala uz skutocne kopec).
V ovocí sa taktiež nachádza veľa cukru...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V ovoci je fruktoza, v sladkostiach sacharoza. Nie som chemik, ale pravepodobne ma iny vzorec, alebo ine vazby medzi atomami. Pri kodovani proteinov a inych blbosti podla DNA zalezi na priestorovom ulozeni molekul. Niektore su evoluciou prisposobene, ked chybaju, nove bunky sa stavaju z toho, co je k dispozicii. Ja si to predstavujem ako lego, priestorovy kluc a zamok. Aj alkohol vyrobeny z cistej fruktozy ma inu chut, ako ked sa tam namixuje sacharoza. Vtedy zacina prevazovat liehova chut. Velkovyrobcovia to riesia pridanim esencii, mne sa zda, ze pijem vonavku.
Naposledy upravil alabut : 17.10.10 at 09:31
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
treba zájsť za kožnou lekárkou a ona vie s týmto poradiť, ja beriem TBL na pliesne čo mám v organizme....
a údajne tí čo trpia pliesňami by nemali piť mlieko lebo to podporuje tvorbu pliesní...
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Vidím že problémy s candidou má veľa ľudí. Mne ju teraz zistili v krvi,predpísali mi lieky Mycosyst a na nete som si naštudovala čo to vlastne je. Chcem sa niekoho opýtať,čo to vyskúšal, či mu pomohla dieta ,ktorú doporučujú držať aspon 5-6 týždňov /úplne bez cukru,sladkého ovocia,krémové polievky,salámy a pod/.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ilona Pozri príspevok
Vidím že problémy s candidou má veľa ľudí. Mne ju teraz zistili v krvi,predpísali mi lieky Mycosyst a na nete som si naštudovala čo to vlastne je. Chcem sa niekoho opýtať,čo to vyskúšal, či mu pomohla dieta ,ktorú doporučujú držať aspon 5-6 týždňov /úplne bez cukru,sladkého ovocia,krémové polievky,salámy a pod/.
Co sa tyka cukrov tak je vseobecne zname ze podporuju ras pliestni v tele. Tiez som pocul ze kazda potrava obsahuje tolko cukru co ludsky organizmus potrebuje takze nemusis sa bat ze umries ked nepocukrovis alebo vyradis cukry. Jednoducho to skus a uvidis, ublízit ti to nemoze, moze to len pomoct.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja sa nebojím,že zomriem,len som chcela počuť niekoho názor čo to vyskúšal a s ním som chcela podebatiť.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Bambulka 012 píšeš o knihe Candida-základni kucharka.Objednala som si ju ,no neviem kedy dôjde, tak som sa ťa chcela opýtať aký je v tejto knihe názor na zemiaky. Na nete čo som si naštudovala diety tak v niektorých sa povoľujú,v niektorých zakazujú. V ostatných potravinách sa zhodujú,no v zemiakoch a mrkve nie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja síce nemám problém s plesňovými ochoreniami v organizme, ale ak chcete celkovo znížiť cukry v strave tak zvoľte stravovanie podľa glykem. indexu a máte to vyriešené ja tak fungujem 3-tí rok /ja som toto stravovanie volila pre redukciu hmotnosti/
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Neviete niekto poradiť kde by som zohnala knihu Candida-základní kucharka,neviem ju fakt nikde zohnať tak skúšam aj touto cestou, možno je tu niekto aj z kníhkupectva.
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

ilona Pozri príspevok
Neviete niekto poradiť kde by som zohnala knihu Candida-základní kucharka,neviem ju fakt nikde zohnať tak skúšam aj touto cestou, možno je tu niekto aj z kníhkupectva.
Má ho Martinus http://www.martinus.sk/?uItem=36940
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

K danej téme by som opäť po niekoľký krát napísal nasledovné:
Ak je lekár aj Váš osobný alebo dokonca rodinný priateľ, pokojne ho navštívte, len ni ev ambulancii. Zdržíte ho hod práce.
Ak ste sa rozhodli zbaviť svojho tela Candidy, alebo akýchkoľvek kvasiniek či plesní, dajte si do poriadku svoj tráviaci trakt a to v celej jeho dĺžke. Zanesené tenké a rubé črevo, nedostatočná tvorba žalúdočnej kyseliny majú na svedomí tvorbu a premnoženia plesňých baktérií v ľudskom tele. Ale rozpisovačť sa o priebehu vziku tohoto stavu si vyžaduje viac pruiestoru a aj času. Pre samotné riešenie problému je vývoj takéhotzo stavui nepodstatný.
S pozdravom dusansl
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Stonka ďakujem,sľúbili že dodajú,uvidím.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
A ja som zacul, ze pocas tej diety treba vysadit aj vsetko co obsahuje kvasinky, to znamena vsetko kysnute, alkoholicke napoje (teda myslim, ze okrem tequilly) a tiez vraj pomoze ked sa bude jst co najmenej uhlohydratov Nezaculi ste o tom niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať