Zavrieť

Porady

Plesňové ochorenia v organizme

:-)
trošku som sa tomu začala venovať a je až hrozné, koľko škody môžu také plesne napáchať v tele a príznaky sú zo začiatku až zanedbateľné,
ak máte niekto skúsenosti , prosím napíšte mi aká liečba u vás zabrala...
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ilona Pozri príspevok
Bambulka 012 píšeš o knihe Candida-základni kucharka.Objednala som si ju ,no neviem kedy dôjde, tak som sa ťa chcela opýtať aký je v tejto knihe názor na zemiaky. Na nete čo som si naštudovala diety tak v niektorých sa povoľujú,v niektorých zakazujú. V ostatných potravinách sa zhodujú,no v zemiakoch a mrkve nie.
prevlada nazor, ze zemiaky by sa mali oadzit, lebo obsahuju skrob a ten tiez rad kvasi a mrkva sa moze, len nie vo velkych mnozstvach.( napr jedna mrkva je OK, ale mrkvova stava z 5 mrkiev, uz ma toho cukru privela)
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

Ja mám knihu z internetového kníhkupectva Gorila.sk
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

taiko Pozri príspevok
A ja som zacul, ze pocas tej diety treba vysadit aj vsetko co obsahuje kvasinky, to znamena vsetko kysnute, alkoholicke napoje (teda myslim, ze okrem tequilly) a tiez vraj pomoze ked sa bude jst co najmenej uhlohydratov Nezaculi ste o tom niekto?
Taiko máš pravdu v tom, že sa treba vyhýbať aj jedlám obsahujúcim kvasinky.t.j. chlieb, rožky, kysnuté pečivo , proste to, čo jeme každý deň. Zakázaný je aj alkohol, hlavne pivo a víno, ale aj iné druhy -resp. všetok alkohol- obsahujú veľa cukru, takže pozor. Bielej múky sa tiež vraj treba vyhýbať, t.z., cestoviny, pečivo z bielej múky...Taktiež rozne dzemy, lekváre, med, konzervované jedlá..... Keď som zisťovala čomu všetkému sa treba vyhýbať, bola som zúfalá a vlastne keď som to spomenula mojej alergologičke, tak vtedy mi odporúčila už skôr spomínanú knihu.

Ak mám byť úprimná, takú prísnu dietu som nikdy nedrzala, pretoze pracujem v zahraničí, a keďže nemám k dispozícii vlastnú kuchyňu, tak mám stravu zabezpečenú zamestnávateľom. Snažím sa ale vyhýbať cukru, čo sa niekedy nedá. Chcem vám poraďáci povedať o mojej liečbe, ktorú som nespomínala. Asi 3 roky beriem proti Candide vakcínu Staloral - kvapky pod jazyk. Pred asi mesiacom mi po odbere krvi lekárka oznámila, že Candidu už v krvi nemám[/COLOR], tak som tomu nemohla uveriť a som hrozne šťastná. Ale keďže mi v krvi ešte dávno zistili okrem Candidy aj iné zmesi pliesní, moje ťažkosti pretrvávajú. Takže poraďáci, zdá sa, že Staloral pomohol. Zároveň sa chcem opýtať, má niekto problémy s nejakými inými pliesnami, okrem Candidy? Pliesen ako napr Aspergillu Niger atd....
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
taiko Pozri príspevok
prevlada nazor, ze zemiaky by sa mali oadzit, lebo obsahuju skrob a ten tiez rad kvasi a mrkva sa moze, len nie vo velkych mnozstvach.( napr jedna mrkva je OK, ale mrkvova stava z 5 mrkiev, uz ma toho cukru privela)
Na zemiaky sme si zvykli ale príliš velkáí konzumacia zemiakov nie je dobra. Nie je to prirodzena potrava pre nase podnebne pasmo, je to umelo vysadena potravina u nas. Nehovorim ze nejest ale nie vela. Ked su pliesne v organizme tak treba obmedzit hlavne cukor a vsetko co obsahuje cukor. To sa mesiac da vydrzat. Na sladenie nepouzávat ziadne umele sladidla a pokial človeku chyba sladka chut tak je tu stevia, da sa kupit a neobsahuje ziadne cukry. No a tiez by sa okrem cukrov malo vylucit mlieko a vsetky mliecne vyrobky.. aj to sa da mesiac vydrzat.
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

Pre zaujímavosť píšem obsah knihy: Candida - základní kniha a kuchařka

1.časť - Čo je to Candida Albicans a dieta pri kandidoze

- Máte Candidu Albicans?
Prvá kapitola: - Aké sú vaše príznaky?
- Tabuľka príznakov
Druhá kapitola: - Trojstupňová dieta pri kandidoze
Prvý stupeň. - Tabuľka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
Druhý stupeň – Tabulka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
Tretí stupeň - Tabulka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
- Strava pre zdravý život
Tretia kapitola : - Antimykotické prípravky a ich účinok pri kandidoze
- Antimykoticé lieky na lekársky predpis
- Antimykotické prípravky vo voľnom predaji
- Potravinové doplnky, tráviace enzými a produkty podporujúce imunitu
Štvrtá kapitola : - Sociálna stránka zotavovania
- Skupinová terapia
- Kde hľadať pomoc
- Nákupy potravín
- Varenie
- Jeme mimo domu

2. časť: Recepty vhodné pre dietu pri kandidoze
Piata kapitola: - Jeme dobre a chutne s kandidozou
Šiesta kapitola: - Chlieb a pečivo
Siedma kapitola: - „Maverickové“
Osma kapitola: - Šaláty, polievky a jogurt
Deviata kapitola: - Zelenina a tofu
Desiata kapitola: - Skoré ráno a vajcia
Jedenásta kapitola: - Ryža, kukuričná múka a cestoviny
Dvanásta kapitola: - Kura a morské živočíchy
Trinásta kapitola: - Špeciálna večera podľa Júlii Childovej
Štrnásta kapitola: - Prehľad potravín

Register receptov
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Knihu Candida-základní kucharka neviem zohnať nikde. Presondovala som už asi všetky knihkupectvá a stále nič.Ak by niekto vedel kde ju majú,dajte vedieť.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
ilona Pozri príspevok
Knihu Candida-základní kucharka neviem zohnať nikde. Presondovala som už asi všetky knihkupectvá a stále nič.Ak by niekto vedel kde ju majú,dajte vedieť.
http://www.beletry.sk/detail/20097/c...a?ref=najnakup
4 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Na stránke to vyzerá že ju majú,ale keď som si ju objednala zo všetkých mi prišla odpoveď,že nemôžu objednávku vybaviť,lebo sa nenachádza na sklade,len že ma budú informovať.Od tej doby prešlo už isto aj 2 týždne a nič.
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

ilona Pozri príspevok
Na stránke to vyzerá že ju majú,ale keď som si ju objednala zo všetkých mi prišla odpoveď,že nemôžu objednávku vybaviť,lebo sa nenachádza na sklade,len že ma budú informovať.Od tej doby prešlo už isto aj 2 týždne a nič.
V českom internetom kníhkupectve knihy.cz som našla spomínanú knihu, píšu, že na sklade majú ešte 3 kusy a expedujú do 48 hodín, cena 144 KČ.
0 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

bambulka012 Pozri príspevok
V českom internetom kníhkupectve knihy.cz som našla spomínanú knihu, píšu, že na sklade majú ešte 3 kusy a expedujú do 48 hodín, cena 144 KČ.
Pardon, to knihkupectvo je knihycz.cz. Posielam link http://www.knihycz.cz/candida-zaklad...charka--P14736
0 0
janicka21B janicka21B

janicka21B je offline (nepripojený) janicka21B

Niekto, kto stale nic nevie a chce poradit:-o) ...viac
Pekný deň všetkým....
Som tu začiatocnik, takze neviem ako to tu prebieha, mala by som jeden problem, s ktorym si neviem poradit...nemate niekto skusenosti s plesňami v ušiach??v jednom uchu je biela pleseň a v druhom čierna....na nete som hladala ale nic mi nenaslo...tabletky nezaberaju....dakujem...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bambulka012 Pozri príspevok
Taiko máš pravdu v tom, že sa treba vyhýbať aj jedlám obsahujúcim kvasinky.t.j. chlieb, rožky, kysnuté pečivo , proste to, čo jeme každý deň. Zakázaný je aj alkohol, hlavne pivo a víno, ale aj iné druhy -resp. všetok alkohol- obsahujú veľa cukru, takže pozor. Bielej múky sa tiež vraj treba vyhýbať, t.z., cestoviny, pečivo z bielej múky...Taktiež rozne dzemy, lekváre, med, konzervované jedlá..... Keď som zisťovala čomu všetkému sa treba vyhýbať, bola som zúfalá a vlastne keď som to spomenula mojej alergologičke, tak vtedy mi odporúčila už skôr spomínanú knihu.

Ak mám byť úprimná, takú prísnu dietu som nikdy nedrzala, pretoze pracujem v zahraničí, a keďže nemám k dispozícii vlastnú kuchyňu, tak mám stravu zabezpečenú zamestnávateľom. Snažím sa ale vyhýbať cukru, čo sa niekedy nedá. Chcem vám poraďáci povedať o mojej liečbe, ktorú som nespomínala. Asi 3 roky beriem proti Candide vakcínu Staloral - kvapky pod jazyk. Pred asi mesiacom mi po odbere krvi lekárka oznámila, že Candidu už v krvi nemám[/COLOR], tak som tomu nemohla uveriť a som hrozne šťastná. Ale keďže mi v krvi ešte dávno zistili okrem Candidy aj iné zmesi pliesní, moje ťažkosti pretrvávajú. Takže poraďáci, zdá sa, že Staloral pomohol. Zároveň sa chcem opýtať, má niekto problémy s nejakými inými pliesnami, okrem Candidy? Pliesen ako napr Aspergillu Niger atd....
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Dajú sa zistiť v krvi,ja by som sa spýtala obvodného lekára. Ja tiež viditelne plesne nemám a pritom candidu mi zistili. Vyšetrenie mi robili v Košiciach v hematologickom ústave a dôvod prečo zobrali krv aj na candidu bol oslabený imunitný systém,opakované zápaly a po antibiotikách sa neznížili hodnoty u toxoplazmy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ilona Pozri príspevok
Dajú sa zistiť v krvi,ja by som sa spýtala obvodného lekára. Ja tiež viditelne plesne nemám a pritom candidu mi zistili. Vyšetrenie mi robili v Košiciach v hematologickom ústave a dôvod prečo zobrali krv aj na candidu bol oslabený imunitný systém,opakované zápaly a po antibiotikách sa neznížili hodnoty u toxoplazmy.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
odporúčam piť himalájsky čaj GAURI
je naozaj vynikajúci
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

korela Pozri príspevok
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.
Dajú sa zistiť v krvi sérologickým vyšetrením krvi, zrejme treba navštíviť praktického lekára, ale viem, že tieto odbery robia napr. pneumologické ambulancie.
1 0
bambulka012 bambulka012

bambulka012 je offline (nepripojený) bambulka012

korela Pozri príspevok
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.
Áno, plesne sa dajú určiť aj v krvi, mne ich zistili na alergologii, vysledok krvneho testu na plesne je cca po 3-4 týždňoch. Takisto ti zistia presne aký druh /druhy/ plesne máš. Mne konkretne bola zistená Candida, ktorej som sa zbavila vďaka spomínanej vakcíne, ale taktiež mám ešte rôzne mixy plesní, ktoré mi znepríjemňujú život.
Taktiež si môžeš zrobiť domáci test na kandidu: Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo klesla na dno poháru, případně je voda zakalená nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ludmilla Pozri príspevok
Dajú sa zistiť v krvi sérologickým vyšetrením krvi, zrejme treba navštíviť praktického lekára, ale viem, že tieto odbery robia napr. pneumologické ambulancie.
Ako čítam, tak ľudia sú pomerne dosť premorení. Len si neviem predstaviť, čo by som povedala obvodnému lekárovi.
Keď sa žiadam na iné vyšetrenie dva roky a neodporučila ma, lekárku som nakoniec obišla a dg sa potvrdila.

Poradíte mi dôvod? Ďakujem.
Naposledy upravil korela : 02.12.10 at 04:28
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať