Zavrieť

Porady

Dátum narodenia -daňový bonus

Kolegovi sa narodilo dieťa 22.3.2005 a požiadal o daň.bonus.Mám mu už do výplaty za marec dať tento bonus, a ak áno v akej výške 400Sk??Alebo až od nasledujúceho mesiaca mu to vyplatím, teda vo výplate za apríl?
Usporiadat
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Na daňový bonus má nárok už v mesiaci, v ktorom došlo k tej udalosti, keď celá rodina bola šťastná................
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

A aké doklady treba doniesť stačí tam rodný list alebo treba aj potvrdenie o poberaní prídavkov?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Rodny list, pridavky su uplne ina davka a nic s tym nemaju
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
V ten mesiac, kedy sa narodilo....ak to teda nahlasi ako zmenu a uvedie do Vyhlasenia + doklad o narodeni.

Takisto moze znizit na starob.poist.+starobne sporenie o 0,5 %.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Aj môjmu kolegovi sa narodilo dieťa 22.3. 2005 a už som mu dala bonus v marcových mzdách.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

miriza
Aj môjmu kolegovi sa narodilo dieťa 22.3. 2005 a už som mu dala bonus v marcových mzdách.
mojmu kolegovi sa narodilo 24/3 a automaticky som mu dala bonus do marca aj zniženie do SP o 0,5% a dodatočne podpísal vyhlásenie a aj papier pre SP a doniesol rodný list
0 0
margitkar margitkar

margitkar je offline (nepripojený) margitkar

Nárok na bonus a 0,5 % má aj vtedy, keby sa dieťa narodilo 31.3.2005.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A ako je to s tym znizenim 0,5%?? Musi zamestnanec nieco podpisat? A kde to mam ja zdokladovat napr. soc.poistovni??
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
A ako je to s tym znizenim 0,5%?? Musi zamestnanec nieco podpisat? A kde to mam ja zdokladovat napr. soc.poistovni??
podpisuje vyhlásenie... je v prílohe, ja prikladám aj rodný list dieťaťa - kópiu
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a keď vypĺňaš prílohu k mesačnému výkazu do SP tak tam dáš do kolónky počet nezaopatrených detí - ich počet
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
a keď vypĺňaš prílohu k mesačnému výkazu do SP tak tam dáš do kolónky počet nezaopatrených detí - ich počet
Dakujem velmi pekne,ale aj tak mi to este celkom nie je jasne, socialke to dam do vykazu,a to je vsetko?? to staci?? nic viac im nezdokladujem?? Lebo mam taky problem, od januara som prevzala robenie miezd od jednej mzdarky a ona vobec ani cely rok 2004 nedavala ziadnemu zamestnancovi vyhlasenie na znizenie starobneho p. To je divne nie?? Ved to je pre zamestnanca len dobre ci nie?? Takze teraz neviem ci im to dat alebo nie, alebo to nechat tak ako to je. Ale si myslim ze ma na to zamestnanec narok. Hm???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
Dakujem velmi pekne,ale aj tak mi to este celkom nie je jasne, socialke to dam do vykazu,a to je vsetko?? to staci?? nic viac im nezdokladujem?? Lebo mam taky problem, od januara som prevzala robenie miezd od jednej mzdarky a ona vobec ani cely rok 2004 nedavala ziadnemu zamestnancovi vyhlasenie na znizenie starobneho p. To je divne nie?? Ved to je pre zamestnanca len dobre ci nie?? Takze teraz neviem ci im to dat alebo nie, alebo to nechat tak ako to je. Ale si myslim ze ma na to zamestnanec narok. Hm???
Sociálke to dáš do výkazu, vyhlásenie si necháš založené v zložke zamestnanca a to je všetko. A čo sa týka tej tvojej predchodkyne, je to dosť čudné, prečo neuplatnila DB. A možno že o tom ani nevedela, že niečo také existuje. A ešte ma napadá, že to mohla ona resp. zamestnanci si to mohli vyrovnať v daňovom priznaní. Keď je na to nárok, tak prečo to nevyužiť.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
Sociálke to dáš do výkazu, vyhlásenie si necháš založené v zložke zamestnanca a to je všetko. A čo sa týka tej tvojej predchodkyne, je to dosť čudné, prečo neuplatnila DB. A možno že o tom ani nevedela, že niečo také existuje. A ešte ma napadá, že to mohla ona resp. zamestnanci si to mohli vyrovnať v daňovom priznaní. Keď je na to nárok, tak prečo to nevyužiť.
Dakujem velmi pekne, uz som o nieco mudrejsia. Ale este otazocka: v akom danovom priznani myslis?? Lebo oni si normalne danovy bonus uplatnili, aj v rocnom zuctovani ti ktori si neuplatnili kazdy mesiac,ale zaujimave je ze im nedala narok na starobne p. Asi by bolo lepsie keby som sa s nou spojila nie? No ale dakujem za radu, pomohla si mi, pekny dnik prajem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

máš pravdu, ja som si to pomýlila s daňovým bonusom, do daňového priznania sa zníženie starobného poistenia neuvádza. Sorry!
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
máš pravdu, ja som si to pomýlila s daňovým bonusom, do daňového priznania sa zníženie starobného poistenia neuvádza. Sorry!
Takze este raz, lebo teraz som uz dopletena, v programe im dam znizenie 0,5% na starobne poistenie, a ukaze sa to vo vykaze, a co im teda davam podpisovat alebo vypisovat???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
Takze este raz, lebo teraz som uz dopletena, v programe im dam znizenie 0,5% na starobne poistenie, a ukaze sa to vo vykaze, a co im teda davam podpisovat alebo vypisovat???
Podpísať im dáš vyhlásenie na zníženie sadzby starobného poistenia - máš ho v prílohe k tejto téme. Dáš to do programu a neviem aký máš program, tak by sa ti to malo ukázať aj vo výkaze.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
Podpísať im dáš vyhlásenie na zníženie sadzby starobného poistenia - máš ho v prílohe k tejto téme. Dáš to do programu a neviem aký máš program, tak by sa ti to malo ukázať aj vo výkaze.
dakujem, no dlho tu nie som a preto...kde je to vyhlasenie? v prilohe? a to kde najdem?? este raz diky.

A este nieco ma teraz napadlo, nasa firma existuje od januara 2004, vlastne cely rok 2004, az do dnes nemali zamestnankyne zrazene tych 0,5%, da sa to nejak spravit aby sa im to vratilo?? Pri danovom bonuse sa da v rocnom zuctovani, a ako je to s 0,5% na starobne poistenie??
Naposledy upravil nikulik : 05.05.05 at 07:02 Dôvod: doplnenie
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

máš ho v tejto téme príspevok č.10
ale radšej ti ho ešte raz prikladám
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
máš ho v tejto téme príspevok č.10
ale radšej ti ho ešte raz prikladám
diky moc, takze to tlacivo vypisem, podpisu a ostava to mne tak je to? no dufam ze uz som pochopila )
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
diky moc, takze to tlacivo vypisem, podpisu a ostava to mne tak je to? no dufam ze uz som pochopila )
máš pravdu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať