Zavrieť

Porady

Fakturácia prepravy

Uskutočnili sme prepravu v rámci SR-Bratislava-Košice.
Objednávatel je nemecká firma, ktorá ma pridelene danov.číslo.
Faktúru sme vystavili s 19% DPH. FA nám bola vrátena, že to nie je spravne, lebo tovar bol letecky prepravený z Nemecka do SR a aj CMR obsahuje tieto
údaje ale pritom v ich objednávke je preprava BA-KE.

Prosim o radu ako to ma byt????
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zuzanak1 Pozri príspevok
Tomu rozumiem, ale je veľa takých živnostníkov, ktorí tak pracujú, to ma až tak netrápi. On možno nebude pracovať až tak pravideľne. A prečo by som si nemohla objednávať u toho istého živnostníka viac krát tú istú vec.
Mňa to skôr zaujíma z pohľadu Živnostenského zákona.
no porušenie zákonníka práce a zákona o dani z príjmu by ma trápilo na tvojom mieste viac ako porušenie živnostenského zákona.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

neviem ako si to myslela s tou koncesiou, ale v Živnostenskom zákone, v prílohe č. 3 je Cestná motorová doprava (vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna taxislužba) uvedená živnosť na základe koncesie a živnostník musí mať osvedčenie o odbornej spôsobilostia doklad o finančnej spoľahlivosti. Čo má živnostník, ktorý bude pre vás vykonávať "vodiča" (ani napísať to nejde, vodič na živnosť je taká blbosť ako čašník na živnosť...) uvedené vo svojom živnostenskom liste?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

ermon Pozri príspevok
neviem ako si to myslela s tou koncesiou, ale v Živnostenskom zákone, v prílohe č. 3 je Cestná motorová doprava (vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna taxislužba) uvedená živnosť na základe koncesie a živnostník musí mať osvedčenie o odbornej spôsobilostia doklad o finančnej spoľahlivosti. Čo má živnostník, ktorý bude pre vás vykonávať "vodiča" (ani napísať to nejde, vodič na živnosť je taká blbosť ako čašník na živnosť...) uvedené vo svojom živnostenskom liste?
vodič na živnosť tam bude mať uvedené, citujem:

M I N I S T E R S T V O V N Ú T R A S L O V E N S K E J R E P U B L I K Y
S E K C I A V E R E J N E J S P R Á V Y
odbor živnostenského podnikania
Z O Z N A M
O D P O R Ú Č A N Ý C H O Z N A Č E N Í V O Ľ N Ý C H Ž I V N O S T Í
A I C H B L I Ž Š I E V Y M E D Z E N I E
M Á J 2008
......
......
20. DOPRAVA

Odporúčané označenie: Obsahové vymedzenie:
20.5 Poskytovanie služby vedenia cudzieho
motorového vozidla
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mandula to si kde vyhrabala? uveď zdroj, resp. celú smernicu, či čo to je, ale zákon určite nie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mandula našla som odporúčaný zoznam voľných živností: http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

ermon Pozri príspevok
mandula našla som odporúčaný zoznam voľných živností: http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm
ano Monika, aj ja to mám odtiaľ, potrebovala som to kvôli jednému známemu, ktorý si takto podniká, sám si vybavil aj zaplatil kartu vodiča, lekárske prehliadky, školenia, používa vlastné mapy, navigačný prístroj aj mobil, s vozidlom parkuje doma vo dvore, od majiteľa dostane len dispozície že kedy kde má nakladať a vykladať, ale časy, trasu, aj drobnejšie problémy si všetko manažuje sám a s majiteľom sa stretne len dvakrát do mesiaca čo mu odovzdá papiere a samozrejme svoju faktúrku za svoje služby
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ermon Pozri príspevok
neviem ako si to myslela s tou koncesiou, ale v Živnostenskom zákone, v prílohe č. 3 je Cestná motorová doprava (vnútroštátna nepravidelná autobusová doprava, vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna taxislužba) uvedená živnosť na základe koncesie a živnostník musí mať osvedčenie o odbornej spôsobilostia doklad o finančnej spoľahlivosti. Čo má živnostník, ktorý bude pre vás vykonávať "vodiča" (ani napísať to nejde, vodič na živnosť je taká blbosť ako čašník na živnosť...) uvedené vo svojom živnostenskom liste?
Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla - netreba Koncesiu.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
mandula Pozri príspevok
ano Monika, aj ja to mám odtiaľ, potrebovala som to kvôli jednému známemu, ktorý si takto podniká, sám si vybavil aj zaplatil kartu vodiča, lekárske prehliadky, školenia, používa vlastné mapy, navigačný prístroj aj mobil, s vozidlom parkuje doma vo dvore, od majiteľa dostane len dispozície že kedy kde má nakladať a vykladať, ale časy, trasu, aj drobnejšie problémy si všetko manažuje sám a s majiteľom sa stretne len dvakrát do mesiaca čo mu odovzdá papiere a samozrejme svoju faktúrku za svoje služby
Tak to je presne to, čo potrebujem. ďakujem.
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Ja sa každý mesiac pozastavujem nad svojím problémom a stále mi nejde do hlavy. Mohol by ma niekto uistiť, že naozaj postupujem správne, budem mu veľmi povďačná. Ide o to, že slovenská firmy nám faktúruje prepravu (rôznu - raz s DPH, raz bez DPH, podľa toho, kde je miesto ZP) a túto prepravu ja "refakturujem" do nemecka. Stále mám problém s tým, že ak mám faktúru od prepravcu s DPH, túto DPH si uplatním na vstupe a následne "refaktúrujem" do Nemecka bez DPH - či postupujem správne. (pozn. všetky zúčastnené strany sú platcami DPH vo svojej krajine).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pokiaľ je miesto dodania IČŠ, nemáš problém: refakturuješ bez dane.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať