Zavrieť

Porady

registračné pokladne

Na školení nám lektorka vravela že je práve v rokovaní zákon o povinnosti mať registračnú pokladňu od aj v prípadoch, ked podnikatel prijma hotovosť za úhradu vystavenej faktúry. Zatiaľ som nikde inde o tom nečítala ani nepočula... Vie sa mi k tejto povinnosti niekto vyjadriť?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mimulik Pozri príspevok
Viete mi prosím niekto povedať, či ubytovacie zariadenie je povinné viesť tržby prostredníctvo ERP? Pozerala som zákon o ERP a ubytovacie služby nie sú zaradené v povinnom zozname, ale nenašla som ich ani medzi službami, kde ERP netreba.

Ide totiž o to, že mám doklad - obyčajný, rukou vypísaný PPD o zaplatení ubytovania, kde je vypísaná suma bez DPH, DPH, suma s DPH, dátum vystavenia, identifikácia kupujúceho, predávajúceho, popis služby a podpis. Postačuje to, ak si chcem na základe tohto dokladu uplatniť DPH a sumu ubytovania dať ako VOZD? Netreba k tomu nič iné?

Ďakujem
Neviem odkiaľ máš zoznam tých služieb pre ktoré netreba ERP. Ja taký nepoznám. Je len ten, ktorý tvorí prílohu k zákonu a ak tam predmetnú službu nenájdeš znamená to, že nie je potrebné používať ERP.

Príjmový doklad skontroluj presne podľa § 71 zákona o DPH a ak tam sú všetky požadované náležitosti máš právo si na jeho základe odpočítať DPH.
0 0
mimulik mimulik

mimulik je offline (nepripojený) mimulik

EVINA, je to v paragrafe § 3 o registračných pokladniciach.



(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje na
a) predaj
1. cenín, cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy, telefónnych kariet, dennej tlače a periodickej tlače,
2. mincí z drahých kovov, pamätných bankoviek, pamätných mincí, zberateľských mincí, hárkov bankoviek a súborov obehových mincí, ako aj bankoviek a mincí, ktoré boli stiahnuté z peňažného obehu a stratili status zákonného platidla po uplynutí obdobia určeného na ich výmenu, v Národnej banke Slovenska,) v bankách,) v pobočkách zahraničných bánk) a na numizmatických burzách,
3. poštových cenín na filatelistických burzách,
4. tovaru prostredníctvom predajných automatov,
5. tovaru na dobierku,
6. doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb,
7. tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy a autobusovej dopravy, v leteckej doprave a vodnej doprave,
8. tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,)
9. živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov,
10. tovaru predávaného vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
11. tovaru vyrobeného v rámci praktického vyučovania žiakov,
b) služby poskytované
1. občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,8)
2. vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
3. v rámci praktického vyučovania žiakov,
prostredníctvom predajných automatov
0 0
mimulik mimulik

mimulik je offline (nepripojený) mimulik

evina Pozri príspevok
Neviem odkiaľ máš zoznam tých služieb pre ktoré netreba ERP. Ja taký nepoznám. Je len ten, ktorý tvorí prílohu k zákonu a ak tam predmetnú službu nenájdeš znamená to, že nie je potrebné používať ERP.

Príjmový doklad skontroluj presne podľa § 71 zákona o DPH a ak tam sú všetky požadované náležitosti máš právo si na jeho základe odpočítať DPH.
A inak ďakujem za odpoveď.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mimulik Pozri príspevok
EVINA, je to v paragrafe § 3 o registračných pokladniciach.



(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje na
a) predaj
1. cenín, cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy, telefónnych kariet, dennej tlače a periodickej tlače,
2. mincí z drahých kovov, pamätných bankoviek, pamätných mincí, zberateľských mincí, hárkov bankoviek a súborov obehových mincí, ako aj bankoviek a mincí, ktoré boli stiahnuté z peňažného obehu a stratili status zákonného platidla po uplynutí obdobia určeného na ich výmenu, v Národnej banke Slovenska,) v bankách,) v pobočkách zahraničných bánk) a na numizmatických burzách,
3. poštových cenín na filatelistických burzách,
4. tovaru prostredníctvom predajných automatov,
5. tovaru na dobierku,
6. doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb,
7. tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy a autobusovej dopravy, v leteckej doprave a vodnej doprave,
8. tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,)
9. živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov,
10. tovaru predávaného vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
11. tovaru vyrobeného v rámci praktického vyučovania žiakov,
b) služby poskytované
1. občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,8)
2. vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
3. v rámci praktického vyučovania žiakov,
prostredníctvom predajných automatov
To sa netýka taxatívne služieb, takže toto som nebrala na zreteľ, že si myslel /a/
0 0
siva siva

siva je offline (nepripojený) siva

ja som si pokladňu kupila .. vďaka urady za všetky informácie.. a nepotrebujem ju. ak by mal niekto zájujem za 8000sk predám aj hneď..
0 0
dada41 dada41

dada41 je offline (nepripojený) dada41

žena, SZČO
Dobrý deň,
aj ja mám problém s ERP, konkrétne s údajnou novelou. Počula som, že ERP sa bude musieť používať aj pri športových podujatiach. My sme totiž malý športový plavecký klub, ktorý asi 2x do roka usporiada preteky. Tam vyberáme štartovné a v prípade záujmu zabezpečujeme aj stravu a ubytovanie, za čo taktiež vyberáme peniaze my. Vie niekto z Vás o tom, že aj na takýchto podujatiach sa bude musieť používať ERP? Ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať