Zavrieť

Porady

Výdavkový pokladničný doklad

Ahojte,

viem, že je to možno banálna otázka, ale prosím, poraďte:

Môžem dať do účtovníctva klasický výdavkový pokladničný doklad bez faktúry?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lsulekova
Ahojte,

viem, že je to možno banálna otázka, ale prosím, poraďte:

Môžem dať do účtovníctva klasický výdavkový pokladničný doklad bez faktúry?
Ku každému VPD musí byť priložená buď fa , alebo blok z RP . Podľa mňa nie je jasné čo tým VPD vyplácaš z pokladne . Uveď presnejšie .
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Ide o to, že jeden náš zamestnanec ústne objednal služby u FO podnikateľa - neplatcu DPH. Tento živnostník nám dal však iba jeden príjmový pokladničný doklad. Sú tam všetky náležitosti daňového dokladu, ale nie je k tomu ani objednávka ani faktúra, proste holý doklad.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Sama dobre vieš , že na uznanie výdavku , ktorý Ti má ovplyvniť ZD - musíš doložiť doklad , ktorý Ti preukáže oprávnený uznateľný výdavok , ža čo konkrétne to bolo a výdavkovým pokladničným dokladom preukazuješ skutočnú úhradu služby alebo tovaru resp.iné .

Čiže len holý VPD nepreukazuje čo konkrétne ste si objednali a čo platíte . V Tvojom prípade by som taký doklad ani nepreplatila , ale ani neúčtovala do výdavkov ovplyvňujúcich ZD .
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

lsulekova
Ide o to, že jeden náš zamestnanec ústne objednal služby u FO podnikateľa - neplatcu DPH. Tento živnostník nám dal však iba jeden príjmový pokladničný doklad. Sú tam všetky náležitosti daňového dokladu, ale nie je k tomu ani objednávka ani faktúra, proste holý doklad.
Podľa mňa by určite nebol problém dodatočne dať ústnu dohodu na papier. A dodatočne urobiť aj faktúru.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No podľa môjho názoru ak Ti dal FO príjmový pokladničný doklad, je to doklad o zaplatení a spĺňa všetky náležitosti, ktoré spĺňať má.
Ty si k n emu vystav VPD a ten mu daj podpísať, aby bolo obojstranne jasné, že sa ten obchod uskutočnil. Musí to byť preukázateľne jasné.
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Už som si vybavila, aby mi poslali faktúru. Bude to tak najlepšie. Aspoň sa nebudem stresovať, že sa daňováci zle vyspia a doklad mi neuznajú. Ďakujem Vám všetkým za pomoc. Maličkosti narobia najväčšie problémy.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Priklad z praxe
danovy poradca za beznu konzultaciu dava iba prijmovy pokladnicny doklad,
notar za svoje sluzby detto
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Presne s týmto sa stretávam bežne, že napr.notár mi dáva iba prijmový doklad. Mali sme aj daňovú kontrolu a v pohode.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

My sme mali zase PPD od univerzitného internátu za ubytovanie. Nechceli vydať faktúru, povedali, že ak PPD obsahuje všetky náležitosti faktúry, tak je to OK.
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Doklady by mali byť rovnocenné. T. z., že všetky náležitosti dokladu môžu byť "kópiou", ale podpis na obidvoch originál.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

K príspevkom 1-10:
Treba sa na to pozrieť z hľadiska zákona o ERP, ak by ste mali iba PPD od subjektu, ktorý má povinnosť viesť svoje tržby prostredníctvom ERP, tak určite by PPD nebol plnohodnotným účtovným dokladom. Notári, daňoví poradcovia a účtovníci nemajú povinnosť viesť svoje tržby cez ERP, preto PPD je plnohodnotným dokladom pokiaľ obsahuje všetky potrebné náležitosti vrátane IČO, DIČ, zápis v obch. registri, základ dane, daň, celkovú sumu, účel atď. Napr. moje príjmové doklady sa volajú PPD/Faktúra.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Vlasta Č.
Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?
Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.
Naposledy upravil mgm : 29.11.06 at 22:20
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

mgm
Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.


Ďakujem za odpoveď.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
mgm
Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.
My to robime prave naopak, ked vystavim PPD original odovzdam a kopiu si necham, ked davam blocek z ERP tiez davam original a kopia mi ostane v pokladni, je to logicke.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pri origináli a kópii PPD, VPD sa vychádza zo zásady, že príjmy sa priznávajú a výdavky dokazujú.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Dav
Pri origináli a kópii PPD, VPD sa vychádza zo zásady, že príjmy sa priznávajú a výdavky dokazujú.
Takze z toho vyplyva, ze svoj prijem kopia a cudzi PPD original
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ale s tými originálmi a kópiami ste teda riadne
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ermon
Ale s tými originálmi a kópiami ste teda riadne
A kde mám napísať odpoveď na príspevok č. 11, aby nebol ????
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vlasta Č.
Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?
Nová otázka=nová téma, neplatí ak má absolútny súvis s témou...
No čo už...
http://www.porada.sk/t14770-nova-ota...s-s-temou.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať