Zavrieť

Porady

Reklama pre právnikov, advokátov, notárov

Zdravim, vie mi niekto poradit ako je to s tym zakonom o pravnikoch a reklame? ako je to obmedzene? moze mat advokatska kancelaria reklamu? kde a ake su podmienky? diky moc za radu , pripadne ak mi viete vysvetlit "vycuc" z toho konrektneho zakona co sa toho tyka. Ako je to s webstrankami pre taketo subjekty
Dakujem moc
Naposledy upravil Aendy : 04.07.08 at 07:55 Dôvod: nevhodny nadpis
Usporiadat
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Vie mi niekto poradit? ako je to so zakonom? aku reklamu im dovoluje a aku zakazuje moc dakujem
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Aendy Pozri príspevok
Zdravim, vie mi niekto poradit ako je to s tym zakonom o pravnikoch a reklame? ako je to obmedzene? moze mat advokatska kancelaria reklamu? kde a ake su podmienky? diky moc za radu , pripadne ak mi viete vysvetlit "vycuc" z toho konrektneho zakona co sa toho tyka. Ako je to s webstrankami pre taketo subjekty

Dakujem moc
Aendy Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit? ako je to so zakonom? aku reklamu im dovoluje a aku zakazuje moc dakujem
Právnikom treba radiť, aký zákon majú použiť? To myslíš vážne?
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

nee , ja len sa chcem vo vseobecnosti dozvediet, ci musia dodrziavat nejaku vynimku, lebo som pocul nieco podobne ze nemozu mat advokati reklamu, ze ich maju prezentovat ich uspechy a nie reklama a pod. tak chcem vediet ako je to naozaj po pravnej stranke
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ano, nemožu mať reklamu s vynimkou tuším zahájenia činnosti, kde môžu mať myslím 2 inzeráty v tlači.
Ale môžu mať web. O tabuľku na budove a dverách, ale mám pocit, že je dokonca obmedzená ich veľkosť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
Ano, nemožu mať reklamu s vynimkou tuším zahájenia činnosti, kde môžu mať myslím 2 inzeráty v tlači.
Ale môžu mať web. O tabuľku na budove a dverách, ale mám pocit, že je dokonca obmedzená ich veľkosť.

Takže doplním, konkrétne to zakazuje Advokátsky poriadok
http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone2/...btnFolderClose

siedma časť
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Strasne moc dakujem, takze webova reklama nie je zakazana , to je dobre, dakujem
0 0
Oberon Oberon

Oberon je offline (nepripojený) Oberon

velmi by som sa netesil...reklama na advokatske kancelarie a cela uprava je pomerne prisne sledovana a regulovana Advokatskou komorou. Vid vyssie - cize ziadne billboardy ani ina reklama - tabulka s presne urcenymi rozmermi atd.
Co sa tyka reklamy na webe je tato takisto zakazana - pri poruseni urcite hrozi (ak sa to niekto z komory dozvie) disciplinarka..
Webova stranka je samozrejme dovolena ale nie REKLAMA na webe - ako napr. kontextove odkazy (aj take tu bolo), bannery atd.

zaverom sa pripajam k prispevku od endrju - advokat by mal vediet co moze a nemoze (z advokatskych predpisov robi aj skusky).
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Neviem, no stretol som sa z reklamou cez adwords. A v hodne rozsirenom pocte. Ved si skuste najst nejaku pravnu temu tu na porade a pozrite si google odkazy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Oberon Pozri príspevok
zaverom sa pripajam k prispevku od endrju - advokat by mal vediet co moze a nemoze (z advokatskych predpisov robi aj skusky).
Ja som mala skôr pocit, že autor otazky je tvorca webov a chce ponuknut niekomu takúto službu.

Uz som sa tu viac krat stretla s akokeby skrytou nevraživosťou voči advokátom a nejak to nechápem. To prosim len berte ako poznámku na okraj.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Nevie niekto nahodou zhrnut, ako je regulovana reklama v oblasti alkoholu a cigariet?

Taktiez - existuju nejake regulacie pri reklamach prezervativov a liekov?

Teda kto o niecom vie .
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

Mam pocit ze na Google Adwords sa da robit reklama na pravnika. Je to textova forma reklamy. Je to system Pay Per Click. Klient si urci klucove slova, na zaklade ktorych ho ma vyhladavac (napr. Google) najst ako napr. pravnik, pravnicka kancelaria. Potom si urci text, ktory vyzera ako bezny odkaz najdeny vo vyhladavaci, urci www adresu na ktoru ma po kliknuti ist hladajuci uzivatel. Pravnik pritom neplati za zobrazenie reklamy, ale len za prekliknutie sa na jeho stranku. Asi to nie je vseobecne brane ako reklama, kedze som v reklamnom systeme Google Adwords videl pravnikov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aj tak som doteraz nepochopil zmysel toho zakona, ktory zakazuje advokatom reklamu...
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

misomiso Pozri príspevok
Aj tak som doteraz nepochopil zmysel toho zakona, ktory zakazuje advokatom reklamu...
predpokladam, ze niekto vedel, ze pravnici poznaju rozne finty ako cloveka oblbnut a tym padom by to vyuzivali aj v reklame
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nemyslim si, ze by zrovna pravnici disponovali nejakymi zvlastnymi marketingovymi schopnostami. Marketingove "tahy" a pravne "klucky" su trocha z ineho sudka.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

no hej hej, marketing nie je o oblbovani, aspon dlhodoby efekt takehoto necisteho tahu tzv. oblbnutia je presne opacny. Ja som tuto temu zakladal z dovodu, ze som chcel zalozit web ktory by umoznoval prezentaciu pravnikov a advokatov ale zrejme to nejde. Ale taktiez nechapem takemuto obmedzeniu , pretoze nemusime sa bat ze by pravnicke firmy ovladli tv obrazovky svojimi reklamami ale zda sa mi nevhodne aby napriklad mohli mat reklamu napriklad v novinach len 30 dni od otvorenia firmy a pod. veci co su zakonom regulovane, tiez vyznam tohto zakona mi unika
Naposledy upravil Aendy : 04.11.08 at 17:11 Dôvod: unikla pointa
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja teda skutocne nevidim rozdiel medzi advokatom, architektom, veterinarom alebo zubarom. Kazdy poskytuje nejake sluzby, kazdy by mal mat pravo sa prezentovat.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

misomiso Pozri príspevok
Ja teda skutocne nevidim rozdiel medzi advokatom, architektom, veterinarom alebo zubarom. Kazdy poskytuje nejake sluzby, kazdy by mal mat pravo sa prezentovat.
misomiso uplne s tebou suhlasim, len jedine co mi unika:
kolko sedi v NRSR pravnikov? a im to nevadi? kto sa ma dozadovat prava slobodne sa prezentovat a obhajit si to ked nie pravnici, ozaj je mi to zvlastne ze sa proti tomu nevzburia a neurobia dake kroky.

Osobne navrhujem velku novembrovu pravnicku revoluciu! Za reklamu
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Aendy Pozri príspevok
no hej hej, marketing nie je o oblbovani, aspon dlhodoby efekt takehoto necisteho tahu tzv. oblbnutia je presne opacny. Ja som tuto temu zakladal z dovodu, ze som chcel zalozit web ktory by umoznoval prezentaciu pravnikov a advokatov ale zrejme to nejde. Ale taktiez nechapem takemuto obmedzeniu , pretoze nemusime sa bat ze by pravnicke firmy ovladli tv obrazovky svojimi reklamami ale zda sa mi nevhodne aby napriklad mohli mat reklamu napriklad v novinach len 30 dni od otvorenia firmy a pod. veci co su zakonom regulovane, tiez vyznam tohto zakona mi unika
Ty tu aj na tvojej stránke oblbuješ a hráš sa na férového. Sám zistíš to, čo tu píšeš - mám na mysli ten efekt... http://www.porada.sk/861673-post25.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
Ty tu aj na tvojej stránke oblbuješ a hráš sa na férového. Sám zistíš to, čo tu píšeš - mám na mysli ten efekt... http://www.porada.sk/861673-post25.html
Pocuj Bastian - Ty ked sa uz do niekoho pustis, tak si dosledny
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Pocuj Bastian - Ty ked sa uz do niekoho pustis, tak si dosledny
Myslím si, že ľudia by nemali byť tolerantní k takýmto...

On si sem prišiel robiť reklamu - zadarmo. A jeho stránka je založená na podvode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať