Zavrieť

Porady

zmluva o umeleckom diele

ahojte poraďáci,
potrebovala by som súrne odpoveď na otázku, v ktorej priznám sa, nie som doma.
Pre neziskovú organizáciu nám na jeden festival študent vysokej školy zhotovil sošku, ktorá putovala ako cena programu.Odmena za vytvorenie sošky je 23000,- Teraz nastáva otázka akú zmluvu vytvoriť, a aké povinnosti z toho vyplývajú študentovi a organizácii. Ja si myslím že zmluva o vytvorení umeleckého diela a daný študent si to bude musieť zdaniť 19% daňovou ale neviem čo s fondom výtvarných umení, alebo či niečo také existuje podobne ako kultúrny fond. Kto ho platí, či sa platí a koľko. A zároveň ak by som mohla poprosiť aj o vzor danej zmluvy. Veeeeeľmi pekne Vám ďakujem.
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    so študentom uzatvoríte Zmluvu o dielo, Vám pôjde do nákladob plná sums 23000,- na základe tejto zmluvy a študent si podá za rok 2008 DP FO typB kde uvedie tento príjem podľa §8 zákona o dani z príjmu ako príležitostný príjem a zdaní ho 19%.
    Skúsim prilepiť aj zmluvu o dielo, treba si ju však prispôsobiť na Vaše podmienky

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    takže do predmetu diela uvediem "zhotovenie bronzovej sochy Zlatý žobrák" a bude to ok?
    Tak potom super ďakujem za radu.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    socha je ale dielo podľa autorského zákona, teda aj zmluva o dielo by mala byť zostavená podľa autorského zákona (z. č. 618/2003 Z.z. § 39). Ten vzor treba upraviť aby bol v súlade s uvedeným paragrafom.

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    Ok ale v podstate princíp zdaňovania je rovnaký. Nevyplývajú z toho iné povinnosti.

    zmluva o umeleckom diele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.