Zavrieť

Porady

Cislovanie faktur

Ahojte poradaci.
Ako by mali byt riadne cislovane fakturyv JU?
Musi to byt napr: OF2005001, za tym OF2005002.
Alebo to moze ist aj tak ze si zvolim rok mesiac a cislo faktury v danom mesiaci?OF20050301, OF20050302 atd.
Poradte aky je rozumny system?
zdeno
Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

je to absolutne jedno, ako je to Tebe najlepsie,dolezite je, aby si sa Ty v tom vyznal...ja napriklad oznacujem a číslujem...Vysle fa...VF 25001 a dosle faktury DF 25001.
no kludne mozes aj tak, rok-mesiac-cislo faktury
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Chcem to vediet preto, lebo som niekde cital, ze na fakture musi byt poradove cislo. To zrejme moze byt napisane aj dodatocne rukou?
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ale iste...nspríklad na dosle fa...si dopisujem moje cislovanie rukou....nad peciatku predkontácie si dam cislo...
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahoj ,ja to robím nasledovne
vydané faktúry si VF a prijaté faktúry su PF
čo sa týka číslovania, ak vieš aspoň približne koľko budeš mať za rok faktúr, ja predpokladám, že viac ako 100 ich nebude takže číslovanie mám PF05001
O5=rok
001= číslo faktúrky


Mám však na to program takže tam sa to dá pekne nastaviť.
Máš účtovnícky program? a ak áno tak aký používaš?možno ti budem vedieť poradiť v nastavený číslovania dokladov

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zdendo
Ahojte poradaci.
Ako by mali byt riadne cislovane fakturyv JU?
Musi to byt napr: OF2005001, za tym OF2005002.
Alebo to moze ist aj tak ze si zvolim rok mesiac a cislo faktury v danom mesiaci?OF20050301, OF20050302 atd.
Poradte aky je rozumny system?
zdeno
Já pracujem v ALFE , číslovanie mám nastavené na OF 2005001,2005002 atď ,
čo sa týka došlých Fa - DF 0001 ,0002, atď
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Zita5
Já pracujem v ALFE , číslovanie mám nastavené na OF 2005001,2005002 atď ,
čo sa týka došlých Fa - DF 0001 ,0002, atď
aj ja to robím presne takto
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Prave ze som sa chcel vyhnut chronologickemu cislovaniu lebo robim aj pre jednu firmu a nechcel som aby mali prehlad o tom kolko faktur mam vydanych.

Preto som to zacal cislovat tento rok takto OFrrrrmmpc
r-rok
m-mesiac
pc-poradove cislo ale v mesiaci
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Zdenko.. môžeš aj takto číslovať.. len si to potom zadaj v číslovaní...ono ti vždy pri zmene mesiaca automaticky začne číslovať od 1... tj 050101...február 050201...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

zdendo
Prave ze som sa chcel vyhnut chronologickemu cislovaniu lebo robim aj pre jednu firmu a nechcel som aby mali prehlad o tom kolko faktur mam vydanych.

Preto som to zacal cislovat tento rok takto OFrrrrmmpc
r-rok
m-mesiac
pc-poradove cislo ale v mesiaci
Vačšina asi čísluje vystavené faktúry v ročnom chronologickom rade. Ak to chceš robiť mesačne, doporučoval by som Ti spôsob číslovania stanoviť v internej smernici. Určitý problém tu môže byť pri DPH - v § 71 ods. 2 písm. c) zákona o DPH sa uvádza, že medzi náležitosti faktúry patrí aj poradové číslo faktúry, a podľa mojich skúseností viem, že niektorí kontrolóri si "poradové číslo" vykladajú ako ročný časový rad. Interná smernica ich nemusí presvedčiť, ale aspoň vieš zdôvodniť, prečo to tak čísluješ a akú má číslovanie logiku.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
andrej... mala som kontrolu DPH...a firma mala presne takto číslované faktúry.. a vôbec im to nenapadli...ani internou smernicou to nemali riešené...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

babenko1
andrej... mala som kontrolu DPH...a firma mala presne takto číslované faktúry.. a vôbec im to nenapadli...ani internou smernicou to nemali riešené...
Ti zase platí staré známe - záleží od toho, kto príde. Ja mám skúsenosť, že požadujú tak ako píše Andrej.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
naozaj je to pravda.. každý kontrolór je iný.. ale išli im hlavne na vstupy...či boli oprávnené...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ja tiež mám klientov, ktorí to takto číslujú, ale väčšinou sú to neplatci DPH. Ale kolegyňa mala s kontrolórkou na DPH dosť veľké problémy. A práve preto, že aj kontrolóri sú všelijakí, len som chcel upozorniť aj na možnosť, že sa do toho zadrapia. Vždy je lepšie s nejakými ťažkosťami počítať vopred, ako na nich naraziť pri kontrole (veď aj Kutuzov vravel "Ťažko v príprave, ľahko v boji !" ).
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja som ich na to upozornila, že by si to tak mali poriešiť... či tak urobili, neviem...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andrej_rv
Ja tiež mám klientov, ktorí to takto číslujú, ale väčšinou sú to neplatci DPH. Ale kolegyňa mala s kontrolórkou na DPH dosť veľké problémy. A práve preto, že aj kontrolóri sú všelijakí, len som chcel upozorniť aj na možnosť, že sa do toho zadrapia. Vždy je lepšie s nejakými ťažkosťami počítať vopred, ako na nich naraziť pri kontrole (veď aj Kutuzov vravel "Ťažko v príprave, ľahko v boji !" ).
Máš pravdu Andrej, ja mám skúsenosti, že im to skôr prekáža pri kontrole dane z príjmu /či náhodou neboli stopené nejké tri, štyri faktúry-keďže nejde v ďalšom mesiaci chronológia/ a chceli vo firme dokonca dodaniť. Potom upustili aj od dodanenia aj od pokuty.

Ja ináč číslujem tak, že napr. každý rad má svoje číslo- tj. pokladňa 1, banka 2. FAO 3, FAD 4, mzdy 5, interné doklady 6 a potom nasleduje rok mesiac a poradové číslo chronologicky po celý rok. Tak viem hneď podľa čísla vždy všetko okamžite nájsť.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja som nikdy neporušila číslovanie,vždy som dávala ako mi program ponúkol-chronologický.Teraz majiteľ chcel aby som mu číslovala rok,mesiac a poradové číslo fa.
Potom to vyzerá asi takto VF050401,VF050402 ale poviem Vám mám s tým ja problém,trochu mi trvá zorientovať sa v tom.A to vôbec neviem či to pri kontrole prejde.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Je to v poriadku, ja mám tiež rôzne číslovanie pri VF, v jednej firme mám zvlášť Zberné faktúry, skladové faktúry aj Odoslané VF. V druhej mám zase každý mesiac zvlášť a s kontrolou nebol problém, len som musela poradové číslovanie vždy povedať, oni si to zaznačili a bolo to OK.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

zdendo
Prave ze som sa chcel vyhnut chronologickemu cislovaniu lebo robim aj pre jednu firmu a nechcel som aby mali prehlad o tom kolko faktur mam vydanych.

Preto som to zacal cislovat tento rok takto OFrrrrmmpc
r-rok
m-mesiac
pc-poradove cislo ale v mesiaci
Zdeno, mozem Ta upokojit presne takto a kvoli tomuto to robi jeden moj znamy uz 7 rokov :-) a vsetko je ok...ked mu to nahadzujem u mna do uctovníctva, tak ja si to ocislujem chronologicky....a je to......no problem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Myslím si , že dôležité je aby medzi OF nechýbali čísla , aby bola prehľadná evidencia odoslaných /resp.odberateľských /faktúr a nevzbudzovalo to podozrenie z úniku príjmov . Na tom či to bude OF a VF nezáleží , treba mať zachovaný číselný sled a je to OK .
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Vsetkym vam dakujem.
Pravdu mate asi vsetci a je na mne co si vyberiem.
Nie som platca DPH a pocitam, ze tych vysatavenych faktur bude asi 20 za rok.
Doteraz ich mam vystavenych 6 takze ich mozem prepisat a poprosit v tych dvoch firmach aby si to prehodili:-)
Dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať