Zavrieť

Porady

Operativny leasing a odpočet zo zakladu dane z primu

Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sydney26 Pozri príspevok
    Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.
    Áno, faktúry za prenájom vozidla budú daňovým nákladom.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Sydney26 Pozri príspevok
    Ahojte, zacinam s podnikanim a chcem sa spytat. Potrebujem vozidlo ku svojemu podnikaniu a chcel by som ho zobrat na operativny leasing. Dokazem si tento naklad na vozidlo odpocitat z dane z primu, proste znizit zaklad na vypocet dane? ak ano ake je maximum co dokazem odpisat? dakujem za akukolvek odpoved.
    Čo myslíte pod pojmom operatívny leasing?
    Každý si pod ním predstavuje niečo iné.

    Sydney26 je offline (nepripojený) Sydney26

    Sydney26
    Tak pri leasingu motoroveho vozidla poznam dva leasingy financny a operativny. Operativny = vozdilo je majetkom leasingovky, ktora sa stara o "vsetko" ja len platim dohodnute splatky na urcity cas ( dajme tomu polroka ) a potom im to vozidlo vratim spat, je to podstate forma najmu ( ako ked si zoberiem vozidlo z autopozicovne ). Toto ponimam pod pojmom OPERATIVNY LEASING ... dakujem tweety za odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    aj mňa zaujíma táto téma, ako účtujete operatívny leasing?
    Operatívny lízing je vlastne prenájom. takže služba 518AE.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    a DPH?
    Pri prenájme MV kat. M1 podľa Zákona o dph§ 49 odst 7- nie je možné uplatniť odpočet dph.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Tweety Pozri príspevok
    Pri prenájme MV kat. M1 podľa Zákona o dph§ 49 odst 7- nie je možné uplatniť odpočet dph.
    a dávaš na 518 ako daňový alebo nedaňový N?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    a dávaš na 518 ako daňový alebo nedaňový N?
    Vstupuje do ceny nájmu.

    Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

    Monica838
    Ja by som sa vrátila k tejto téme a chcela sa spýtať:
    ak mám formou operatívneho leasingu auto M1, tak za nájom si neuplatňujem DPH, ale za služby (ktoré mi fakturuje leasingová spoločnosť každý mesiac pri fakturovaní nájmu) si môžem uplatniť DPH. A pri oper.leas. auta N1 si uplatním DPH aj pri nájme a aj pri službách. Pochopila som to správne?

    Ďakujem

    tina2000 je offline (nepripojený) tina2000

    tina2000
    Dobry den,

    chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



    Dakujem velmi pekne

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    tina2000 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



    Dakujem velmi pekne
    Nerozumiem celkom otázke ako chceš postupovať, veď pri operatívnom leasingu máš auto v prenájme a platíš len prenájom, keď tento leasing ukončíš auto sa vráti leasingovke a prestaneš platiť za nájom, či ako si to myslela?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tina2000 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa informovat ako postupovat pri predcasnom ukonceni operativneho lizingu - vratenie auta lizingovke ?



    Dakujem velmi pekne
    Tu si sa pýtala a dostala si aj odpoveď:

    http://www.porada.sk/t115444-operativny-lizing.html

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    Dobrý večer,

    ak má sro fakt. za prenájom vozidla za 11,12/2009, ktorú však do konca roka nezaplatila, je tento nájom nákladom roka 2009?

    Veľmi pekne ďakujem.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ak používa ZC automobil, ktorý má firma zaobstaraný formou operatívneho leasingu, treba toto ZC zdaňovať podľa §5/3 a vo výške 1% z OC?

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    Ako by ste postupovali v tomto prípade:
    Ťahač bol na 4 roky prenajatý od PEMY. Prvá zvýšená splátka sa postupne rozpúšťala každý mesiac do nákladov + každý mesiac chodili FA na nájom ťahača. Všetko bolo účtované na 518.
    Teraz sa nájomná zmluva končí a podľa zmluvy je tam opcia na odkúpenie tohto ťahača cca 20.000,- Eur bez DPH. Majiteľ chce ťahač od PEMY odkúpiť.
    Ako teraz postupovať. Zaradím ťahač do majetku v hodnote 20.000,- Eur a ďalšie 4 roky ho budem odpisovať? Bude to takto správne?
    Ďakujem za odpovede.

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    ajka100 Pozri príspevok
    Ako by ste postupovali v tomto prípade:
    Ťahač bol na 4 roky prenajatý od PEMY. Prvá zvýšená splátka sa postupne rozpúšťala každý mesiac do nákladov + každý mesiac chodili FA na nájom ťahača. Všetko bolo účtované na 518.
    Teraz sa nájomná zmluva končí a podľa zmluvy je tam opcia na odkúpenie tohto ťahača cca 20.000,- Eur bez DPH. Majiteľ chce ťahač od PEMY odkúpiť.
    Ako teraz postupovať. Zaradím ťahač do majetku v hodnote 20.000,- Eur a ďalšie 4 roky ho budem odpisovať? Bude to takto správne?
    Ďakujem za odpovede.
    posúvam......
    prosím viete mi s týmto pomôcť?

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Monica838 Pozri príspevok
    Ja by som sa vrátila k tejto téme a chcela sa spýtať:
    ak mám formou operatívneho leasingu auto M1, tak za nájom si neuplatňujem DPH, ale za služby (ktoré mi fakturuje leasingová spoločnosť každý mesiac pri fakturovaní nájmu) si môžem uplatniť DPH? A pri oper.leas. auta N1 si uplatním DPH aj pri nájme a aj pri službách. Pochopila som to správne?

    Ďakujem
    to by som potrebovala vediet aj ja, dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.