Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti a príjem z dohody

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, koľko môže zarobiť v príslušnom mesiaci človek evidovaný na úrade práce a poberajúci podporu v nezamestnanosti, ak pracuje počas poberania podpory na dohodu, tak, aby mu to neovplynilo výšku podpory.

Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivana184 Pozri príspevok
Dobrý deň,
zaujímalo by ma, koľko môže zarobiť v príslušnom mesiaci človek evidovaný na úrade práce a poberajúci podporu v nezamestnanosti, ak pracuje počas poberania podpory na dohodu, tak, aby mu to neovplynilo výšku podpory.

Ďakujem
Pozri tu :

http://www.porada.sk/t83019-prijem-u...EDjem+1.5.2008

tu je aj stanovisko min. práce SVaR
http://www.porada.sk/732339-post6.html

od 1.7.2008 sa zvýšilo životné minimum, takže výšku možnej mzdy treba počítať zo sumy 5390 sk.
Naposledy upravil veronikasad : 13.07.08 at 08:09
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

To znamená, že popri podpore sa môže zarobiť na dohodu 3335,- Sk čistého, hrubého 4117,- Sk?

Čo v prípade, že by sa tento príjem presiahol, stratí uchádzač o zamestnanie nárok na výplatu podpory?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivana184 Pozri príspevok
To znamená, že popri podpore sa môže zarobiť na dohodu 3335,- Sk čistého, hrubého 4117,- Sk?

Čo v prípade, že by sa tento príjem presiahol, stratí uchádzač o zamestnanie nárok na výplatu podpory?
Áno stratí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivana184 Pozri príspevok
To znamená, že popri podpore sa môže zarobiť na dohodu 3335,- Sk čistého, hrubého 4117,- Sk?

Čo v prípade, že by sa tento príjem presiahol, stratí uchádzač o zamestnanie nárok na výplatu podpory?
To platilo do 30.6.
Od 1.7. sa zvýšila suma živ.minima, na dohodu môžeš zarobiť 3503 sk. Ak podpíšeš vyhlásenie, je to v čistom.
Suma 4117 sk, ktorá platila do 30.6. je pri prac.pomere na prac.zmluvu, ak zamestnávateľ platí odvody.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Som evidovaný na ÚP od júna 2008, v súčasnosti mám možnosť pracovať na dohodu o vykonaní práce. Čo z uvedeného vyplýva pre mňa a čo pre zamestnávateľa, musím túto prácu ohlásiť kde a komu, koľko hodín môžem odpracovať mesačne resp. ročne a do akej výšky, aby som neprišiel o dávku v nezamestnanosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kolenčík Pozri príspevok
Som evidovaný na ÚP od júna 2008, v súčasnosti mám možnosť pracovať na dohodu o vykonaní práce. Čo z uvedeného vyplýva pre mňa a čo pre zamestnávateľa, musím túto prácu ohlásiť kde a komu, koľko hodín môžem odpracovať mesačne resp. ročne a do akej výšky, aby som neprišiel o dávku v nezamestnanosti.
Čítal si príspevky č. 2 a 5 v tejto téme ?

Kopiu dohody predkladáš pri kontakte na ÚP, mesačne potvrdenie príjme + výplatnú pásku /niekde chcú aj tú/

Zamestnávateľ ťa prihlási v SP ako dohodára na reg.liste FO, mesačne platí odvody na garančné a úrazové poistenie a predkladá mesačné výkazy.
Na daňový úrad treba doplniť registráciu dane zo závislej činnosti /ak nemá iných zamestnancov/ a do 1 mesiaca po skončení štvrťroka zasielať Prehľad o zrazených preddavkoch a do konca apríla nasl. roka Hlásenie o vyúčtovaní dane.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ak je osoba evidovaná na úrade práce a nepoberá podporu v nezamestnanosti a taktiež ani dávku v hmotnej núdzi taktiež platí , že môže zarobiť mesačne max 65% zo sumy životného minima ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Taktiež .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, takze momentalne plati suma 3503,- Sk, ktorú môze zamestnanec evidovany na urade prace zarobit na dohodu? A to je v hrubom alebo cistom?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, takze momentalne plati suma 3503,- Sk, ktorú môze zamestnanec evidovany na urade prace zarobit na dohodu? A to je v hrubom alebo cistom?
Máš DRAKa - pozri túto tému.
Ale v SK to už určite nebude


http://www.porada.sk/t91709-kolko-mo...ade-prace.html
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, takze momentalne plati suma 3503,- Sk, ktorú môze zamestnanec evidovany na urade prace zarobit na dohodu? A to je v hrubom alebo cistom?
Po prepočte na eura je to 116,30 (178,92 živ.min.*65%)...a tiež ma zaujíma, či je to v čistom alebo hrubom.
Naposledy upravil H.B. : 11.03.09 at 10:52
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

posúvam...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

H.B. Pozri príspevok
Po prepočte na eura je to 116,30 (178,92 živ.min.*65%)...a tiež ma zaujíma, či je to v čistom alebo hrubom.
Je to v hrubom. Doplním presne:
65 % zo sumy ŽM + odvody zamestnanca + preddavok na daň zo ZČ = 116,30 + 15,35 + 0 = 131,65 €
Naposledy upravil Tweety : 20.04.09 at 07:23 Dôvod: upresnenie výšky
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

H.B. Pozri príspevok
Po prepočte na eura je to 116,30 (178,92 živ.min.*65%)...a tiež ma zaujíma, či je to v čistom alebo hrubom.
Zarobiť môže 131,65 € v hrubom.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Hmm...tak teraz fakt neviem 131,65 alebo 116,30 v hrubom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

H.B. Pozri príspevok
Hmm...tak teraz fakt neviem 131,65 alebo 116,30 v hrubom.
Pozri prosím, upresnila som môj prísp. č. 14.
0 0
Katarína55 Katarína55

Katarína55 je offline (nepripojený) Katarína55

Ahojte,
od 1.5.2009 budem pracovať vo firme na dohodu a potrebovala by som vedieť, aký min. príjem mám uviesť v dohode, aby mi neskrátili sociálku.
Ďakujem
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Od 1.7.2009 to bude 120€ max. čo môže nezamestnaný zarobiť na dohodu?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať