Zavrieť

Porady

Účet 431

Ahojte, neviem si poradit, na účte 431 nemam k 1.1.05 ziaden stav, robim v tomto programe kratko, ale ked som pozerala na roky dozadu, tak kazdy rok,vždy k 1.1. tam bol preneseny HV a tento rok tam nemam nic...neviete mi poradit co som urobila zle, resp. neurobila, ze je to takto? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dala si správne urobiť uzávierku k 31.12.2004? a tým zrušenie dát a prenos do nového roka?! Ak áno tak si pozri počiatočné stavy, čo máš v nich.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    ondrejvla
    Dala si správne urobiť uzávierku k 31.12.2004? a tým zrušenie dát a prenos do nového roka?! Ak áno tak si pozri počiatočné stavy, čo máš v nich.
    Praveže v počiatočných stavoch tento účet vôbec nemam, uzávierku som urobila, vsetko ostatné mi sedi.....uz som zufala....

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Tama, vyčkaj kým sa prihlási na Poradu lenkak, tá Ti iste poradí, ona je macher na MRP

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zuzka díky za macher na MRP.

    Tamara: Napíš ako si spravila uzávierku roku 2004. Mala si aj takúto tabuľku a zaznačený tam účet 431?
    hv.JPG  

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    Leni, tak to si nepamatam, ale podla vsetkeho som tam tu 431 asi nemala, ked je teraz nulova....da sa to nejako opravit?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nikde inde, na nijakom inom účte nemáš hosp. výsledok? Potom by Ti nemali sedieť ani počiatočné stavy?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Skús si to skontrolovať. Mala by si mať medzi aktívami a pasívami rozdiel HV.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ešte sa chcem opýtať, keď máš multiverziu, či si si skopírovala rok 2004 - Pri voľbe a definícii firmy je tlačítko skopírovať, vzniíkla Ti ďalšia firma, zadala tam rok 2005 a až potom robila ročný prevod.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pri prezeraní PS - denník, funkcie, počiatočné hodnoty klikni na tlačítko Kontrola a uvidíš čo Ti MRP vypíše. A dúfam, že tam nemáš v roku 2005 náklady a výnosy - sú nulové.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    Leni, pozrela som to a naklady a vynosy mam nulove a je tam napisané, ze sumy aktiv a pasív v celej firme su rozdielne...

    aktíva - pasíva = HV - ten mi tam sedi !

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ty musíš mať : aktíva = pasíva. A musí Ti vypísať Počiatočné hodnoty sú v poriadku. Keď máš len tento jeden rozdiel, tej 431, vieš si to doplniť a to: denník, funkcie, počiatočné hodnoty , choď na účet 431 a doplň si tam ten výsledok z Predvahy z minulého roka, nezabudni si dať potom kontrolu PS, a over si to s tou Predvahou 2004 a Počiatočným účtom súvahovým už z tohto roka. Namiesto nákladov a výnosov tam budeš mať tú 431. Malo by to byť potom OK.
    Toto som považovala ako za jedno riešenie, len som sa potrebovala uistiť, či nemáš daký iný problém.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    Leni urobila som to dla navodu a je to ok...velmi pekne ti dakujem, si fakt MRP-macher :-) zelam pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.