Zavrieť

Porady

Splnomocnenie na kúpu

Môj priateľ má babku, ktorá má 2. stupeň invalidity. Chceme kúpiť v ČR na jej meno auto a potom ho tu na Slovensku naňu aj prihlásiť. Plynú z toho určité výhody. Potrebujem mať nato od nej splnomocnenie na kúpu auta, aj na následné vybavovanie papierov na Slovensku? Ak áno, prosím o radu, ako takéto splnomocnenie napísať. Faktúra za auto musí byť totiž na jej meno.
Prosím Vás aj o nejaký ten vzor.
Ďakujem
Naposledy upravil hobhobka : 22.04.05 at 07:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Nuno je offline (nepripojený) Nuno

    Nuno
    na pisomne ukony je nutne pisomne splnomocnenie. znamena to asi tolko, ze ked budete podpisovat kupnu zmluvu, musite mat pisomne splnomocnenie. kedze ale kupna zmluva nemusi byt pisomna, staci aj ustna, podla mna by stacilo predavajucim povedat, koho maju uviest do faktury a na prijmovy doklad.
    vsetko ale zavisi od predavajuceho, moze si urcovat podmienky. a s tym splnomocnenim: jednoduchy text: kto, koho na kupu os. mot. vozidla znacky atd.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    len by som doplnila, že splnomocnenie musí byť overené notárom a v splnomocnení musia byť uvedené všetky úkony, na ktoré vás splnomocňuje, či už v ČR alebo v SR (nákup osobného auta ... a následné administratívne úkony súviasiace s prihlasovaním osobného auta na území SR)

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    Na kúpu auta by splnomocnenie stačilo aj obyčajné - bez úradného overenia podpisov.
    Avšak pri prepise auta z vlastnej skúsenosti viem, že policajti chceli overené splnomocnenie, neviem ale prečo - nenašiel som zatial na to predpis kde by bolo povedané že treba overené plnomocenstvo - asi som slabo hľadal :-)

    kolozvh je offline (nepripojený) kolozvh

    kolozvh
    Oni majú aj takzvané interné predpisy a vlastnú metodiku. Pokiaľ je v zákone niečo "slabšie" upravené, hneď na to nahodia niekoľko povinností.

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    No ved to je celá štátna správa taká. Ale keby sa chcel niekto do toho obuť a hnať to na súdy.
    Veď už podľa ústavy povinnosti ukladá len zákon a nie interné predpisy a kadejaké ich metodické pokyny. No a taktiež št. orgány môžu žiadať len to čo im zákon vyslovene dovoľuje.
    Ale to chce ešte asi čas ... :-)

    Splnomocnenie na kúpu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.