Zavrieť

Porady

Bloček z ERP na sumu 501,70 Sk

Ahojte poraďáci, veľa som tu už prečítala o všelijakom zaokrúhľovaní, ale buď som neprešla všetko, alebo som už prepracovaná, ale odpoveď na moju otázku som nenašla. Preto Vás prosím, poraďte, ako to robíte Vy.

S.r.o. si kúpila nejaké služby v Maďarsku. Maďari poslali zálohovú faktúru, ktorú s.r.o. aj vyplatila. Ale keď prišla normálna vyúčtovacia faktúra, tak na nej bola suma nižšia. Preto Maďari vrátili rozdiel v hotovosti do pokladne s.r.o. Prepočtovým kurzom mi to vyšlo, že vrátili napríklad 84,04 Sk. Čo s tými 0,04 Sk? Kam to mám zaúčtovať? Mám to dať najprv do pokladne celou sumou a potom 0,04 Sk dať na akú predkontáciu? A akým dokladom -interným dokladom alebo klasickým pokladničným dokladom?

A čo robíte v prípade, ak kúpi firma niečo v hotovosti a na bločku z ERP je suma k úhrade napríklad 501,70 Sk? V skutočnosti neviem, či platili 501,50 Sk alebo 502,-Sk. Dáte 0,20 Sk ako výnos (aká predkontácia) alebo dáte 0,30 Sk ako náklad (aká predkontácia)?

Ďakujem za rady. Ako som už písala, začiatky sú ťažké.

Polly404
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    V prvej veci by ma zaujímalo v akých peniazoch to vracali. Asi v SKK to nebude, takže tam ma nezaujímajú tie 0,04. Tam zostáva celá suma aj s 0,04, tam je len dôležité či ti mohli toľko vrátiť v tej mene.
    V druhom prípade to robíme tak, že v skutočnosti co zaplatíme odchádza z pokladne a ostatné vyrovnávame na HV.
    Monika Kováčová
    Polly404 Pozri príspevok

    A čo robíte v prípade, ak kúpi firma niečo v hotovosti a na bločku z ERP je suma k úhrade napríklad 501,70 Sk? V skutočnosti neviem, či platili 501,50 Sk alebo 502,-Sk. Dáte 0,20 Sk ako výnos (aká predkontácia) alebo dáte 0,30 Sk ako náklad (aká predkontácia)?

    Ďakujem za rady. Ako som už písala, začiatky sú ťažké.

    Polly404
    začiatky sú veru ťažké a toto je veľmi ťažká téma v termíne tri dni pred odovzdaním kvartálnych DPH

    vd dolina je offline (nepripojený) vd dolina

    vd dolina
    tieto halierove rozdiely by sa mali vraj mali vysporiadať cez účty 548, 648, tak ako je to v prípade napríklad rozdielu zo zaokruhľovania DPH v daňovom priznani....

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Podľa otázky dedukujem, že vrátená suma bola vyplatená v inej mene a uvádzané haliere vznikajú prepočtom kurzom, čo bude vysporiadané na konci roka vo valutovej pokladni kurzom k 31.12. - čiže vznikne kurzový rozdiel.
    Úhrady z pokladne reálne zobrazujú uskutočnené platby, čiže vzniknuté rozdiely sa účtujú na 548 alebo 648.

    Bloček z ERP na sumu 501,70 Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.