Zavrieť

Porady

DPH - Fyzická osoba

"Zdedila" som účtovníctvo fyzickej osoby, platcu DPH kvartálneho, a moja predchodkyňa mu uplatňovala z fa za telefon, na ktorých ale nemal uvedené DIČ - teda boli akože na súkromnú osobu, odpočet DPH vo výške 100 % a zároveň 30% cez interný doklad zdaňovala (výstup). Pretože ten telefon využíval na 70 % na podnikanie a 30 % súkromne. A to bolo celý rok 2003 a 2004. Ja si myslím, že to vôbec nemala uplatňovať v DPH. Mám pravdu, podľa vás? A čo teraz s tým mám robiť? Podávať dodatočné DP? Vôbec sa mi toho nechce. ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ja mám tiež taký telefón, uplatňovala som si DPH a daňová kontrola DPH mi nič nevytkla...je pravda, že som rukou dopísala IČO aj DIČ...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ťažko tu niečo poradiť, preto že to je jeden z klasických prípadov, kde všetko závisí na posúdení konkrétneho kontrolóra. Ja osobne by som si tu DPH neuplatňoval - ak áno, radšej klienta upozorni, že pri uplatňovaní je určité podnikateľské riziko.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Mne sa páči, ako to poriešila babenko1. Tiež to takto robím, čo robiť s tými, čo si to nejdú dať prerobiť ale ten telefón na podnikanie používajú. A ešte niektorí to majú na meno manželky...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ja som si chcela ten tel. dať na SZČO, ale zrazu som išla na materskú, tak som to zavrhla...zbytočne prepisovanie a platenie poplatkov za zmeny...
    Ale doporučujem tonka... nechaj to tak, prípadne dopíš ičo, dič ako ja... a aj upozorni klienta, že mu to môžu neuznať... ale ked uvidia, že tých 30% dával na výstup, budú spokojní, že si to neuplatňoval 100%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.