Zavrieť

Porady

Stavené práce v ČR

Novovzniknutá s.r.o., platca DPH v SR bude vykonávať stavebné práce na stavbách v ČR pre českého odberateľa - platcu DPH.
Faktúry za práce bude vystavovať s DPH alebo bez DPH?
Aké má povinnosti - ak podniká v čechách? registrácie a pod.
Usporiadat
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Aj ja mám problém! Klientka predáva v ČR tovar a je platcom DPH v SR. Takže podľa toho čo ste tu uviedli, vystavuje faktúry bez DPH platcom DPH v ČR a neplatcom v ČR s daňou! Registrovať v ČR sa má až keď predá tovar za 1.140.000 CZK za kalendárny rok. Dobré to chápem??? prosím Vás o odpoveď!
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Vranová Pozri príspevok
Aj ja mám problém! Klientka predáva v ČR tovar a je platcom DPH v SR. Takže podľa toho čo ste tu uviedli, vystavuje faktúry bez DPH platcom DPH v ČR a neplatcom v ČR s daňou! Registrovať v ČR sa má až keď predá tovar za 1.140.000 CZK za kalendárny rok. Dobré to chápem??? prosím Vás o odpoveď!
Poradí prosím niekto???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vranová Pozri príspevok
Aj ja mám problém! Klientka predáva v ČR tovar a je platcom DPH v SR. Takže podľa toho čo ste tu uviedli, vystavuje faktúry bez DPH platcom DPH v ČR a neplatcom v ČR s daňou! Registrovať v ČR sa má až keď predá tovar za 1.140.000 CZK za kalendárny rok. Dobré to chápem??? prosím Vás o odpoveď!
Je to .


Ale aj tak:
Má tam predajňu ? Uskutočňuje zásielkový predaj ? Musíte popísať konkrétnu situáciu, aby sa dalo odpovedať na otázku.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Ospravdlňujem sa , že je to mimo témy!
Nie, nemá tam predajňu, bude tam predávať po obchodoch, priamo ponúkať tovar na mieste z auta!
Bude mať zo sebou prenosný počítač a tlačiareň a hneď vystavovať faktúry! Nebude používať ERP!
Ďakujem benka, že mi má aspoň niekto snahu pomôcť, už som to tu viac krát písala, ale nikto mi nepomohol!
Kientka je platcom DPH v SR!
Ešte raz srdečná vďaka za každú radu!
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vranová Pozri príspevok
Ospravdlňujem sa , že je to mimo témy!
Nie, nemá tam predajňu, bude tam predávať po obchodoch, priamo ponúkať tovar na mieste z auta!
Bude mať zo sebou prenosný počítač a tlačiareň a hneď vystavovať faktúry! Nebude používať ERP!
Ďakujem benka, že mi má aspoň niekto snahu pomôcť, už som to tu viac krát písala, ale nikto mi nepomohol!
Kientka je platcom DPH v SR!
Ešte raz srdečná vďaka za každú radu!
!!!
Bude vykonávať činnosť podliehajúcu dani na území ČR. V zmysle toho sa o povinnosti registrovať k DPH treba pozrieť do českého zákona.

Môže sa síce tváriť, že dodáva tovar oslobodený podľa §43 ( v zmysle slov.zákona), ale skutočnosť je úplne iná.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Srdečná vďaka kočky za odpoveď, veľmi ste mi pomohli!
Prajem krásny víkend........
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vranová Pozri príspevok
Srdečná vďaka kočky za odpoveď, veľmi ste mi pomohli!
Prajem krásny víkend........

Som on ........
to len na upresnenie, ak náhodou to patrilo aj mne ....
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Tiež som raz v jednom príspevku poďakovala dievčatám a Milan mi na to:

benka Pozri príspevok
Naozaj som on ale pre istotu sa pozriem dole
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať