Zavrieť

Porady

zaradenie majetku

Na základe zmluvy o dielo nám bol namontovaný elektronický zabezpečovací systém, ktorý bude uhradený z kapitálových výdavkov vo výške vyše 30 tis. Sk. Sme rozpočtová organizácia a budovu, v ktorej sídlime máme v prenájme od mesta. Máme problém so zaradením EZS do majetku, správne je to ako samostatné hnuteľné veci alebo ako technické zhodnotenie prenajatého majetku? A do akej odpisovej skupiny sa to má zaradiť?
Usporiadat
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ahojte poraďáci,

K umývaciemu stroju boli kúpené 2 prídavné stoly a sprcha s ramienkom, ktoré boli na faktúre dodávateľa zvlášť vyčíslené. Podľa môjho názoru sa jedná o technické zhodnotenie, keďže to patrí k myčke. TZ má hodnotu do 1200 eur. O túto sumu musím teda zvýšiť hodnotu myčky, však?!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

20lucka201 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

K umývaciemu stroju boli kúpené 2 prídavné stoly a sprcha s ramienkom, ktoré boli na faktúre dodávateľa zvlášť vyčíslené. Podľa môjho názoru sa jedná o technické zhodnotenie, keďže to patrí k myčke. TZ má hodnotu do 1200 eur. O túto sumu musím teda zvýšiť hodnotu myčky, však?!
Áno, tak.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Vďaka Tweety za hyperrýchlu odpoveď. Prajem pekný dník
0 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

20lucka201 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

K umývaciemu stroju boli kúpené 2 prídavné stoly a sprcha s ramienkom, ktoré boli na faktúre dodávateľa zvlášť vyčíslené. Podľa môjho názoru sa jedná o technické zhodnotenie, keďže to patrí k myčke. TZ má hodnotu do 1200 eur. O túto sumu musím teda zvýšiť hodnotu myčky, však?!
A prečo technické zhodnotenie?
je to len 1200€ a nie nad 1700€ Za tech. zhodnotenie sa považujú výdavky nad 1700€ za zdaňovacie obdobie /rok/. Ako máte urobenú smernicu o majetku? Podľa toho sa treba riadiť. Ak je to inak, opravte ma, prosím.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
moska Pozri príspevok
A prečo technické zhodnotenie?
je to len 1200€ a nie nad 1700€ Za tech. zhodnotenie sa považujú výdavky nad 1700€ za zdaňovacie obdobie /rok/. Ako máte urobenú smernicu o majetku? Podľa toho sa treba riadiť. Ak je to inak, opravte ma, prosím.
ja to cháopem tak, že bola jedna faktúra a tam boli osobitne vyčíslené jednotlivké položky. V takom prípade by som to ani nenazývala t.z.
Alebo bola úplne iná faktúra na stoly a iná na stroj? Bol už ten stroj zaradený, ked sa kupovali stoly?
Slovíčko musíš by som nepoužila pre TZ pod 1700 EUR, všetko závisí od odpovedí na vyššie uvedené otázky.
A nakoniec - prídavné stoly - to mne napovedá, že musia a nemusia byť pri umývacom stroji, alebo musia? Môžu sa použiť aj na niečo iné? stôl je podľa mňa odkladací priestor a má samostatné T-E určenie, teda nemusím ho jednoznačne zaraďovať k myčke - ale môžem.
jediné isté je t..z. = sprcha s ramienkom
zo stolov by som možno jedno priradila k myčke ale druhé do nákladov......aj tak sa dá.
Podľa zadania neexistuje jednoznačná odpoved a ako citujem - závisí od internej smernice o majetku, drobnom majetku.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať