Zavrieť

Porady

SAVČENKO

Náhodou som sa dostala na prednášku ruského MuDr. Savčenka a kukala som na tohto exota ako puk. Po zážitku z víchrice, ktorú na prednáške rozvíril som sa rozhodla absolvovať aj jeho kurz. Cítila som sa tam ako blbec, ale teraz sa na všetko akosi ináč pozerám. Je mi ľahšie, udalosti ma vedia viac pobaviť ako nervovať, psychológia pochopenia života sa mi posunula úplne kdesi inde čo je veľmi fajn....
Poznáte to tiež?
Usporiadat
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

hanelie Pozri príspevok
tanče,
akým spôsobom vysvetľuje "s" neopodstatnený strach ?
resp. aký návod poskytuje na zbavenie sa takéhoto strachu
to ma ideš skúšať,alebo chceš poradiť?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

bonita Pozri príspevok
Tance, donutila si ma zamysliet sa - a so vsetkou uprimnostou k sebe - zatial nemam koho prosit o odpustenie. Tak to je pefektné. Opakujem, to neboli ironické otázky, to boli skrátka otázky. Odpovedala si, a ak si s tým stotožnená, tak je to v najlepšom OK. A pevne dufam / mam 45 r./, ze kym zomriem tak to nepokazim. Zijem hlavne s presvedcenim - neublizovat inym. Tiež perfiš, krásne! Ale podotykam, ze taka je moja povaha, nemusim na to mysliet ani sa snazit.

A fakt dobry zivot mam uz 9 rokov, aj ked casto bez penazi, - odkedy robim pre zvierata. Tak toto je nádherné, ja som tiež zvieratková. Tie mi vlievaju taku davku pozitivnej energie aku nedokaze ziaden clovek.uplný súhlas

Nechcem robit reklamu svojej web stranke, ani nemusim, nie som podnikatel, ale vlozim si ju do profilu, ak budes cchiet vediet aky clovek napisal svoj nazor a tvoja ironia nebola na mieste. Nie nebola, lebo to nebola irónia.

Ludia podobni Savcenkovi su nebezpecni / aj ked netvrdim ze prave on, on zrejme len zaraba/ , veď aj on musí z niečoho žiť. Vie to robiť tak to robí. A nielen pre peniaze.... lebo mnohym nestaci zarabat, ale musia citit ako ich ini uctievaju. Určite aj pre teba je motivujúce cítiť vďačnosť tých zvieratiek, čiže podobné len v ružovom.

Jednoducho sme rozni : vodcovia, samostatni a ti, ktori vodcov potrebuju. Nastastie ja patrim do strednej skupiny a hadaj do ktorej ty. ja ? do samostatných vodcov
.

iriska, budes sa musieť sama vysporiadať s tým, že kopírujem príspevky a doplnam do nich odpovede. ja to tak totiž chcem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tanče Pozri príspevok
.

iriska, budes sa musieť sama vysporiadať s tým, že kopírujem príspevky a doplnam do nich odpovede. ja to tak totiž chcem.
Dobrá správa Tanče. Národ je zdravý. Nech ma neštvú tí v preplnených ambulanciách psychológov, psychoterapeutov, psychiatrov. To že by boli hypochondri???. Radšej si mi len zostaneme pri tomto " nebezpečnom " S.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
lebo mnohym nestaci zarabat, ale musia citit ako ich ini uctievaju. Určite aj pre teba je motivujúce cítiť vďačnosť tých zvieratiek, čiže podobné len v ružovom.

Uz som nechcela reagovat, lebo to nema zmysel, ale na toto musim : velmi uhodeny nazor. Absolutne, podla zdraveho rozumu, sa tvoja poznamka nehodi za moj citat. Vdacnost a uctievanie su celkom rozdielne pojmy a Farby.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

bonita Pozri príspevok
lebo mnohym nestaci zarabat, ale musia citit ako ich ini uctievaju. Určite aj pre teba je motivujúce cítiť vďačnosť tých zvieratiek, čiže podobné len v ružovom.

Uz som nechcela reagovat, lebo to nema zmysel, ale na toto musim : velmi uhodeny nazor. Absolutne, podla zdraveho rozumu, sa tvoja poznamka nehodi za moj citat. Vdacnost a uctievanie su celkom rozdielne pojmy a Farby.
Ja mám vdačnosť aj uctievanie v ružovom (síce momentálne mám žltý, ale to neva)
S ostatným čo som ti napísala v ružovom súhlasíš? Či apriori nie?


a čo je zdravý rozum? Ja ho mám ešte stále chorý, ale hlavne že mi je už veselo.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Danila Pozri príspevok
Dobrá správa Tanče. Národ je zdravý. Nech ma neštvú tí v preplnených ambulanciách psychológov, psychoterapeutov, psychiatrov. To že by boli hypochondri???. Radšej si mi len zostaneme pri tomto " nebezpečnom " S.
čo nebezpečnom! je to Vírus! Ináč najnovšie ho voláme "doktor hombík" (nehovorí gombík ale honbík, hranule, sodoma -homora, funhuje....) už skladám slovník, bude na webe.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kukučka, danila, baby odkiaľ ste? Pridite 21.9. na kurz do Bojníc.-aj ostatné príbuzné.Zbera sa dobrá parta a Savčo ma narodky. kuknite si web!
Naposledy upravil Tanče : 10.09.08 at 21:25
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tanče toto je Savčenko
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Tanče Pozri príspevok
ty mrcha jedna
Ďakujem za milé hodnotenie, dúfam, že som stúpla v Tvojom rebríčku
Tanče Pozri príspevok
ja som cítila, že si príbuzná krvná skupina! chi
Ja som obyčajná nula (teda moja krvná skupina), alebo žeby "O"?
Tanče Pozri príspevok
o dva týždne je u nás ďalší kurz I., prídeš?
Ďakujem za pozvanie, ale určite neprídem. Ale ak bude "obyčajné" poraďácke stretko, tak sa veľmi rada pridám
hanelie Pozri príspevok
sa pridaj k zábave
Hlásim, že ja som pridaná už od začiatku
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tanče
to ma ideš skúšať,alebo chceš poradiť?
ja debatujem a rada spoznávam názory iných v týchto citlivých témach - napr. táto o strachu - podvedomý strach je prvotnou príčinou každého neuspechu v akomkoľvek aspekte života - čo ty na to?
Naposledy upravil hanelie : 11.09.08 at 08:15
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ola, veď ja som tiež "O" Rh pozit.!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
veď ja som tiež "O" Rh pozit.!
detto
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

hanelie Pozri príspevok
tanče


ja debatujem a rada spoznávam názory iných v týchto citlivých témach - napr. táto o strachu - podvedomý strach je prvotnou príčinou každého neuspechu v akomkoľvek aspekte života - čo ty na to?
súhlasím že akýkoľvek strach je štartom k neúspechu. Môžem ti napísať ako to vnímam ja. Savčo by ti to určite objasnil trefnejšie, má úžasný slovný potenciál a je profík. Takže: je treba si uvedomiť, že akýkoľvek strach, obavy, a vlastne aj všetky ostatné pocity,emócie pramenia z nás. Nie je to okolie, ako sa hovorí že: mám strach z toho človeka, mám strach s tej udalosti, ...nie tie záležitosti sú zdrojom nášho strachu ale naše vnútro, naša nestbilita. Toto uvedomie vedie k tomu, aby sa človek mal sám seba rád, stotožňoval sa sám so sebou, ale tak aby bol v harmónii so svojim vnútorným JA, čo znamená byť v harmónii s vesmírom), ktoré je vžedy krásne, milé, dobré, spravodlivé. To čo prezentujeme my navonok, nie je totožné s našim JA. Takže ak sa dopracuješ k tovojmu JA, pochopíš a pocítiš, že žiaden strach mať nemusíš, Budeš konať veľmi prirodzene, udalosti sa ti budú diať samé od seba, postačí len tvoja myšlienka a budeš sa čudovať že sa ti plní čo si si len pomyslela. Na to potrebuješ byť ale otvorená (Ak nie si priaznivec duchovna, tak potom bude ťažká debata o tomto., ale pozor nejde o nejaké uletené duchovno a ezoteriku)
Ďalšou vecou je, že strach, obavy, emócie pramenia buď z našej minulosti alebo budúcnosti. čž z toho, čo buď už nezmeníme alebo ešte nevieme ako sa udeje. A to je tá podstata žiť TERAZ a TU, v tomto momente. Skús si uvedomovať momentálne tvoje prežívanie, či si s tým nespokojná, každý jeden tvoj moment. A skús si to porovnať s prežívaním, keď sa vŕtaš, spomínaš na minulosť, alebo si v hlave programuješ, čo sa udeje, ako sa kto zachová keď spravíš to alebo ono.... Uvedom si tvoje vnútorné monológy a dialógy v hlave, ktoré sa tiež už buĎ udiali, alebo sa majú udiať, ale väčšinou sa udejú úplne inak. Okrem toho že je to strata tvojho potenciálu, tvojej energie, Je to to , čo nás drží v okovách a nedovolí šťastne žiť = p r e ž í v a ť každý okamih.
Ako sa dá cítiť svoje JA? V meditácii, dosiahnutí bezmyšlienkového stavu a udržiavanie ho (okrem času, kedy potrebuješ skutočne riešiť, rozmýšľať a mozog použiť) Uvedomovanie si seba samého. Vtedy to príde. Obleje ťa úžasné vnútorné teplo a láska a vtedy miluješ seba a celý svet bezhranične.....a ak sa ti to podarí vypestovať tak, že ho udržíš aj v bežnom tvojom existovaní, .... to je už ale dosť vysoké štádium, staneš sa tiež jednou zo šťasných, bez ohľadu na to čo sa deje okolo teba.
Že je to sebecké? Je to návod, technológia, ktorú keby si uvedomil každý a každý to praktizoval, tak by zmizli pojmy sebeckosť, nenávisť, žiarlivosť, poníženie, urážky,.... a o to ide.

Stretli sme sa s jedným chalanom, čo 14 rokov žije v komunite Šri Chinmoya vo švajčiarsku a debtili sme sním. POhľad do jeho očí ma fascinoval, nikdy na ten kukuč nezabudnem. V momente som vedela, že nie je v našom bežnom stave, a hneď som sa ho spýtala či je v medidatívnom stave. Potvrdil mi to, a na otázku či medituje 24 hodín odpovedal, že aj 36 ak sa dostane do inej dimenzie. TEn pohľad bol tak naplňujúci, cítila som ako ten jeho vnútorný kľud prechádza do mňa, hľadeli sme si uprene do očí a pritom normálne debatovali. Skús bežne niekomu zahľadieť uprene do očí a debatovať, nevydržíš buď ty alebo on. Niektoré naše "civilné" otázky vôbec nedokázal zodpovedať. napr. "aký je tvoj rebríček hodnôt? " On ho jednoducho nemá. prezradil nám jeho vek, mal 36 rokov a vyzeral na 25. čistý duch = krásne telo.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

vy sa máte 0 pozitívne, ale čo ja nula negatívna
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
hanelie Pozri príspevok
tanče


ja debatujem a rada spoznávam názory iných v týchto citlivých témach - napr. táto o strachu - podvedomý strach je prvotnou príčinou každého neuspechu v akomkoľvek aspekte života - čo ty na to?
hanelie, veľkú pravdu si poveda.
Podľa mňa sú len dve skutočne veľké emócie: láska a strach.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
jožka,
vy sa máte 0 pozitívne, ale čo ja nula negatívna
môže byť - hlavne, že si pozitivistka v živote
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

cloe Pozri príspevok
hanelie, veľkú pravdu si poveda.
Podľa mňa sú len dve skutočne veľké emócie: láska a strach.
alebo dve skupiny ľudí, jedna čo lásku dávajú a druhá, čo lásku potrebujú
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

adi11 Pozri príspevok
alebo dve skupiny ľudí, jedna čo lásku dávajú a druhá, čo lásku potrebujú
Hmmm..., a tí čo lásku dávajú, tak myslíš, že ju aj nepotrebujú. Ak môžem hovoriť za seba, tak chcem lásku aj dávať, ale zároveň jej aj veľa potrebujem (nemyslím teraz len lásku ženy k mužovi alebo naopak). Takže neviem, či sa to v tomto prípade dá deliť na skupiny
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Olice Pozri príspevok
Hmmm..., a tí čo lásku dávajú, tak myslíš, že ju aj nepotrebujú. Ak môžem hovoriť za seba, tak chcem lásku aj dávať, ale zároveň jej aj veľa potrebujem (nemyslím teraz len lásku ženy k mužovi alebo naopak). Takže neviem, či sa to v tomto prípade dá deliť na skupiny
Možno by sa dalo povedať, že ten kto lásku nedostal /v detstve/, nevie ju ani dávať. Asi to neplatí všeobecne ale mám jednu príbuznú, na ktorú to veľmi sedí. Keď mala 6 rokov, jej matka spáchala samovraždu a potom ju vychovávala macocha. Od nej nedostala žiadnu lásku. Keď vyrástla, veľmi skoro sa vydala /dnes je už 2x rozvedená/ a práve v čase, keď sa prvý krát rozvádzala, odišla pracovať mimo SR a nechala tu 2 malé deti u opatrovateľky. Veľmi som ju vtedy odsudzovala, vedela som ako ju deti potrebujú. Vtedy mi povedala, že lásku nedostala, tak ju nevie ani dávať.
Pochopila som až časom, že ešte stále hľadá tú lásku, o ktorú bola ochudobnená ako dieťa... Čím som staršia, tým viac som presvedčená, že všetko si nesieme z detstva. Asi som sa dostala
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

cloe Pozri príspevok
Možno by sa dalo povedať, že ten kto lásku nedostal /v detstve/, nevie ju ani dávať. Asi to neplatí všeobecne ale mám jednu príbuznú, na ktorú to veľmi sedí. Keď mala 6 rokov, jej matka spáchala samovraždu a potom ju vychovávala macocha. Od nej nedostala žiadnu lásku. Keď vyrástla, veľmi skoro sa vydala /dnes je už 2x rozvedená/ a práve v čase, keď sa prvý krát rozvádzala, odišla pracovať mimo SR a nechala tu 2 malé deti u opatrovateľky. Veľmi som ju vtedy odsudzovala, vedela som ako ju deti potrebujú. Vtedy mi povedala, že lásku nedostala, tak ju nevie ani dávať.
Pochopila som až časom, že ešte stále hľadá tú lásku, o ktorú bola ochudobnená ako dieťa... Čím som staršia, tým viac som presvedčená, že všetko si nesieme z detstva. Asi som sa dostala
Možno sa mala pokúsiť prijímať lásku od svojich detí a potom by sa naučila lásku aj dávať.
Áno, veľa si toho nesieme z detsva alebo z doby, keď sme ešte len boli v maminom brušku, ale veľa si toho prinášame z minulých životov (môžete súhlasiť - nemusíte), je to môj názor a poznanie.

A keď sme pri tej láske, budem vám citovať veršíky z jednej knižočky:

Láska jediný čistý zdroj
v nej nájdeš pokoj svoj .

Láska je zbraň Ducha,
nebojuje, ale víťazí.
Naposledy upravil Olice : 11.09.08 at 11:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať