Zavrieť

Porady

Ošetrenie u lekára prosim poradte

poradte...mam zamestnankynu kt. musi kazdý den chodit k zubnemu lekarovi a ten jej vzdy vystavi potvrdenie o osetreni na cely den, je to bolestivy pripad,chcem sa spytat ci moze napriklad 3 dni za sebou doniest taketo potvrdenie a ci jej to bude uznane???
dakuejmmmmmm
Usporiadat
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Ďakujem za skorú odpoveď. Takže sa to berie, ako keby som bola na PN ja?!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
Ďakujem za skorú odpoveď. Takže sa to berie, ako keby som bola na PN ja?!
Nie, posudzuje sa to inak.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

A ako?
A to som si už myslela, že som pochopila základné pojmy pri nemoci.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
A ako?
A to som si už myslela, že som pochopila základné pojmy pri nemoci.
Veď v prísp. č. 61 máš uvedené ako sa posudzuje.
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Ošetrenie u lekára = nárok na 7 preplatených dní v jednom roku. Kolegyňa tvrdí, keď zamestnanec končí zamestnanie nap. 31.08.2010, tak nebude mať nárok na 7 dní, ale len na alikvôtnú časť t.j. 5dní. Nikďe so nenašla nič o takomto skrátení. Aký je Váš názor?
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
M77 Pozri príspevok
Ošetrenie u lekára = nárok na 7 preplatených dní v jednom roku. Kolegyňa tvrdí, keď zamestnanec končí zamestnanie nap. 31.08.2010, tak nebude mať nárok na 7 dní, ale len na alikvôtnú časť t.j. 5dní. Nikďe so nenašla nič o takomto skrátení. Aký je Váš názor?

No priznám sa ja to tiež počujem prvýkrát. My sme mali dokonca kolegyňu, ktorá chcela odísť dohodou, šéf nesúhlasil, plynula jej riadne výpovedná doba / končila v marci / a počas výpovednej doby stihla vyčerpať 7 dní paragrafov na ošetrenie a 7 dní ešte aj na doprovod rodinného príslušníka. A nič sa jej nekrátilo.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

M77 Pozri príspevok
Ošetrenie u lekára = nárok na 7 preplatených dní v jednom roku. Kolegyňa tvrdí, keď zamestnanec končí zamestnanie nap. 31.08.2010, tak nebude mať nárok na 7 dní, ale len na alikvôtnú časť t.j. 5dní. Nikďe so nenašla nič o takomto skrátení. Aký je Váš názor?

...žiadna alikvótna časť, celých 7 dní so sebou a 7 dní na sprevádzanie rodinného príslušníka
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

anna81 Pozri príspevok
V súvislosti s touto témou ma ešte zaujíma, ako to funguje keď idem na ošetrenie s dieťaťom? Určite ho potom na pár hodín nedám do škôlky, takže to môže byť ošetrovné na celý deň?
Tiež mi lekár potvrdí priepustku a mám to preplatené ako paragraf? (ako keby som bola ja na vyšetrení)
Tiež je nárok na 7 dní čo sa týka ošetrenia člena rodiny?
Ak som to správne pochopila: 7 dní pre seba paragraf, 7 dní na manžela ošetrovné, 7 dní na dieťa ošetrovné (dohromady 21 dní)? To ani nevyužijem.
VERONIKA6 Pozri príspevok
7 dní na seba a 7 dní ošetrenie člena rodiny, čo je manžel aj dieťa. Pozri si príspevok č. 50.

Ošetrovné sa poskytuje podľa zákona o sociálnom poistení.

Tu myslíte sprevádzanie rodinného príslušníka v zmysle § 141 ods. 2 písm. c) bod 1: c) sprevádzanie
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného čas.

Neznášam výraz "paragraf" (pokiaľ ide o náhrady mzdy), pretože tento výraz vôbec nedefinuje, za čo bola náhrada mzdy poskytnutá. Dôvodov, pre náhradu mzdy je viacero, takže je aj viacero "paragrafov". Mimochodom, v mzdách Money S3 je mzdová položka "Paragraf", ktorá slúži pre výpočet náhrad príjmu za prekážky podľa Zákonníka práce. Trikrát hádajte, ako potom program vie, či si už niekto nevyčerpal všetky dni na vlastné ošetrenie/vyšetrenie alebo na sprevádzanie rodinného príslušníka.
Naposledy upravil Llívia : 23.04.10 at 09:57
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ošetrovné sa poskytuje podľa zákona o sociálnom poistení.

Tu myslíte sprevádzanie rodinného príslušníka v zmysle § 141 ods. 2 písm. c) bod 1: c) sprevádzanie
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného čas.

Neznášam výraz "paragraf" (pokiaľ ide o náhrady mzdy), pretože tento výraz vôbec nedefinuje, za čo bola náhrada mzdy poskytnutá. Dôvodov, pre náhradu mzdy je viacero, takže je aj viacero "paragrafov". Mimochodom, v mzdách Money S3 je mzdová položka "Paragraf", ktorá slúži pre výpočet náhrad príjmu za prekážky podľa Zákonníka práce. Trikrát hádajte, ako potom program vie, či si už niekto nevyčerpal všetky dni na vlastné ošetrenie/vyšetrenie alebo na sprevádzanie rodinného príslušníka.

No prikláňam sa k názoru, tiež nemám rada tento výraz, aj keď som ho v príspevku použila, ale jednoducho zamestnanci / hlavne staršia generácia / to raz tak majú zafixované a keď majú na páske napísané náhradu príjmu, tak sa stále pýtajú, že za čo to je . Tak len kvôli nim ešte používam tento výraz. A ten program Money sa mi zdá fakt nešťastné riešenie. V Olympe mám krásne zadané pre každý typ náhrady položku a príp. do textu si viem dať aj poznámku za čo to bolo. Som tiež trochu. Tak prepáčte.
0 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

V apríli bola naša zamestnankyňa 2x s dieťaťom na ošetrení - doniesla potvrdené priepustky. Ako vypočítam náhradu mzdy za tieto dva dni?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

an-ps Pozri príspevok
V apríli bola naša zamestnankyňa 2x s dieťaťom na ošetrení - doniesla potvrdené priepustky. Ako vypočítam náhradu mzdy za tieto dva dni?
Počíta sa dovolenkovým priemerom, čiže preplatíš tak, ako by si preplatila dva dni dovolenky.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6 Pozri príspevok
Počíta sa dovolenkovým priemerom, čiže preplatíš tak, ako by si preplatila dva dni dovolenky.
Priemerkou platnou k 1.4.201O.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci

c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
6 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Ok, dakujem, tak som to prepocitala. Tak potom neviem, preco vsetci hovoria ze sa oplati ist k lekarovi - paragraf, ked to vychadza za tie dva dni len o par eur navyse?!
A v mzdovom programe mam este jeden priemer - nahr. (denny vym. zaklad, nahrada pri PN). To sa kedy pouziva?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

an-ps Pozri príspevok
Ok, dakujem, tak som to prepocitala. Tak potom neviem, preco vsetci hovoria ze sa oplati ist k lekarovi - paragraf, ked to vychadza za tie dva dni len o par eur navyse?!
A v mzdovom programe mam este jeden priemer - nahr. (denny vym. zaklad, nahrada pri PN). To sa kedy pouziva?
Ak by si bola práceneschopná. Prvých 10 kalend. dní platí zamestnávateľ, od 11.dňa Soc. poisťovňa.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

an-ps Pozri príspevok
Ok, dakujem, tak som to prepocitala. Tak potom neviem, preco vsetci hovoria ze sa oplati ist k lekarovi - paragraf, ked to vychadza za tie dva dni len o par eur navyse?! Výška náhrady závisí od výškyQ priemerky, tá je stále iná( idú do nej odmeny,...) A v mzdovom programe mam este jeden priemer - nahr. (denny vym. zaklad, nahrada pri PN). To sa kedy pouziva?, pri náhrade počas DPN.
Odpovede v texte.
4 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

DPN náhrada sa počíta prvé tri dni 25% vymeriavacieho základu, ostatné 55%.
3 0
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

A ako sa počíta dovolenkový priemer?
Možno sa to bude pre Vás zdať naivná otázka, ale ja som len teraz nastúpila a hneď mám robiť mzdy a neviem si ručne skontrolovať, či mi to program dobre vypočítal.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pozri tu:
http://www.porada.sk/t127671-vypocet...-priemeru.html

Počítaš priemer za predch. kal. štvrťrok :

Hrubá mzda - vyplatené náhrady za sviatky a dovolenku : počet skutočne odpracovaných hodín.
Dostaneš priemernú hodinovú mzdu, ktorú použiješ pri výpočte náhrady za čerpanú dovolenku.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 10.05.10 at 11:19
6 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Počítajú sa aj odmeny do dovolenkového priemeru?
Pretože v hrubej mzde ich mám narátané, len v prepočte priemerov na dovolenku ich tam program nezahrnul.
Naposledy upravil anna81 : 11.05.10 at 05:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať