Zavrieť

Porady

KUPIM PODNIKATELSKY NAPAD

AK MA NIEKTO REALNY A ORGINALNY PODNIKATELSKY NAPAD, OZVITE SA MI. URCITE SA DOHODNEME.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ja pisem o tom, ze aj ked ti niekto da originalny napad aj so 100 stranovou knizkou, tak ti moze byt nanic.
Naposledy upravil rickman : 12.08.08 at 14:39
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Treba ten nápad zapracovať do konkrétneho prostredia pre konkrétnych ľudí. Načo bude napr. nápad zriadiť kaviarničku bratislavskému veľkopodnikateľovi, keď je to nápad pre dedinku, kde takéto niečo zúfalo chýba.
0 0
newone newone

newone je offline (nepripojený) newone

laco? co hokej fandis slovanu?
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

Vedzte, ze napad je iba cast skladacky a su precenovane... kto nepozna cloveka, ktory vam rozpraval o celkom dobrom napade, len nema to a nema to a pusti sa do toho az v roku 2xxx, ze teraz sa mu nechce... nedopuste, aby ste neuspeli kvoli svojej slepej honbe za napadmi, ked ich aj tak mate okolo seba, len sa treba pozerat... a malokedy sa pride z napadom, ktory tento moj text vyvracia... je to o tom dat sa do toho a ocakavat prekazky... nie je to lahke, nie je to tazke, len prestante za kazdu cenu s tym 'chce to napad' stylom... ja napr rozky, mlieko a ine nekupujem kvoli napadu... svet neni o napadoch, ale o tom, co dalej a ako s nimi viete nalozit... caute
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

a suhlasim s iskrom (iskrou? :-)... su veci, ktore funguju vsade na svete a tie ktore nie, plati aj pre podnikanie... treba to implementovat (fuj, nemam rad cudzie slova) pre planovane miesta podnikania... caute
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

pardon za hruby preklep, iriska... fakt sorry :-)
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

co je to prosimta 'predajny slogan'... vazne sa pytam, pretoze som robil a teraz opat robim copywritera ((reklamny) textar) a nic mi to nevravi... diky
0 0
Martin196 Martin196

Martin196 je offline (nepripojený) Martin196

Mam podla môjho pocitu celkom slusny nápad na podnikateľsky zámer cca investícia do 2mil.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ja si myslím, že ten najlepší nápad vyjde JEDINE z tvojej hlavy. Prachy ti nepomôžu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kofy Pozri príspevok
co je to prosimta 'predajny slogan'... vazne sa pytam, pretoze som robil a teraz opat robim copywritera ((reklamny) textar) a nic mi to nevravi... diky
Prepac, ale ak ti to nic nevravi, tak to je iba dokaz toho, ako su "reklamni textari" odtrhnuti od reality, hoci maju mozno odborne vzdelanie a pouzivaju odborne cudzie slova (napr. copywriter).

Tymto sa na druhej strane nechcem zastavat autora temy, pretoze som nevidel ani napad, ani slogan a ludi, co si mysleli, ze objavili Ameriku tu bolo uztiez dost.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

misomiso Pozri príspevok
Prepac, ale ak ti to nic nevravi, tak to je iba dokaz toho, ako su "reklamni textari" odtrhnuti od reality, hoci maju mozno odborne vzdelanie a pouzivaju odborne cudzie slova (napr. copywriter).

Tymto sa na druhej strane nechcem zastavat autora temy, pretoze som nevidel ani napad, ani slogan a ludi, co si mysleli, ze objavili Ameriku tu bolo uztiez dost.
Nazdar, neviem preco hned tak akcne... viem co je slogan a viem co znamena slovo predajny, len som nevedel ci sa tym slovnym spojenim nemysli nieco viac alebo konkretne, napr. ako direct marketing... samotny slogan este nikomu nezarobil... to, ze ako su reklamni textari odtrhnuti od reality si aplikuj na tych, ktorych poznas, inak nechaj vreco, do ktoreho automaticky hadzes aj ostatnych napokoji... ze by textari boli vo vseobecnosti vnimani ako ludia s odbornym vzdelanim? copywriter musi mat praveze vseobecny prehlad, zo zivota... cudzie slova sa pouzivaju pre pozicie vsetkeho druhu, v akomkolvek obore... je to iba pomenovanie pozicie, ziadne frajerovanie s cudzojazycnostou... tu si zase nemysli ty, ze si objavil Ameriku... prilis vela mytov a predsukov v jednom prispevku... avsak, ludia su rozni, tak ako aj reklamni textari... mier a cau
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kofy Pozri príspevok
Nazdar, neviem preco hned tak akcne... viem co je slogan a viem co znamena slovo predajny, len som nevedel ci sa tym slovnym spojenim nemysli nieco viac alebo konkretne, napr. ako direct marketing... samotny slogan este nikomu nezarobil... to, ze ako su reklamni textari odtrhnuti od reality si aplikuj na tych, ktorych poznas, inak nechaj vreco, do ktoreho automaticky hadzes aj ostatnych napokoji... ze by textari boli vo vseobecnosti vnimani ako ludia s odbornym vzdelanim? copywriter musi mat praveze vseobecny prehlad, zo zivota... cudzie slova sa pouzivaju pre pozicie vsetkeho druhu, v akomkolvek obore... je to iba pomenovanie pozicie, ziadne frajerovanie s cudzojazycnostou... tu si zase nemysli ty, ze si objavil Ameriku... prilis vela mytov a predsukov v jednom prispevku... avsak, ludia su rozni, tak ako aj reklamni textari... mier a cau
Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...
Nie len v reklamnych agenturach sedia zli ludia na zlych miestach.. Firmy, v ktorych funguje vsetko, spocitas aj na prstoch.. A vacsinou su velmi male (poctom ludi).
0 0
Topal Topal

Topal je offline (nepripojený) Topal

Viem dosť o doprave , špedícií a mám aj skúsenosti s prácou vodiča v kamionovej doprave. ...viac
Tak toto by ma zaujímalo či má niekto taký nápad a dá ho druhému. Nič v zlom len som zvedavý.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

misomiso Pozri príspevok
Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...
Cauko, respekt, ze si to nezahral do autu alebo proste nezviedol z temy, ale rovno "priznal farbu" ;-) mozno aj ja som sa trochu nechal uniest... urcite existuju aj menej schopni copywriteri a na takych si (ako si napisal) prave narazil... to je problem vela firiem, ze sa zameriavaju na to nepodstatne a myslia si, ze zrovna to ich vynesie do nebies... kto nevystudoval nieco, co ho bavi (ja na to nemam ani skolu) a comu sa iniciativne nevenoval aj pomimo skoly sa rovna maximalne priemerny "odbornik"... ak by si potreboval vytvorit schopnu a efektivnu reklamu/marketing a nechces bojovat s veternymi mlynmi, mozes sa ozvat... som celkom volny... ale pozor nie som "renomovany" ;-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kofy Pozri príspevok
Cauko, respekt, ze si to nezahral do autu alebo proste nezviedol z temy, ale rovno "priznal farbu" ;-) mozno aj ja som sa trochu nechal uniest... urcite existuju aj menej schopni copywriteri a na takych si (ako si napisal) prave narazil... to je problem vela firiem, ze sa zameriavaju na to nepodstatne a myslia si, ze zrovna to ich vynesie do nebies... kto nevystudoval nieco, co ho bavi (ja na to nemam ani skolu) a comu sa iniciativne nevenoval aj pomimo skoly sa rovna maximalne priemerny "odbornik"... ak by si potreboval vytvorit schopnu a efektivnu reklamu/marketing a nechces bojovat s veternymi mlynmi, mozes sa ozvat... som celkom volny... ale pozor nie som "renomovany" ;-)
Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.
Preco neoslovis nejaku splocnost v krajine cieloveho jazyka? Nie je to len o jazyku, ale aj o mentalite a kazdodennom zivote. To, co prelozi Slovak resp. co sa mu bude zdat "predajne", to moze po akomkolvek prelozeni sposobit opak. Poziadaj ambasady (ekonomickych atase) o prieskum trhu v danych krajinach v ramci agentur ktore hladas, kontaktuj ich, sprav si +/-, vyber si... Ak bude mat atase prilis velke ego, tak sa obrat priamo na miestne sily.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rickman Pozri príspevok
Preco neoslovis nejaku splocnost v krajine cieloveho jazyka? Nie je to len o jazyku, ale aj o mentalite a kazdodennom zivote. To, co prelozi Slovak resp. co sa mu bude zdat "predajne", to moze po akomkolvek prelozeni sposobit opak. Poziadaj ambasady (ekonomickych atase) o prieskum trhu v danych krajinach v ramci agentur ktore hladas, kontaktuj ich, sprav si +/-, vyber si... Ak bude mat atase prilis velke ego, tak skus kontaktovat priamo miestne sily.
To nie je realne. Jednak my komunikujeme prevazne v anglictine nie iba kvoli USA a UK, ale tiez kvoli Australii, NZ, Juoafrickej rep. a potom kvoli dalsim (mnohym) krajinam, ktore sice pokryvame v angl. cez UK a US odborne casopisy, ale kde je znalost anglictiny iba okrajova (prevazne azijske krajiny, Izrael a pod).

Takze my potrebujeme spravit text, ktory bude uderny aj pre Americana, aj pre Anglicana, ale rovnako pre Australcana a dokonca nebude prilis komplikovany ani pre Japoncov, Korejcov a Cinanov. Na to, aby sme inzerovali v kazdej krajine osobitne nemame a nikdy mat nebudeme.

Najpodstatnejsi dovod su cena a komunikacia. My sme slovenska firma, a k budeme musiet platit vsetko v svetovych cenach (aj pripravu inzercie) tak nemame sancu. Prisli by sme o poslednu konkurensnu vyhodu.

Komunikacia - nech mi niekto nehovori, ze sa de cez internet. Su potrebne osobne stretnutia, preto som nehladal ani na Slovensku mimo BA. Jednoducho aspon vzdy na zaciatku si treba sadnut s tymi ludmi, musim im ukazat, cim sme uz presli, nasu grafiku, ohmatat obaly vyrobkov, produkty, + to iste co sa tyka konkurencie aby si spravili aspon trocha prehlad. Potom treba diskutovat a potom im treba nechat cas na tvorbu napadov. Nasledne sa da uz grafika preposielat mailom, ale vzdy sa cas od casu vyskytne moment, kedy si treba sadnut za stol.

Ja si vobec neviem predstavit, ako by som si vyberal z 50.000 reklamnych agentur v USA. Mna musi zaujat konkretny clovek, musi z neho nieco vyzarovat, aby som mu uveril, ze ma posunie vpred. Potom ho mozem nechat pracovat a komunikovat vysledky prace cez net.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Rozumiem, chcel som pomoct .
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

misomiso Pozri príspevok
Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.
Suhlas, je to na dlhe lakte snazit sa zladit veci od roznych ludi a jednozacne maju kreativne teamy - reklamky nieco do seba.... ak ovsem funguju aspon priblizne, ako by mali ;-)

S tymi prekladmi taktiez jednoznacne ano. Moj otec je prekladatel a raz som aj cital clanok, kde boli napr. slogany v povodnom jazyku vs. prelozene do slovenciny... kto na to isiel polopatisticky, nebol stastnym riesitelom...

Riziko s kseftami je v kazdom odvetvi, kde sa funguje stylom, ze majitel predava sluzby niekoho, kto je pod nim... toto ich konkretne riesenie sa mi sak zda salamunske... ak to je ten dovod...

A este sa vratim k mojej... hmm... bola to vobec ponuka... ja som na mysli nemal ani tak napad, ako skor koncept... je to totiz nieco dlhodobejsieho, nieco na com sa da stavat... ale aspon, ze je tam tych par schopnych ludi... ale ak by si potreboval skor nejaku drobnost, vies na koho sa obratit... inak co mas vlastne za firmu? Diky a cau
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať