Zavrieť

Porady

KUPIM PODNIKATELSKY NAPAD

AK MA NIEKTO REALNY A ORGINALNY PODNIKATELSKY NAPAD, OZVITE SA MI. URCITE SA DOHODNEME.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

misomiso Pozri príspevok
To nie je realne. Jednak my komunikujeme prevazne v anglictine nie iba kvoli USA a UK, ale tiez kvoli Australii, NZ, Juoafrickej rep. a potom kvoli dalsim (mnohym) krajinam, ktore sice pokryvame v angl. cez UK a US odborne casopisy, ale kde je znalost anglictiny iba okrajova (prevazne azijske krajiny, Izrael a pod).

Takze my potrebujeme spravit text, ktory bude uderny aj pre Americana, aj pre Anglicana, ale rovnako pre Australcana a dokonca nebude prilis komplikovany ani pre Japoncov, Korejcov a Cinanov. Na to, aby sme inzerovali v kazdej krajine osobitne nemame a nikdy mat nebudeme.

Najpodstatnejsi dovod su cena a komunikacia. My sme slovenska firma, a k budeme musiet platit vsetko v svetovych cenach (aj pripravu inzercie) tak nemame sancu. Prisli by sme o poslednu konkurensnu vyhodu.

Komunikacia - nech mi niekto nehovori, ze sa de cez internet. Su potrebne osobne stretnutia, preto som nehladal ani na Slovensku mimo BA. Jednoducho aspon vzdy na zaciatku si treba sadnut s tymi ludmi, musim im ukazat, cim sme uz presli, nasu grafiku, ohmatat obaly vyrobkov, produkty, + to iste co sa tyka konkurencie aby si spravili aspon trocha prehlad. Potom treba diskutovat a potom im treba nechat cas na tvorbu napadov. Nasledne sa da uz grafika preposielat mailom, ale vzdy sa cas od casu vyskytne moment, kedy si treba sadnut za stol.

Ja si vobec neviem predstavit, ako by som si vyberal z 50.000 reklamnych agentur v USA. Mna musi zaujat konkretny clovek, musi z neho nieco vyzarovat, aby som mu uveril, ze ma posunie vpred. Potom ho mozem nechat pracovat a komunikovat vysledky prace cez net.
Ona vobec existuje nejaka univerzalna anglictina pre amika, brita a australcana zaroven?

Nieco na tom bude, ze ta musi oslovit pri osobnom stretnuti, ale asi mas na mysli cloveka, ktory to riadi... nie copywritera alebo grafika... pretoze napriklad ja sa citim silnejsi pri praci s klavesnicou, nez face-to-face (nikdy by som nebol dobry obchodny zastupca, i ked toho o predaji/obchode viem slusnu kopu)... a jeden pohovor som robil cisto cez e-mail... nebolo to vsak z mojej iniciativy a bol som tiez trochu prekvapeny... ale v mojej profesii je potrebne hlavne vidiet, coho som schopny a zadanie sa da poslat aj cez e-mail...
0 0
Quakesvk Quakesvk

Quakesvk je offline (nepripojený) Quakesvk

mam taky pocit, ze sa doslo k miernemu odklonu od temy, ale nevadi, v kazdom pripade zaujimave temy.

lacko333, zaujimaju ma viacere veci co si pisal na tento portal, aj ohladne jazykov a prekladov, zaujimam sa o financie, investovanie a biznis v sirsom spektre, rad by som sa porozpraval o viacerych moznostiach spoluprace prinosnych pre obidve strany.
0 0
Martin196 Martin196

Martin196 je offline (nepripojený) Martin196

Ten pocit je u viacerých, nápadov je dosť podla môjho názoru ale niekto nema peniaze nato alebo ma a nevie čo... čo by ste povedali na taky disko klub v meste. mesto ma prib 25tis občanov na okolie mesta do 20km su3 mesta okolo 10 tis obč. menšie osady nepočítam v meste je skoro skrachovali klub.
0 0
Quakesvk Quakesvk

Quakesvk je offline (nepripojený) Quakesvk

Martin196 Pozri príspevok
Ten pocit je u viacerých, nápadov je dosť podla môjho názoru ale niekto nema peniaze nato alebo ma a nevie čo... čo by ste povedali na taky disko klub v meste. mesto ma prib 25tis občanov na okolie mesta do 20km su3 mesta okolo 10 tis obč. menšie osady nepočítam v meste je skoro skrachovali klub.
Martin196,
ja by som povedal na disko klub v meste, ze by som si vypracoval podnikatelsky plan, projekt, a ten by mal ukazat nejake realnejsie a aspon orientacne cisla celeho projektu, ze ci sa nieco take oplati alebo neoplati rozbiehat, pripadne co treba urobit pre to, aby sa ho podarilo uspesne zrealizovat, alebo na com by to moholo cele padnut...
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Začni kupovať a predávať nehnutelnosti.Ak máš dostatočný kapitál na tom sa nedá prerobyť (vždy sa nájde nejaký neplatič,ktorý súrne potrebuje predať byt).

U Nás idú prerobené 3izb. byty v OV.za cca 2 000 000 a teraz predala susedka prerobený 3 izb.bytv OV. za 1 300 000 (a nemala žiadne dlhy ,kludne ten byt mohla predať aj za 1 800 000 - 1 900 000)keby som mal peniaze trhol by som len na tom jednom byte aspoň 250 000 a to som ešte málo povedal.
0 0
damape damape

damape je offline (nepripojený) damape

Chceš kúpiť nápad a potom dlhodobo podnikať? Alebo je pre teba zaujimavé aj krátkodobé podnikanie do nehnuteľnosti, kde návratnosť tvojich finančných zdrojov je najistejšia a aj najrýchlejšia....
0 0
pslaby pslaby

pslaby je offline (nepripojený) pslaby

Investuj do seba- do vzdelania, mozno nejaky odborny kurz zamerany na predaj, marketing. Stretavaj sa s ludmi a chod po svete s otvorenymi ocami. Ak mas k tomu vsetkemu aj nejaky kapital, uspech sa urcite dostavi.

:-) good luck bro
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

pslaby Pozri príspevok
Investuj do seba- do vzdelania, mozno nejaky odborny kurz zamerany na predaj, marketing. Stretavaj sa s ludmi a chod po svete s otvorenymi ocami. Ak mas k tomu vsetkemu aj nejaky kapital, uspech sa urcite dostavi.

:-) good luck bro
Presne thak... setci nekonecni hladaci napadov - setko co potrebujete je vsade okolo vas, len vo vas nieco chyba a vo vas je chyba... budete mat napad, ok, co dalej? Nezlyhate potom na svojej lenivosti, povrchnosti, neznalosti (marketingu, predaja, ludi, sveta...). Napad je iba cast skladacky. A verte, ze to ide aj bez toho.

Inak kurzy su slaby pomer cena/vykon. Knihy, net a opat vsimanie si sveta je to prave. Ak chcete tip na nejaka konkretne knizky alebo weby, som pripraveny poradit. Caute
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aj tak najlepsi kurz je zivot sam.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

misomiso Pozri príspevok
Aj tak najlepsi kurz je zivot sam.
Ano. Tym som myslel 'vsimat si svet'... no predsa, ku kurzu ZIVOT je vhodnym doplnkom cerpanie od druhych, ktory si svoje prezili este pred nami - knizky, weby (blogy)... ale ano, zivot nad tym setkym vycnieva. Je to taka velka cast skladacky ;-)
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Ahoj, dá sa vhodne oceniť dobrý nápad?! Môj nemusíš kupovať, lebo je môj. Ale hľadám tichého spoločníka. Veľmi zaujímavý projekt v cestovnom ruchu, ale je otázne, koľko financií môžeš vložiť. d toho sa totiž odvíja ďalšia prípadná spoločná diskusia.
0 0
catharina1 catharina1

catharina1 je offline (nepripojený) catharina1

A nemal by si zaujem o kupu hotovej firmy a.s. aj s kompletnym know how?
cena komplet aj s NIm je okolo 14 - 15 mil. Sk
0 0
krocht krocht

krocht je offline (nepripojený) krocht

Mam nieco co by ta mohlo zaujimat: mameuro.sk ak by ta to zaujalo, napis mi. paul
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mám roky niekoľko podnikateľských nápadov. Zatiaľ nie sú stále na Slovensku zrealizované. Ešte stále by boli životaschopné a žiadané. Je mi ľúto, že nemám kapitál.

Pred niekoľkými dňami som jeden poslala do krajiny EÚ (veľmi známa značka), do firmy ktorá by nemusela vložiť veľkú sumu do vývoja, pretože robí príbuzné výrobky. Patrilo by sa podporiť našu krajinu, avšak táto technológia tu nikdy nebola.

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá predať a právne zabezpečiť ochrana nápadu a aká by bola reálna finančná čiastka? Čo by mala zmluva obsahovať? Pretože to nie je ani vzor, patent, ani vynález. Do akej kategórie sa dá zaradiť nový druh výrobku? Pokiaľ viem, na svete sa nevyrába. Čo sa čudujem.
Koho môžem na Slovensku osloviť?

Ďakujem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kofy Pozri príspevok
Presne thak... setci nekonecni hladaci napadov - setko co potrebujete je vsade okolo vas, len vo vas nieco chyba a vo vas je chyba... budete mat napad, ok, co dalej? Nezlyhate potom na svojej lenivosti, povrchnosti, neznalosti (marketingu, predaja, ludi, sveta...). Napad je iba cast skladacky. A verte, ze to ide aj bez toho.

Inak kurzy su slaby pomer cena/vykon. Knihy, net a opat vsimanie si sveta je to prave. Ak chcete tip na nejaka konkretne knizky alebo weby, som pripraveny poradit. Caute
V nikom nie je chyba. Niekto dokáže zachytávať myšlienky a tak sa dostať k nápadu, pretože má tú danosť, technické myslenie, ale nemá danosť na predaj. Nerozumiem prečo človek, ktorý nemá problém sa nechať unášať snením, fantáziou, pretože sa vie dostať do inej hladiny a dospievať týmto spôsobom k nápadom, pretože je svojím spôsobom kreatívny, ale jeho kreatívnosť nie je zameraná vyslovene na estetiku, umenie, atď., aj keď ju určite vníma. Chrlič nápadov musí byť v každom prípade analytický typ. A ešte si dovoliť hovoriť v tejto spojitosti o lenivosti, povrchnosti, neznalosti...Stačí porovnať život Edisona a Teslu.

A čo sa týka reklamiek...Prehnané finančné požiadavky, väčšinou chabé odborné vzdelanie, kurzy sa dajú využiť iba na málo činností. Keby klienti mnohokrát tušili do akých rúk vkladajú svoje zákazky, tak by boli prekvapení. Stačí si všímať naše weby. Každá krajina, alebo kontinent má svoj rukopis, ale máloktorá stránka, reklama v TV alebo rozhlase mi doteraz vyrazila dych.
Ako honosne znie art director, však? Aké vzdelania títo ľudia dosiahli? Viem, že aj žiadne. Ani stredné. Ale selfmademanom držím napriek tomu palce.

Je mi ľúto, že v TV nebežia dokumenty typu reklamných festivalov napr. z Cannes, kvalitná reklama sa priblížila k ľuďom, nemôže si každý kupovať odborné časopisy a nakoniec aj načo.
Chamtivosť reklamiek sa tiež podpisuje pod rozvoj Slovenska, začínajúci podnikateľ nemá možnosť osloviť ani svoje najbližšie okolie.

Kto má bunky na predaj,nech predáva, kto vie vyrábať, nech vyrába, každý nech sa nájde a obsadí si svoje miesto. Svet je ako puzzle.
0 0
tina123 tina123

tina123 je offline (nepripojený) tina123

korela Pozri príspevok
Mám roky niekoľko podnikateľských nápadov. Zatiaľ nie sú stále na Slovensku zrealizované. Ešte stále by boli životaschopné a žiadané. Je mi ľúto, že nemám kapitál.

Pred niekoľkými dňami som jeden poslala do krajiny EÚ (veľmi známa značka), do firmy ktorá by nemusela vložiť veľkú sumu do vývoja, pretože robí príbuzné výrobky. Patrilo by sa podporiť našu krajinu, avšak táto technológia tu nikdy nebola.

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá predať a právne zabezpečiť ochrana nápadu a aká by bola reálna finančná čiastka? Čo by mala zmluva obsahovať? Pretože to nie je ani vzor, patent, ani vynález. Do akej kategórie sa dá zaradiť nový druh výrobku? Pokiaľ viem, na svete sa nevyrába. Čo sa čudujem.
Koho môžem na Slovensku osloviť?

Ďakujem.
Podla mna moze ist v Tvojom pripade skor o dizajn /mozno aj topografiu - je to velmi tazke, ked nepopisujes vlastnosti a ucel vyrobku a len vylucujes p.vzory, vynalezy/ studovala som na VS predmet ochranu dusevneho vlastnictva a tam sme Dizajn priblizne definovali takto - jedna sa o vonkajsiu upravu vyrobku alebo jeho casti, spociva v znakoch, ktorymi su najma linie, tvar, farby, struktura, zdobenie alebo material samotneho vyrobku. Dizajn musi mat osobitny charakter, novost a vonkajsiu upravu vyrobku posobiacu esteticky. Prihlaska sa podava na UPV SR, prihlaska obsahuje ziadost o zapis dizajnu do registru, udaje o prihlasovatelovi, udaje o povodcovi, urcenie vyrobku, vyobrazenie dizajnu, opis vysvetlujuci vyobrazenie. Ochrana plati 5rokov od podania prihlasky, da sa predlzit 4x po dobu 5 rokov. Platia sa tam poplatky a Ide o zdlhavu zalezitost.

Ale osobne by som sa do toho nepustala, ak ta firma, ktoru si oslovila vyraba podone vyrobky, mohla by Ta zazalovat za porusovanie a ohrozovanie ich prav, ziadat odstranenie nasledkov, informacie o vyrobkoch, nahradenie skod a uslych ziskov... Pretoze ak si das vyrobok registrovat na SR, robi sa prieskum"novosti" len v ramci SR a ked sa to potom ta spolocnost dozvie bude sa s Tebou urcite sudit...
0 0
Yvett Yvett

Yvett je offline (nepripojený) Yvett

Odstúpim podnikanie-podnikateľský nápad prevádzkovaný cca 3 roky. Niečo okolo autochémie, olej - mazanie, ...
Katalóg, popisné štítky, cenník, kontakty, ...
Vhodné na rozšírenie už existujúcej činnosti týkajúcich sa aut, autosúčiastok príp. aj ako rozšírenie sortimentu do existujúceho e-shopu.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Počet ľudí potrebných k podnikaniu - NEPÁRNY .

Ale pozor! Traja sú už veľa.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja mam take skusenosti,že ak sa nejaká aktivita podarí rozbehnuť, tak funguje tak 1/2 roka,potom príde utlm,(nedostatok klientov,nedostatok zdrojov,nedostatok priestorov) a vtedy ma prisť rozhodnutie,pokračovať alevo z toho vycúvať.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Predám svoj podnik.nápad,ako zarobiť rýchle milion.Len serioznym záujemcom. Cena: 1 milion.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať