Zavrieť

Porady

V ktorej banke otvorit ucet pre sro?

Dobry vecer, potrebujeme otvorit podnikatelsky ucet, ktora banka je podla vas na tom najlepsie s poplatkami?

Mame nejake ucty v zahranicnych bankach, ktore su uplne bez poplatkov (ziadne mesacne poplatky, medzinarodne prevody v ramci EU zadarmo, visa karta tiez atd), o takom niecom na Slovensku budeme asi este dlho snivat?!
Usporiadat
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

Ved samozrejme,ze ak planujem podnikat tak pocitam so ziskom a ked bude zisk tak je mi jedno ze kolko budem platit,ale pre taky e-shop,ktory sa len rozbieha je je dobry mat aky ucet?.Osobny nemozem mat?
0 0
stewo stewo

stewo je offline (nepripojený) stewo

Ahoj , tiez zvazujem ucet a v TatraBanke maju momentalne ucet na 6mesiacov zdarma pre sro-cku .Je to vraj aby si za 6 mesiacov zistila podla obratu a pod aky si mas zvolit najvyhodnejsi balik.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.
to je blbosť, má predsa dispozičné právo - stačí maximálne povedať, že potrebuje vydotovať pokladnicu kvôli nákupom v hotovosti.
A ešte môže byť problém vo výške vyberanej hotovsti, lebo určitú sumu už treba vopred nahlásiť - jej výber. Kedysi to bolo od 100000 Sk vyššie, ale už som vyberala aj 5000 EUR bez ohlásenia - nebol problém.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MarcelkaT Pozri príspevok
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.
Tak to asi nebol jeho účet, ale nejaký úver.... Inak je to úplná blbosť.... Len keď sme mali úver, tak sme dostali peniaze proti faktúre.....
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MarcelkaT Pozri príspevok
Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.
nik nesmie obmedziť pri výbere peňazí z vlastného účtu....

a ak by chcel ísť kúpiť niečo za hotové? to akože nemôže? to čo tvrdíte je hlúposť... jedine kedy by mu nemuseli dať penaize, tak ak na ňom nič nemá a ak má kontokorent, tak ho má prečerpaný
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MarcelkaT Pozri príspevok
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.
snáď sa nedal a odišiel bez peňazí....
pretože ak by mi takéto niečo v banke povedali, tak by som tam urobila riadny bordel a okamžite zrušila účet.....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
blbosť to je, ak odišiel bez peňazí, tak sa toto tvrdenie vzťahuje aj nanho, inak to bolo myslené na dotyčnú tetu z banky. Mal si nechať zavolať vedúcu, žiadať to stanovisko písomne, zrušiť účet - to hádam môže, ked je vlastníkom - potom čo? nedali by mu peniaze? Fakt, nechápem, na čo všetko ľudia naletia.
MarcelkaT Pozri príspevok
Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať