Zavrieť

Porady

Zníženie preddavkov na daň PO

kaba kaba

kaba je offline (nepripojený) kaba

Dobrý deň,
prosím o vyjadrenie, či existuje taká možnosť, že PO môže požiadať Daňový
úrad o zníženie platenia preddavkov na daň. Dôvod by bol ten, že boli zrušené kontrakty s dvomi najväčšími odberateľmi, a tým zisk spoločnosti sa
zníži o 70 %. Za 1. a 2. štvrťrok spoločnosť uhradila svoje preddavky v plnej
výške.
Ďakujem !
Usporiadat
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Ano na DU chcem poslat ziadost o stanovenie preddavkov inak. Prikladam priebeznu zavierku za 1Q 2009 - Suvahu, Vykaz ziskov a strat a Cash-flow. Chcela som vediet, ci treba aj za predchadzajuci rok za to iste obdobie. Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
Ano na DU chcem poslat ziadost o stanovenie preddavkov inak. Prikladam priebeznu zavierku za 1Q 2009 - Suvahu, Vykaz ziskov a strat a Cash-flow. Chcela som vediet, ci treba aj za predchadzajuci rok za to iste obdobie. Dakujem za odpoved.
Nie, netreba.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Ahojte, niečo podobné aj ja idem teraz riešiť. Ale.... My staviame budovu a platenie mesačných preddavkov nám odčerpáva finančné prostriedky, ktoré teraz potrebujeme na platenie faktúr za stavbu. Idem tiež dať žiadosť a s priložením suvahy a výkazu ziskov a strat mi ale náklady na stavbu do VZaS nevstupujú nakolko sú na 042. A ak to posudzujú z výkazov, to bude negatívna odpoved. Neviem či im bude stačiť v konkrétnej žiadosti obkec. Budova bude skolaudovaná až v roku 2010. Mám nejak upravovať učtovanie nákladov na stavbu aby to bolo zohľadnené vo výkaze ZaS?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivánuška Pozri príspevok
Ahojte, niečo podobné aj ja idem teraz riešiť. Ale.... My staviame budovu a platenie mesačných preddavkov nám odčerpáva finančné prostriedky, ktoré teraz potrebujeme na platenie faktúr za stavbu. Idem tiež dať žiadosť a s priložením suvahy a výkazu ziskov a strat mi ale náklady na stavbu do VZaS nevstupujú nakolko sú na 042. A ak to posudzujú z výkazov, to bude negatívna odpoved. Neviem či im bude stačiť v konkrétnej žiadosti obkec. Budova bude skolaudovaná až v roku 2010. Mám nejak upravovať učtovanie nákladov na stavbu aby to bolo zohľadnené vo výkaze ZaS?
Samozrejme nemôžeš upravovať účtovanie nákladov. V žiadosti daj obkec ...-
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
no dík, akurat som prišla z DU a tak mi bolo povedané, obkec... čo najlepčí.. xixi. tak budeme píííííísať. dakujem
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
ale aj tak.... tento rok neukončíme stavbu, nákladovo nam to pojde formou odpisov od roku 2010. takže budeme platiť aj tak väčšiu daň a tak by nám tie preddavky určite pomohli aby sme v marci nemali jednorázový finančný šok z platby dane. Neviete či je možné podať žiadosť o splátkový kalendár v prípade že by sme nemali lováče na zaplatenie dane z príjmu PO? kujeeeeeeeeeeeeeeem.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Este by som sa chcela poradit. Na suvahe k 31.3.09 bude ako predchádzajuce obdobie obdobie k 31.3.08?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
Este by som sa chcela poradit. Na suvahe k 31.3.09 bude ako predchádzajuce obdobie obdobie k 31.3.08?
Áno.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Dakujem.
Este by som chcela vediet, ci aj poznamky k UZ je potrebne posielat
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Nie, poznámky netreba.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Dakujem vsetkym za cenne rady. Ziadost o platenie preddavkou inak nam na DU presla a znizili nam preddavok splatny k 30.06.2009. Ak chceme znizit preddavky aj na ostatne stvrtroky, musime podat ziadost este raz. Takze treba opat urobit priebeznu uzavierku, tentokrat polrocnu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať