Zavrieť

Porady

Spravne zauctovanie dobropisu

sme viacerí kámoši
Ahojte poradaci.Poprosim o radu, ako by ste riesili tento problem.Koncom jula vystavena faktura.ZP jul 2008. Dnes mi prisla fa nazad, ako ze treba fa prefakturovat na inu adresu.Objednavatel to domotal s objednavkou. Jauz mam DPH 7/08 odvedene. Robim dobropis na uvedenu fa , ake datumy tam mam dat aby to bolo vsetko ok? Dakujem.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
olarac Pozri príspevok
Asi by som dala na účet 325, ale či je to OK?
325 nie, pretože tam sa účtujú ostatné krátkodobé záväzky z obchdodných vzťahov (napr. reklamácie..)
ak nie je možný priamy zápočet -321,321/ tak sa môže použiť účtovanie cez účet 395 napr. takto:
321/395
-321,395/
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
nika.sum Pozri príspevok
... som zle zaradila som si vsimla ked ste mi odpovedali....
ekopo Pozri príspevok
... Porada sa so zle zaradenými a hlavne neúplne položenými otázkami stáva neprehľadná, odpovedá sa na etapy...
Keby len zlé zaradenie, ale hlavne nejasne a neúplne formulované otázky.
Lebo čítam ako čítam, neviem či vlastne nevieš zaúčtovať dobropis (teda ako sa účtuje), alebo nevieš ako vyriešiť zaúčtovanie konkrétneho dobropisu v tvojom softe - a to je predsa rozdiel. Lebo ak to druhé, tak si aspoň mala uviesť softvér, v ktorom účtuješ - takto je tu plno pokusov o odpoveď a žiadna nemusí byť správna...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stefan2005 Pozri príspevok
Keby len zlé zaradenie, ale hlavne nejasne a neúplne formulované otázky.
Lebo čítam ako čítam, neviem či vlastne nevieš zaúčtovať dobropis (teda ako sa účtuje), alebo nevieš ako vyriešiť zaúčtovanie konkrétneho dobropisu v tvojom softe - a to je predsa rozdiel. Lebo ak to druhé, tak si aspoň mala uviesť softvér, v ktorom účtuješ - takto je tu plno pokusov o odpoveď a žiadna nemusí byť správna...
Pretoze nemam skusenosti s inymi sw, tak ma ani nenapadlo, ze by mohol byt problem s tym. Ja som chcela vediet ako riesia ostatni zauctovanie uhrad : prisla faktura a na nu vystaveny dobropis.
Je mi luto, ked som to zle formulovala, mne sa to zdalo zrozumitelne.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
nika.sum Pozri príspevok
Pretoze nemam skusenosti s inymi sw...
to je v poriadku Monika, ale zase ja neviem aký používaš softvér... Kto v takom istom účtuje, vedel by ti presne povedať spôsob zaúčtovania dobropisu. Účtovanie cez 395 je z núdze cnosť...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stefan2005 Pozri príspevok
to je v poriadku Monika, ale zase ja neviem aký používaš softvér... Kto v takom istom účtuje, vedel by ti presne povedať spôsob zaúčtovania dobropisu. Účtovanie cez 395 je z núdze cnosť...
No uz som sem nechcela pliest aj sw, ale uctujem v MRP win. Jednoducho ked tam dam na oboch stranach 321, vyhodi mi to ze to mam opravit. Preto som to nedavala do temy o sw, lebo som si myslela, ze to je urcene v postupoch uctovania, ale nenasla som to tam, ani u Ing.Cenigovej som nic take nenasla.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať