Zavrieť

Porady

manželia a byt- manžel sa bytu vzdá - zmluva

Dobrý deň ,

poproslila by som Vás ak niekto má takúto zmluvu : medzi maželmi

sme manželia a máme byt v osobnom vlastnícte , ale manžel by sa nároku na byt vzdal a prenechal ho mne a ja by som ho mala vo vlastníctve , len sama , ale potrebujem takú zmluvu medzi manželmi aby mi ho previedli na katastri na mňa.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Také niečo sa dá urobiť jedine formou zrušenia BSM súdnou cestou a následne dohodou o vysporiadaní majetku medzi manželmi.
    Alebo preveďte byt na spoľahlivého príbuzného a on ho spätne daruje-predá iba manželke.
    Ale prikláňam sa k prvej možnosti, je to len medzi vami manželmi.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Musíš podať návrh na zrušenie BSM na súd. Najlepšie je poradiť sa s právnikom.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poznám taký jeden prípad. Muž to riešil tak, že šiel na byt. družstvo a tam nahlásil a podpísal vyhlásenie, že sa vzdáva bytu v prospech manželky a detí. Tam ho prepísali na manželkino meno a hotovo.Nemali s tým viac žiaden problém.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    arizona Pozri príspevok
    Poznám taký jeden prípad. Muž to riešil tak, že šiel na byt. družstvo a tam nahlásil a podpísal vyhlásenie, že sa vzdáva bytu v prospech manželky a detí. Tam ho prepísali na manželkino meno a hotovo.Nemali s tým viac žiaden problém.
    Prepáč ale takto to nejde.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Orim Pozri príspevok
    Prepáč ale takto to nejde.
    ja viem,že šlo
    Aký "úrad"s tým má problém, ak sa niekto vzdá dobrovolne bytu a zdokladuje to písomne a osobne?

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Napríklad kataster.

    Možno to šlo na tom bytovom ešte pred prevedením do vlastníctva po odkúpení bytu, to ide ale potom nie.

    manželia a byt- manžel sa bytu vzdá - zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.