Zavrieť

Porady

Odvody po skončení pracovného pomeru

dobry den,

mam jeden specificky problem. Doplacame zamestnancom priplatok za rizikovu pracu. Niektori zamestnanci su uz po skonceni pracovneho pomeru. Moja otazka je, ci z tohto doplatku u zamesnancov po skonceni pracovneho pomeru platit alebo neplatit odvody? Jedna sa mi o ZP aj o SP. Na Socialnej poistovni mi kontrolor povedal, ze neplatit. Ze sa plati iba z dovolenky, ak je preplatena po skonceni pracovneho pomeru. Aky je Vas nazor?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cepeva Pozri príspevok
    dobry den,

    mam jeden specificky problem. Doplacame zamestnancom priplatok za rizikovu pracu. Niektori zamestnanci su uz po skonceni pracovneho pomeru. Moja otazka je, ci z tohto doplatku u zamesnancov po skonceni pracovneho pomeru platit alebo neplatit odvody? Jedna sa mi o ZP aj o SP. Na Socialnej poistovni mi kontrolor povedal, ze neplatit. Ze sa plati iba z dovolenky, ak je preplatena po skonceni pracovneho pomeru. Aky je Vas nazor?

    Dakujem.
    Nie odvodom už nepodlehiajú, pretože ak už skončili PP, sú odhlásení zo Z a SP.

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    nenatiahnem to do poistneho, ale dufam, ze kontrolor, co pride na kontrolu bude mat rovnaky nazor. Pretoze pokial to nie je taxativne dane v zakone, tak vedia cloveka tocit ako na kolotoci a kontrolovany subjekt si nepomoze. Dakujem. Pokial by mal niekto iny nazor, prosim vyjadrite sa.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cepeva Pozri príspevok
    nenatiahnem to do poistneho, ale dufam, ze kontrolor, co pride na kontrolu bude mat rovnaky nazor. Pretoze pokial to nie je taxativne dane v zakone, tak vedia cloveka tocit ako na kolotoci a kontrolovany subjekt si nepomoze. Dakujem. Pokial by mal niekto iny nazor, prosim vyjadrite sa.
    Keby to napísal niekto iný, tak by si mohla neveriť. Ale ak to napísala Tweety, tak jej ver.

    Tu to máš aj s odkazmi na zákonné ustanovenia aj s komentárom poraďákov:

    http://www.porada.sk/t68510-odvody-z...dovolenky.html

    Treba trochu hľadať...

    Odvody po skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.