Zavrieť

Porady

49 mien zo zájazdu smrti

V nedelu 7.9.2008 každého ohromila smutná správa počas vysielania v TV. že v Chorvátsku pri meste Gospič havaroval autobus s dovolenkármi prevažne z Košíc. Mnohí sme netrpezlivo a s obavami čakali na ďaľšie správy. V pondelok sme sledovali správy o prílete vládneho špeciálu a poniektorí z nás Košičanov videli na letisku mnoho známych, ktorí očakávali príchod svojich blízkych. Smútok sa v dušiach znásobil, ale vždy ostávala ešte nádej, že ich blízka osoba či známy dôjde domov aspoň živý,aj keď s poraneninami z tak hrôzostrašnej nehody. Dňa 9.9 2008 časopis Nový Čas uviedol menný zoznam účastníkov zájazdu ako aj zoznam nezvestných a obetí. Tam sme zistili zdrvujúcu pravdu kto z našich príbuzných a známych je medzi nami a kto nie. Oči nám sa každý deň zalievajú slzmi už pri prvej spomienke, ale "nádej zomiera posledná" a mnohí ešte vždy dúfame, že to nie pravda, veď nebola u všetkých osôb uvedených v čiernom poli zistená totožnosť.
Dovoľujeme si touto cestou všetkým účastníkom zájazdu, ktorí sú už v Košiciach, ako aj ich rodinám zaželať veľa zdravia, ešte viac síl k uzdraveniu nielen tela ale hlavne duše.
Rodinám a blízkym nezvestných vyjadrujeme svoju podporu ich nádeje na život blízkej osoby,veríme do poslednej minúty že sú ešte nažive.
Rodinám a blízkym už identifikovaných obetí vyslovujeme svoju najhlbšiu a úprimnú sústrasť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukurička je offline (nepripojený) kukurička

    kukurička

    Veľmi smutný koniec zájazdu za oddychom. Vyslovujem hlbokú sústrasť rodinám obetí. Zraneným prajem veľa síl, ktoré budú potrebovať na zotavenie rán na tele a na duši.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Žial a smútok sa nám znásobil po včerajších správach z denníkov. S nemým úžasom som a viem určite, že nielen ja zistila krutú pravdu, ktorej sme sa obávali od pondelka. Medzi nami, v našom bloku už vieme, že nebude fantastická žena, vynikajúca manželka, matka, babička a veľmi dobrá učiteľka. Mnohí z nášho bloku ju poznali už pred 37 rokmi, keď sme si ako prví nájomníci prevzali klúče od našich nových domovov. Niektorým z naších detí bola aj triednou učiteľkou-ako hovorila aj moja dcéra " veľmi prísna,ale tá najlepšia triedna učka".Tu žila medzi nami spolu so svojou peknou rodinou až do osudného dňa zájazdu. Šla na zájazd spolu so svojou sestrou a veľmi sa tešila na oddych ale aj na to, že po príchode už nebude musieť nastúpiť do školy a bude si užívať zaslúžený dôchodok, no najviac že si užije svoje vnúčatká. Už medzi nami a svojími blízkymi a známymi nebude ďaľších 13 osôb. Osud to bol čo jej a ostatným 13-tim tak náhle a nekompromisne preťal niť života? KTOVIE? Možná, že celý autobus sa nachádzal v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.
    Prosím dovolte mi aby som všetkým pozostalým rodinným príslušníkom, manželom, manželkám,deťom vnúčatám a ostatným príbuzným všetkých obetí aj v mene všetkých Košičanov vyslovila úprimnú sústrasť týmito slovami:

    Ako úder blesku zasiahla nás neuveriteľná správa, ktorá zvestovala náhly tragický odchod Vašich milovaných z pomedzi nás. Prijmite v tejto pre Vás tak ťažkej chvíli našu najhlbšiu účasť vo Vašom nesmiernom zármutku.
    ( prevzaté od KuboRobo)
    Naposledy upravil Zitulda : 12.09.08 at 14:40

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova

    ..už iba ticho, plač a žiaľ,
    už žiadny návrat odniekiaľ,
    tie ruky už nepohladkajú,
    tie srdcia už lásku nedajú,
    len bolesť v duši, tú tu nechajú...

    Úprimnú sústrasť.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Zitka, nemôžem sa spamätať ani ja. Môj kamarát z partie v tom autobuse mal mamu ... Všetci sme si mysleli, že sa stane zázrak a bude medzi zranenými ... Ale nemala to šťastie ...




    Osud je občas veľmi krutý,
    nevráti čo raz vzal...

    Zostanú iba spomienky a v srdci veľký žiaľ....

    49 mien zo zájazdu smrti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.