Zavrieť

Porady

Opatovne uzatvorenie PP

Som baba z veľkomesta
Ahojte poradaci,
zamestnanec dna 31.08.2008 skoncil HPP [ HPP bol na dobu neurcitu a skoncenie bolo dohodou ]. Je mozne s nim uzatvorit od 01.09.2008 HPP na dobu urcitu [ na 6 mesiacov ]. Dakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Luboso Pozri príspevok
Chcel by som sa tiez v tejto suvislosti spytat,ak prac.pomer na dobu urcitu trva 14 mesiacov a konci 31.12.08.

1.otazka-Ako by bolo mozne uzavriet u toho isteho zamestnavatela, napriklad na 6 mesiacov znovu prac.pomer na dobu urcitu?
Úplne normálne, takéto predĺženie PP ZP umožňuje. Predlžovať PP môžeš 1x (pokiaľ nejde o výnimky podľa ZP).

Luboso Pozri príspevok
2.otazka-Ak by zamestnanec bol na PN napriklad od 19.12.08 a do prace by nastupil 15.1.09,uz by mal prac pomer na dobu neurcitu,alebo este stale na dobu urcitu?
V takom prípade PP skončí v deň, ktorý bol dohodnutý ako doba určitá. Teda môže byť chorý v termíne ako si uviedol, ale PP skončí dňa 31.12.2008. PN nemá na skončenie žiadny vplyv.
0 0
stamar stamar

stamar je offline (nepripojený) stamar

Dobrý deň, takže ešte raz po lopate, keď skončí zamestnancovi zmluva na dobu určitú a zamestnanec aj zamestnávateľ súhlasia s tým, aby naďalej pracoval, musí sa urobiť písomne dodatok k pôvodnej pracovnej zmluve alebo tým, že naďalej zamestnanec pracuje sa zmení zmluva na dobu neurčitú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stamar Pozri príspevok
Dobrý deň, takže ešte raz po lopate, keď skončí zamestnancovi zmluva na dobu určitú a zamestnanec aj zamestnávateľ súhlasia s tým, aby naďalej pracoval, musí sa urobiť písomne dodatok k pôvodnej pracovnej zmluve alebo tým, že naďalej zamestnanec pracuje sa zmení zmluva na dobu neurčitú?
Zo ZP:
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Zamestnanec u nás skončil 31.08.2007, potom pracoval inde a teraz v roku 2009 ide na úrad práce, mal na dobu neurčitú, ale chcel odíjsť, ja som mu vypísala papiere s tým, že bol na dobu neurčitú. Keby bol u nás na dobu určitú, tak niečo dostane z úradu práce. Dalo by sa to prepísať na dobu určitu ?Llen viem, že sa to uvádza na RL, že bol na dobu neurčitú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adula Pozri príspevok
Zamestnanec u nás skončil 31.08.2007, potom pracoval inde a teraz v roku 2009 ide na úrad práce, mal na dobu neurčitú, ale chcel odíjsť, ja som mu vypísala papiere s tým, že bol na dobu neurčitú. Keby bol u nás na dobu určitú, tak niečo dostane z úradu práce. Dalo by sa to prepísať na dobu určitu ?Llen viem, že sa to uvádza na RL, že bol na dobu neurčitú.
Ako chceš spätne opravovať RLFO? to sa nedá. Veď predsa mal aj PZ na neurčito nie? To by si opravovala aj PZ? to snáď nie.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Len som mu chcela pomôcť, keď to je tak, odišiel tiež z jedného dňa na druhý, nečakal ani výpovednú lehotu, lebo mal niečo iné, a teraz keď potrebuje, tak to sa každý ozve. Diki moc. Aďa
0 0
zelinka zelinka

zelinka je offline (nepripojený) zelinka

Prosím o radu, ak zamestnanec pracoval u nás na dobu určitú do 30.11.2008 (teraz je na úrade práce) môžem ho znova zamestnať od 1.6.2009 na dobu určitú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zelinka Pozri príspevok
Prosím o radu, ak zamestnanec pracoval u nás na dobu určitú do 30.11.2008 (teraz je na úrade práce) môžem ho znova zamestnať od 1.6.2009 na dobu určitú?
Môžeš. Podľa ZP neide ko opätovne uzatvorený PP.
§ 48
3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
0 0
zelinka zelinka

zelinka je offline (nepripojený) zelinka

Ďakujem.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ahojte,mam otázku ako je to s uzatváraním PP na dobu určitú s učiteľmi na kratší pracovný čas.Doteraz platil školský zákon č. 29 /1984 ktorý dovoloval opätovne uzavaranie PP s takýmito zamestnancami.Lenže tento zakon bol nahradený novým školským zákonom č. 245/2008 a tam som také ustanovenie nenašla,ktoré by dovoľovalo opätovné uzatváranie nad rozsah zákonníka práce. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. ja by som sa len chcela spýtať, ak ukončíme dohodou prac.pomer so zamestnancom ku 09.06.09 a potom toho zamestnanca príjme zam-teľ naspäť do práce od 16.06.09, ale za iných podmienok,len prac.náplň mu ostane, môže ten zamestnanec dostať skúšobnú dobu? Bude to nový prac.pomer. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. ja by som sa len chcela spýtať, ak ukončíme dohodou prac.pomer so zamestnancom ku 09.06.09 a potom toho zamestnanca príjme zam-teľ naspäť do práce od 16.06.09, ale za iných podmienok,len prac.náplň mu ostane, môže ten zamestnanec dostať skúšobnú dobu? Bude to nový prac.pomer. Ďakujem
Je to opätovne uzatvorený PP. § 48 ZP
(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
Ale upresni, či je uzatvorený na dobu určitú.

§ 45
(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Predchádzajúci pr.pomer bol na dobu neurčitú. Ukončili to riadne dohodou. Nevedel zam-teľ, že ho vezme späť, ale situácia sa zmenila a nový prac.pomer bude asi na dobu neurčitú, to ešte presne neviem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
Predchádzajúci pr.pomer bol na dobu neurčitú. Ukončili to riadne dohodou. Nevedel zam-teľ, že ho vezme späť, ale situácia sa zmenila a nový prac.pomer bude asi na dobu neurčitú, to ešte presne neviem.
Ak to teda nebude PP na dobu určitú, môžete pri novom PP určiť SD.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A nebude to nejako okaté že náplň ostáva tá istá v tej istej spoločnosti?Ale aj tak nemám na výber, musím to urobiť tak ako sa oni dohodli, len chcem aby to bolo OK.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
A nebude to nejako okaté že náplň ostáva tá istá v tej istej spoločnosti?Ale aj tak nemám na výber, musím to urobiť tak ako sa oni dohodli, len chcem aby to bolo OK.
ZP pripúšťa opätovné uzatvorenie PP.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ale nemusím nikde uvádzať, že je to opätovne uzatvorený PP? Ak tomu rozumiem tak je to riadne nový prac.pomer so skúš.dobou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
Ale nemusím nikde uvádzať, že je to opätovne uzatvorený PP? Ak tomu rozumiem tak je to riadne nový prac.pomer so skúš.dobou.
Nie, nemusíš to uvádzať.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem a prajem príjemný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať